Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Igaz, hogy a pszichológusok...

Igaz, hogy a pszichológusok sokszor maguk is "segítségre szorulnak"? Ha ez igaz, akkor lehetek még pszichológus? , nem kell ahhoz nagyon erős személyiségnek lenni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 3. 17:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Látszik, hogy egyelőre éretlen vagy erre. Én azt javasolnám, hogy végezz el egy OKJ-s képzést (pl. családpedagógiai mentor, pedagógiai asszisztens, stb) és akkor meglátod, hogy bírnád-e a százszorosát.
2012. dec. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem értem honnan jön ez az érdeklődés, mikor két szalmaszálat nem teszel keresztbe, hogy utána járj mi kell hozzá, hogyan is működik, miről is szól ez. Ha azt írom neked nagyon kemény ott a kémia, akkor keresel más pályát?
2012. dec. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

igen! Mert ha valahol nagyon kemény a kémia, azért tényleg nem fogok tenni, mert azt egyszerűen képtelen befogadni az agyam...

Nem most kellett volna kiírnom ezt a kérdést, mert nagyon szétszórt vagyok... :S

2012. dec. 3. 20:53
 14/19 anonim válasza:
A saját tapasztalások csak jobá tesznek ebben a szakmában szerintem. Az empátia a fontos ezt tudom mondani, de hát minden embernek más fajta segítség kell.Amúgy az erős személyiség alatt mit értesz? Mert ezt nem értem.
2012. dec. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

lehet, (sőt biztos) hogy kicsit(/nagyon) hülyén fogalmaztam.

Úgy érte, hogy nyilván kell egyfajta magabiztosság, "önbizalom", nem?

2012. dec. 5. 12:02
 16/19 anonim ***** válasza:
Kérdező, azt gondold végig, te kihez járnál szívesen, kinek szavaznál bizalmat? Szerintem egyértelmű, hogy az ember egy magabiztos, határozott emberhez szeretne járni, aki tudja mit akar, mégis "puha" (empatikus, kedves, befogadó stb.). Nyilván nem lehet rátermett egy szétszórt, tesze-tosza pszichológus (jelölt).
2012. dec. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

Na így már világos. Kell, persze, hogy kell, de a személyiség az formálható, lehet rajta változtatni, lehet fejleszteni. Fontos az önismeret, mert ha magadat jól ismered, akkor érthetsz meg másokat is. Ha magadat elfogadod, akkor mások is el fognak, és akkor tudsz fejlődni is. Önbizalmat szerezhetsz magadnak.

Amúgy meg aki magabiztosnak mutatja magát, nem feltétlenül az is. Sok ember próbálja elfedni a gyengeségeit az erősségeik előtérbe helyezésével, vagy mások elnyomásával, attól még nem lesz magabiztos, sőt..

Na mind1, szóval a lényeg az, hogy ha segítségre szorulsz, az koránt sem egyenlő azzal, hogy gyenge vagy.

2012. dec. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Akkor lehet, hogy színészetet kellene tanulni :D

Köszönöm mindenkinek a választ! (Természetesen mindenkit felfelé pontoztam, már ha számít ez valakinek, de csak úgy mondtam)

Igazából valószínűleg úgy sem nekem való, de mindenképp valami olyasmit szeretnék csinálni, amivel másoknak segítek, nem érzem, hogy bármi másnak értelme lenne.

Akkor már csak valahogy azt kellene elérnem, hogy elhiggyem magamról, hogy képes is vagyok erre. Járok egyébként "dilidokihoz", remélem, hogy a terápia végére tisztábban fogom látni a dolgokat...

2012. dec. 5. 16:15
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon furcsállom, hogy az általad választott hivatás képviselőit, az álommunkád jelenlegi gyakorlóit "pszichomókusnak" és "dilidokinak" nevezed. Sokféle segítő szakma van, nem muszáj pont pszichológiát tanulnod. Elég kemények a bioszos tárgyak (élettan, neurológia, anatómia) és tényleg kell hozzá egy nagy adag elhivatottság, mert nem könnyű elhelyezkedni a szakmában, illetve amúgy is lesznek nehéz pillanatok az egyetemen is, mind a tananyag, mind a gyakorlatok során előkerülő tapasztalatok terén.Egyébként kellő önismerettel fejleszthető a személyiséged,szóval alapból a jelenlegi problémáid nem kizáró okok.
2012. dec. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!