Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 4 évig egy iszonyat rossz...

4 évig egy iszonyat rossz párkapcsolatban éltem ami testileg, lelkileg megviselt és sokszor még 1 év után is vissza köszöntenek a rossz emlékek! Érdemes lenne elmennem pszichológushoz vagy majd az idő segítt?

Figyelt kérdés

Egy problémás múltal rendelkező lánnyal hozott össze a sors ami csak késöbb derűlt ki..kamasz korában többször megerőszakolták és vagdosta magát amit tetoválásokkal takart be..alapjában egy rendes lányról volt szó,de egyre jobban jött elő belőle a férfiak felé utálata és dührohama.Az elején a szex is működött köztünk,de aztán egyre jobban folytó volt számára a párkapcsolat,pedig nem vagyok és voltam akaszkodó típús.Volt hogy düh rohamai voltak és nekem esett szó szerint,közös jövőt tervezgettem vele de egyre jobban lökött el magától.Pszichológushoz is járt egy időben hogy a múlt történésein túl tegye magát..ezek a dolgok rajtam csapódtak le,igen hülye voltam hogy nem szakítottam de szerettem és sajnáltam is egyben és segíteni próbáltam hogy egy normális párkapcsolatot kitudjon alakítani végre.Munka után az utolsó években már eljárt inni szinte minden nap.Próbáltam segíteni az anyjával is beszéltem de ő sem tudott rá hatni..azt mondta ő már belefáradt az egészbe és felnőtt a lánya.Sokszor az anyja is engem védett ebből is látta mi a helyzet..de ez a pár év annyira megviselt hogy sokszor beugranak a rossz emlékek amik voltak..a családom sem örült ennek a kapcsolatnak mert hogy rossz írányba vitt el..akkor nem hallgattam rájuk hiszen szerelmes voltam de most utólag bebizonyosodott hogy igazuk volt vele kapcsolatban hogy csak a baj hozza rám.Már gondoltam hogy elmegyek pszichológushoz..vagy majd az idő elfeledteti ezt a ki leckét?Mert szerencsére annak fogtam fel és tanulni valónak..már nagyjából túl vagyok rajta hiszen egy év telt el azóta de még mindig vissza köszöntenek a régi emlékek néha.Lehet jó lenne kibeszélni egy pszichológusnak a dolgot mert igazából soha nem beszéltem úgy erről senkinek..végül én szakítottam vele.


29/F


2012. dec. 16. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Magam is ezt ajánlanám /pszichológus/ Azért is, mert ezzel a "nehezékkel" nem érdemes belevágni egy újabb párkapcsolatba.
2012. dec. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen az is lehet probléma, hogy nem beszélted ki alaposan magadból, nem sikerült végleg lezárnod, plusz ehhez jön még szerintem egy alapos felelősségtudat, ami nem engedi, hogy elengedd a kezét annak a szerencsétlennek. Talán még most is előjönnek olyanok, hogy miért hagytam magára, talán tudtam volna segíteni rajta, némi lelkifurdalás...nem?


Pedig megtettél mindent, amit tudtál de ha ő nem fontos magának és nem dönti el, hogy változtat akkor nem tudsz, mit tenni.


Végül is nyugodtan elmehetsz pszichológushoz bajod nem lesz belőle de otthon is jól kidumálhatod magad. Esetleg közeli barátok vannak,akik megértenének?


Tudod azért egy év még nem nagy idő el fog ez múlni ha lassabban is.

Tudomásul kell venned, hogy vannak menthetetlen emberek és neked élned kell a saját életedet, nem cipelheted mások keresztjét egy életen át, bizonyos esetekben nem vagy felelős mások tetteiért. Ha ezt megérted könnyebben fog menni.

2012. dec. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

ma 13:08


Igen van egy kis lelkifurdolásom...de talán azért ahogy eljöttem.Már nem mentem haza ahol laktunk egyik napról a másikra,a cuccaim egy nagy részét ott is hagytam,neki adtam.Mondtam hogy tartsta meg de nem akarok oda menni és nem szeretnék vele találkozni.Vagy tegye le a pincébe és ha nincs otthon akkor elhozom..de már nem érdekelt az sem hogy mi van ott és mi maradt ott,egy érdekelt hogy szabaduljak bármi áron.Próbltam segíten az utlsó 2 év egy küzdelem volt de belefáradtam.Ráadásul hitegetett és hazudozott nekem össze vissza.Közös jövönkről ábrándozott de csak ábrándozott és tőlem várta volna el hogy mindent én teremtsek meg...az anyja szeretett engem,és sokszor mondta hogy ne merészeljen velem így beszélni mert én csak jót akarok neki.Innen is lehet látni hogy az anyja és a családja jó embernek tartott engem..de ő nem élt ezzel a lehetőséggel,ő inkább tehernek fogta fel,neki fontosabb volt az hogy munka után elmehessen piálni a fíú haverjaival vagy éppen a lány havrjaival.

2012. dec. 16. 13:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Na igen. Te nem voltál neki annyi fontos, mi ő neked. A szeretetnek és a törődésnek is vannak határai senki sem várhatja el, hogy a végtelenségig mindent eltűrj. Ha ő igazán össze akarta volna szedni magát akkor nem így viselkedik. Volt segítsége nem élt vele. Ne te érezd rosszul magad emiatt. Sokkal többet bevállaltál, mint bárki más megtenne. Az embernek egy idő után már magával is törődnie kell. Ez a kapcsolat nem ment volna később se előre, minek menjen tönkre két ember az egyik baja miatt.

Sajnálom a lányt, biztos szörnyű lehet neki, nyilván nem egyszerű megtenni az első lépéseket de volt ideje, segítsége. Neki gondolom most nincs lelkifurdalása miattad. Valószínűleg élvezi, hogy nincs kolonc a nyakán, aki visszatartja a piálástól.

Neki kell megvilágosodnia és saját önszántából eldöntenie, hogy talpra áll csak ő tud magán segíteni és csak ekkor tudja igazán hasznosítani mások támogatását. Amíg ez nem történik meg nincs, mit tenni. Feleslegesen rágod magad.

2012. dec. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!