Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi játszódik le ilyenkor a...

Mi játszódik le ilyenkor a fejemben?

Figyelt kérdés

Eddig két hosszabb távú kapcsolatom volt, mind a kettő vacakul ért véget. Az első megcsalt, utána "szereztem" a második srácot, vigaszképpen. Nem volt annyira komoly a dolog, de azért fájt, amikor kiderült, hogy talált egy másik lányt...


Nos, a kérdéssel arra a jelenségre utaltam, amikor "elfelejtem" a velük kapcsolatos érzelmeimet. Arra a pillanatra, amikor úgy érzem, teljesen közömbösek számomra. Merthogy ezek mindig olyan hirtelen, és valami megmagyarázhatatlan módon történnek.


Amikor az elsőt "sirattam", egy beszélgetés közepette döbbentem rá, hogy már nem hiányzik: róla volt szó, egy barátom, aki meg akart szerezni, fortyogott magában azon, hogy "még mindig őt szeretem". Szóval ekkor jöttem rá, hogy ha hozzám vágnák, se kellene, maximum egy-két órára.


A másodikkal való "szakítást" tegnap éjjel sikerült feldolgoznom. Álmomban találkoztam vele :D De nem a megszokott módon. Nem csorgattam utána a nyálam, egyszerűen semmit sem éreztem iránta. Ő keresett fel, és mielőtt elmondhatta volna, mit akart, elmondtam neki mindent, amit az egész kapcsolatunk alatt nem volt lehetőségem. Azt mondta, még felkeres, hogy megmagyarázhasson bizonyos dolgokat, de megmondtam, hogy nem szükséges.


Egyébként nem volt egyedül, egy olyan fehér ruhás kislány fogta a kezét, aki úgy nézett ki, mint én.


A találkozás után elsétált, a kislánnyal együtt...


... én pedig olyan nagy nyugalommal keltem fel, és olyan vidáman, hogy egész napra megfeledkeztem a problémáimról ^^


Nem akartam sem a párkapcsolatokhoz, sem az álomfejtéshez rakni a kérdést, mert hát teljesen világos, hogy mi volt ez az álom, és már semmi dolgom nincs ezekkel az emberekkel. Ha lenne a tudományon belül pszichológia, akkor oda tenném...


Csak magára a folyamatra vagyok kíváncsi. Jöhet szakértői vélemény és szimpla személyes tapasztalat is arról, hogy hogyan szokás feldolgozni a csalódásokat.


2012. dec. 28. 01:01
 1/1 anonim ***** válasza:
Az az érzésem, hogy fogalmad nincs arról, hogy milyen szerelmesnek lenni. Csak tartozni akarsz valakihez. Ha elhagynak, csak a hiúságodat sérti és nem a szeretett személy elvesztése. Keress magadban mély érzelmeket, mert valahogy az az érzésem, hogy nagyon mélyen elbújt
2012. dec. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!