Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy hívják dr. Bagdy Emőke...

Hogy hívják dr. Bagdy Emőke lányát?

Figyelt kérdés
A terapom Bagdy Emőke lányának szeretne átadni terápiára, de nem tudom, hogy hívják, próbáltam rákeresni, de semmi... Esetleg ha valaki ismeri, még pluszban tudna róla tapasztalatokat mondani? Nagyon megköszönném!

2013. jan. 2. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Hívd fel az öreglányt és kérdezd meg. Pofont nem kapsz.
2013. jan. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetném a terapom is, de most vele haragban váltam el..
2013. jan. 3. 00:04
 3/9 anonim ***** válasza:
28%
Bocsi, hogy ilyen intim kérdést teszek fel, de miért ad át a terapeutád? Ez olyan kegyetlen.
2013. jan. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Császár Noémi,és én csak tanárként ismerem, tanított az egyetemen.Terapeutaként nem volt hozzá szerencsém.
2013. jan. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát nem könnyű a számomra, azt hiszem. És fairnek sem gondolom. Elég bonyolult történet. A terapomhoz kb. két éve kezdtem járni, fél évig jártam, aztán külföldre költözött, távkapcsolatban folytattuk a terápiát - terápiás levelezés, telefonok - de nagyon durván romlott közbe az állapotom. Se én, se ő nem ismerte be, hogy több segítségre lenne szükségem. Megjártam a pszichiátriát is egyszer. Két hónapja hazajött, újra járok hozzá terápiára. Megígérte nekem, hogy soha többet nem fog elhagyni, mindig mellettem lesz, akármit teszek is. Erre tegnap bejelentette, hogy visszautazik külföldre...nem így tervezte, de itthon nem tud megélni. Amit elfogadok, de legalább ne csapott volna be. Annyira nehéz volt megbíznom benne is, és most ő is kijátszotta...

De azt mondta, hogy a legjobbak közt szeretne tudni, és Bagdy Emőke lányára gondolt, csak sajnos nem nagyon hallottam róla. Bagdy Emőkéről persze hallottam, elég neves a szakmában, de mondjuk a médiában számomra nem tűnik annyira megnyerő személyiségnek. Ettől persze nem vonom kétségbe a kiváló szakmabeliségét. Csupán kíváncsi lennék, jó szakember-e a lánya.

2013. jan. 3. 15:59
 6/9 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy elmesélted! Azért hihetetlen, hogy ilyen van.. mármint miért megyek praktizáló pszichológusnak, ha külföldi terveim vannak, és ilyen könnyen itt hagyok csapot-papot? Legalább akkor az első ilyen esetnél adott volna át, és nem "távterápiáztat". Borzasztó felelőtlennek tartom az illetőt! Nem is érett terapeutának.

Nekem is voltak ilyen félelmeim a kezdetekben, hogy "elhagy" a pszichológusom. Ha ezt eljátszotta volna velem, mint a tiéd, szerintem már nem élnék..


Mindenesetre nekem szimpinek tűnik Bagdy Emőke, biztos a lánya is jó szakember lehet. És, ha úgy érzed Emőke stílusa nem túl megnyerő, gondolj arra, hogy a gyereke valamilyen szinten biztos "lázadt" ellene. Szóval én úgy tippelném, hogy nem a fiatalabb klónjával fogsz találkozni, hanem egy lazább valakivel. (Persze ez csak az én elméletem:-))

2013. jan. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Pszichiáter szakorvosjelölt, és terapeuta. Még fiatal...33 éves. Hát, sajnos van ilyen. Főleg, hogy borderline-nal küszködök, így még nehezebb, hogy ezt megjártam. Pont ez a legnehezebb nekem, hogy embereket engedjek közel magamhoz, hogy stabil kapcsolatot teremtsek, erre még a terápián sincs lehetőségem helyrerázódni. A minap olvastam, hogy a terápia lényege a borderline-osoknál főleg az, hogy egy bizalomteli kapcsolatot alakíthasson ki a terapeutával, ezért a terapeutának nagyon toleránsnak és elfogadónak kell lennie, különben nem tud haladni a terápia. Ezen múlik egy terápia eredményessége, a terápiás kapcsolaton.

Még ha borderes se lennék, szerintem akkor is bárki megszenvedné ezt a helyzetet, amiben most benne vagyok. De végső soron megértem őt is, itthon orvosként tényleg nem lehet megélni. Persze ettől nekem nem lesz jobb...


Nem vagyok előítélettel, csak sajnos nehezen nyitok új emberek felé. A terapomon kívül eddig minden más szakemberre úgy néztem, mint esküdt ellenségre(mivel jártam egy párnál a levelezésünk alatt). Ezt úgy kell elképzelni, mintha az anyukád helyére más emberek szeretnének pályázni. Ugye milyen nehéz így elfogadni őket?


Ha úgy képzelném el a lányát, mint őt, akkor se biztos, hogy faképnél hagynám. Személyesen mindenki más, mint a médiában. Csupán kíváncsi voltam, vannak-e tapasztalatok róla. :)

2013. jan. 3. 20:06
 8/9 anonim ***** válasza:

Engem nem diagnosztizáltak borderline-al, de tökéletesen megértem amiről írsz, nekem is pontosan ilyen érzéseim vannak a terapeutámmal kapcsolatban. Mintha a szülőd lenne.. Sőt, néha ijesztő, hogy belsőségesebb a kapcsolatom vele, mint valódi szüleimmel.

Én csak azt nem értem, hogy a terapeutád, hogy mehetett bele abba, hogy távollétéig "terápiás levelezések és telefonokkal" tartsátok a kapcsolatot? (Vagy ezek szerint valamilyen szinten lezárta a terápiát, ha te ezalatt benéztél még más szakemberekhez is?) Egyáltalán mennyi ideig volt első körben külföldön? Hiába 33 éves, ennél több esze lehetne..


Talán még idetalál valaki, aki tud személyes tapasztalatot mondani vele kapcsolatban.:-)

2013. jan. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kösz
2017. nov. 14. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!