Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyakran vannak hangulatváltozá...

Gyakran vannak hangulatváltozásaim, naponta többször is. Ilyenkor máshogy értékelek bizonyos dolgokat az életemben. Ez baj? Valamiféle zavar?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy régebb volt, amikor rossz kedvem volt és csúnyának éreztem magam, utána meg kis idő múlva már nem találtam ezt annyira nyomasztónak.


Van, hogy tanulok valamit és az egyik pillanatban pánikba esek, utána meg megnyugszom, hogy talán menni fog és ezt tanulás közben többször (vizsga előtt pl).


Van amikor valami dühít vagy zavar, pl párkapcsolati dolgokban, utána meg máshogy vélekedek.


Van, hogy a nap egyik részében pozitívnak érzek valamit, máskor meg nem. Pedig nem történt semmilyen változás az adott dologgal kapcsolatban, csak a fejemben valahogy máshogy értékelem ki.


Ezek utalhatnak valami kóros dologra? Lehet bipoláris depresszió vagy ilyesmi?

Vagy ez teljesen normális és más emberek is így szokták látni az életet, hogy akár naponta többször is megváltozik valamiben a véleményük?


2013. jan. 11. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Teljesen rendben vagy! Lehet a stressztől, vagy a tél miatt is.
2013. jan. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez igazából mindig is volt nekem, régebb is. Úgy gimi alatt alakult ki vagy lettem rá figyelmes. De tény, hogy van amikor elég stresszes vagyok
2013. jan. 12. 01:07
 3/4 anonim ***** válasza:

A bipoláris zavar nem ilyen. Abban az esetben a mániás és a depressziós időszakok is hetekig tartanak, de szerintem szélsőséges esetekben is minimum napokig. Azon felül, a mániás fázis tényleg "mániákus". Akkor beszélhetnénk ilyen időszakról, ha meggondolatlanul, túlzottan tennél dolgokat (szakadó esőben sétálnál órákig egy szál pólóban, kitalálnád, hogy akrobata leszel, és elkezdenél hirtelen szaltózni a szobádban, holott semmi erőnléted nincs hozzá). Ráadásul ez dekoncentráltsággal jár együtt a legtöbb esetben.


Ha egy napon belül váltakoznak a "periódusaid", az szerintem teljesen normális. Mind így vagyunk vele...:)

2013. jan. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Édesanyám bipoláris zavarban szenved, nála naponta (de akár órák alatt) változik a hangulata. Tényleg szélsőségek között mozog de őt kezelik is..


A bipoláris zavar megállapításához viszont több dolog kell ennél. Ameddig normális határok között mozogsz, tehát pl. ideges leszel de megnyugszol, rendezni tudod magadban, addig nem hiszem, hogy az vagy..


Ha már úgy viselkedsz, hogy az egyik nap, vagy egy adott időszakban szeretsz mindenkit majd hirtelen megutálod (akár ok nélkül) és ezen makacsul nem változtatsz hetekig vagy hónapokig majd utánna hirtelen újra szereted őket, az pl már elgondolkodtató lenne.


De kérdezem máshogy, depressziósnak érzed magad? Beszükülten látod a világot?

2013. jan. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!