Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi személyiségjegyekről? Felnőtt, majdnem 40 éves férfi az alany.

Figyelt kérdés
Gerontofóbia, undor az idősektől, saját családban is. Pl a nagyi sütijeit nem eszi meg. Szív-fóbia: nem szívesen fekszik a bal oldalára, néha azt sem viseli, ha pl ráteszem a kezem. Bevallása szerint egy újraélesztésre képtelen volna és rossz neki ha a saját szívdobogását hallja. Nem szereti ha a nyakához érnek, ha oda levegőt fújok (mert lélegzem) különösen rossz a számára. Olvasatlansággal párosuló önteltség (az orvos véleményének felülbírálása pl, emiatt butaságokat mond és sajnos csinál, mintha nem tudná, mi mindent nem tud). Nem viseli el a zoknit, a legnagyobb hidegben is képes anélkül, cipőben vagy papucsban közlekedni a hóban.(én nem fázom fel, erős a szervezetem, a zokni zavar) Gyorshajtás (önteltséggel keverve: nekem nem lesz bajom, jól vezetek. Már volt balesete.) Tördelt, nem folyamatos ívű beszéd, néha keresi a szavakat. Személyes higiénia elhanyagolása. Magas szociális érzékenység kiszolgáltatott gyerekek-emberek-állatok sorsa iránt, és hatalmas naivitás: az emberi rosszindulat, pénzéhesség stb hiányát, ártó szándékot nem feltételez szinte soha (Alapvetően egy nagyon jó értékrendű, jó érzésű, jó szívű emberről beszélek). A családon kívüli társas érintkezésre nincs igénye, nem jár kikapcsolódni, stb. Mással történő események nehéz "felfogása", pl nehezen érti meg, miért érzi magát egy másik ember egy adott élethelyzetben feszülten, rosszul, stb. (Pedig ugye érzékeny a szenvedésre). Realitás érzék hiánya ezen kívül abban is megmutatkozik, hogy a munkájában irreális álmokat kerget. Vicces, de ide tartozik még, hogy érdeklődik a földön kívüliek és a diktatúrák iránt (a mostani hazai iránt pl rajong de ezen kérek mindenkit, ne vitázzunk), idealista, és negatív példaképei vannak akár filmekben, akár történelemben. Kedves, illemtudó ember egyébként, az empátia hiánya mellett apróságokban figyelmes. Nyelvérzéke sem a magyarhoz, sem idegen nyelvekhez nincs, gondolom ez indokolja az akadozó, szavanként felvitt hangsúlyos beszédet is. Családtagról van szó. Köszönöm a válaszokat.
2013. jan. 19. 09:19
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még egy eszembe jutott: nem viseli el a saját lába látványát, nyitott papucs elviselhetetlen számára, mezítláb nem eszik (mások lábát sem viseli el, akkor sem ha szép, a sajátja is az). A személyes higiénia ugyan hiányos, de a külsejére igényes, fontos nagyon, mit lát belőle a külvilág.
2013. jan. 19. 09:22
 2/11 anonim ***** válasza:
egyértelmüen sulyos mentális beteg...
2013. jan. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kerülném mint állat. Ennek az emberkének hiányzik néhány kereke.
2013. jan. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én autizmusra gondolok. De az "csak" én vagyok.
2013. jan. 19. 09:50
 5/11 anonim ***** válasza:

Úha. Hát ha a családtagom, pl. bátyám, öcsém, unokatesóm, akkor megpróbálnék a lelkére beszélni, hogy ez így nem lesz jó. Viszont az elmondottak alapján valószínűleg nem hallgatna rám, ha egy orvosra sem hallgat... biztosan van olyan ember, akinek ad a véleményére, neki kéne rábeszélni arra, hogy forduljon orvoshoz.

Páromként viszont biztosan nem tudnám elviselni.

2013. jan. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Írjatok még. Különösen érdekel azok véleménye akik bármilyen szinten autista társsal, vagy a fenti fóbiák valamelyikével élnek együtt.
2013. jan. 19. 11:11
 7/11 anonim ***** válasza:
Ezek alapján valóban magasan funkcionáló autistának tűnik. A szemkontaktussal hogy áll, bele tud nézni az emberek szemébe?
2013. jan. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Érzelmi kapcsolatai? Feleség, gyerekek? Vagy hogy áll ezekhez a kérdésekhez?
2013. jan. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Te írtad ugyanezt az [link] -ra is?
2013. jan. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
igen, én.
2013. jan. 19. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!