Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan pont az életben,...

Van olyan pont az életben, mikor már csak az öngyilkosság lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
Kilátástalan a helyzetem, mindig ezen a kérdésen agyalok :S

2013. jan. 25. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább írd le min agyalsz, hátha van vki aki tud vmi okosat mondani.
2013. jan. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Nincs olyan pont. Az öngyilkosság ugyanis soha nem megoldás, sőt. A lehetőséget is elveszi tőled, hogy valaha megoldhasd a problémát.
2013. jan. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
19 éves fiú vagyok, leszázalékolás előtt állok, vesém tönkretette régebben a kemoterápia kezelés, 10 osztályom van meg, egy falun élek, ahonnan így lehetetlen kitörni, egész kiskorom óta ki vagyok közösítve, 9-10 osztályban voltak barátaim, de senkivel nem tartom a a kapcsolatot, röviden, magány, és aggódom a jövőm miatt :S
2013. jan. 25. 17:21
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
El tudom képzelni, hogy valaki olyan helyzetbe kerüljön, hogy nem lát más megoldást. De szerintem mindig van másik megoldás, csak ezt a mély depijükben nem látják, mert nem tudják kívülről nézni a problémájukat. Amúgy meg az öngyilkosság hirtelen felindulásból elkövetett, nem tervezgetik az emberek szerintem, ezért is van az, hogy sokan akik életben maradnak azok megbánják a tettüket. Ha már dilemázzol az fél siker. Lépj a problémádtól hátrébb egy lépéssel és gondold át újra.
2013. jan. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Fúúú, hát sajnos nem én leszek az az okos, de azért mondok vmit: ne, ne, ne, nehogy öngyilkos legyél! nincs miért, nics de, ne tedd! aztán én nem igazán tudom h ilyenkor mi a helyzet, milyen ennek az egésznek a jogrendszere, szóval túl gyakorlatias dolgokat sajnos nem tudok mondani, de! vmit kezdened kell magaddal, tevékenykedni az egészségi állapotodnak megfelelően. ezt megint csak te tudod felmérni h mégis mit bírsz megcsinálni. nekem a tanulás a mániám, úgyh megint csak ezt tudom felhozni: ha értelmes vagy akkor ebbe az irányba kéne elmozdulnod. a lényeg az, h vhogyan el kell fogadnod ezt az állapotot, h te bizony nagyon különbözöl a legtöbb embertől. szerintem az a lehető legkárosabb, amikor azzal ámítanak vkit h te ugyanolyan vagy, mint a többi ember. ha folyton ezt sulykolja vki, h ugyanolyan vagy az zsákutca, mert úgyis érzed h nem. ennek ellenére igenis tenni, cselekedni, csinálni kell vmit!! kár h nem látod most a csillogást a szememben, akkor sokkal jobban értenéd h mire is gondolok! az utolsó lélegzetvételedig hozzá tudsz járulni a világ kerekének a forgásához, de hogy hogyan azt neked kell kitalálnod. nagyon sok sikert és kitartást kívánok neked! :)
2013. jan. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen kedves utolsó :)
2013. jan. 25. 21:53
 7/10 anonim ***** válasza:
Amíg a mentális állapota valakinek stabil, vagyis értelmes, addig az öngyilkosság a legnagyobb hiba, amit elkövethet az ember maga ellen. Vannak nehéz helyzetek, és nem mindre, de sok mindenre van megoldás. Nézd meg Stephen Hawkingot, egy kerekesszékben ül, meg sem bír mozdulni, az elméje ép, sőt, zseniális, és egy ujjmozdítás nélkül is hasznos az emberiségnek.
2013. jan. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mindig mindig MINDIG van megoldás!!!!!

Eszedbe ne jusson az öngyilkosság, nem tudhatod milyen szép életet dobnál el ezzel magadtól - mert igen, lehet még neked is szép életed, bizony! :)

Gondolj csak bele: eddig végig harcoltál, végigvitted hősiesen a kemoterápiát is, eszedbe ne jusson most feladni!

19 évesen még előtted az élet! Nem tudom a veséd mennyire van rossz helyzetben, mennyire kezelhető még vagy kezelhetetlen, de elmondom, hátha erőt ad: nekem van egy rokonom, már 9 éves korától súlyos problémák vannak a veséjével, volt transzplantációja, de nem bírta a szervezete. Most műveséje van, vár a következő donorra és naponta-kétnaponta transzplantációra jár. Kiskorában meghalt az anyukája majd apukája alkoholista lett és rendszeresen verte. Először ő is fel szerette volna adni, többször is begyógyszerezte magát, de szerencsére sosem lett végzetes.

Aztán jött a pálfordulás, elkezdett tanulni, férjhez ment, örökbefogadtak egy gyereket (szülést ugye nem javasolták neki..) és egy elég neves cég elég jó pozícióját tölti be a fővárosban, két diplomával négy nyelvvizsgával.

Soha de soha nem szabad feladni!!! A te problémádra is bizonyára megvan a megoldás!

Azzal kezdeném a helyedben hogy elvégzem a gimit és leérettségizek - ha más nem, hát estin. Eközben napi 2-3-4 órás diákmunkákat vállalhatsz (tudom hogy kis faluban élsz, de biztisan van a környéken nagyobb város ahol ilyen lehetőségek adottak) persze csak lightosat, mondjuk call-center melót, az jól fizet, nem is fárasztó, ismerkedhetsz a többi diákkal így a szociális életed is fellendülhet!

2013. jan. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
van. de ezt nem azért írom mert azt akarom hogy megöld magad! mert nem akarom. De attól függetlenül idealista az aki úgy véli, hogy nincs ilyen pont.
2013. jan. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nincs olyan pont' Sajnos én már kétszer probálkoztam gyogyszerrel és még élek. De te soha ne tegyél ilyesmit mert mindig van megoldás a problémáid megoldására.
2013. jan. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!