Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan aki saját tapasztala...

Van olyan aki saját tapasztalataiból igazolni tudja, hogy a füvezés rontja a rövid távú memóriát?

Figyelt kérdés
2013. febr. 2. 10:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

igen. A férjem 5 évig füvezett mielőtt összejöttünk, és amikor abbahagyta, kb még öt év kellett hogy emlékezzen arra amit mondtam neki, vagy bárki mondott neki.


de emögött valami ilyen "leszarom életérzés" van inkább. Szóval nem tudom hogy egyértelműen a memóriát rontja-e, mint inkább az életfelfogást, hogy utána "életképtelen" lesz az ember, leszarja hogy vannak feladatai, kötelezettségei, tiszteletlen lesz másokkal, hogy mit papolnak neki azok a barmok, leszarja, hogy 1000x mondanak neki el valamit, vagy megkérik valamire. Aztán egész egyszerűen alkalmazza a "ja bocs, elfelejtettem" kulcsszavakat.


Nekem ez a tapasztalatom. Kb öt évig még nagyon szenvedtem vele, mire az agya helyreállt. És ezt így utólag ő is elismerné, elmondaná neked. csak hogy hiteles legyen a tudósításom :).

2013. febr. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

ja és az, hogy beérjen valahova időben egy héten akár többször, az lehetetlen még a mai napig. Megkérdeztem, hogy hányszor jut eszedbe naponta ez a szó: "leszarom"?


azt mondta elég sokszor. Aztán jönnek a magyarázkodások, kifogások stb., ami sok esetben az "elfelejtettem" Nem csak itthon, munkahelyen, bárhol, ahol felelősséget kell vállalni a tetteinkért.


Ahelyett, hogy megtanulnák hogy kell a kötelezettségeket ellátni, kifejlesztenek egyfajta kifogáskezelést.

2013. febr. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Volt barátom nagyon sokat füvezett, fél nap kihagyás is elképzelhetetlen lett volna. Nem egyszer volt, hogy megbeszélt valakivel valamit telefonon és utána fél perc múlva engem kérdezett hogy mit is beszéltek, hánykor találkoznak. Szétszórt volt, letett valamit és utána nem tudta, hol van. Ilyenek persze mindenkivel előfordulnak, csak a gyakoriság nem mindegy. Ezen kívül egyre elvontabb lett. Azóta már nem vagyunk együtt, eléggé idegesítettek ezek a dolgok.
2013. febr. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Fura én nekem nagyon sok barátom van aki naonta szív mégse tapasztalom rajta és ő se magán ezeket. Én Hetente 1szer szoktam hétvégenként és elég is nincs ra szuksegem minden nap, vagy ha esetleg kimaradt 1-2 hét az se baj :D Szerintem iyen gyakorisággal nemfogom ezeket tapasztalni és mégis kiélvezem a pozitív oldalát. :D
2013. febr. 3. 17:08
 5/16 anonim ***** válasza:
hát elég naiv vagy. A fű pszichés függést okoz. Ha hetente egyszer szívsz, akkor is kialakul ettől egy világképed, olyan társaságba kerülsz, megváltozik az értékrended stb. Én kb. 15 éves koromban voltam ilyen naiv és vagánykodó mint most te tűnsz. Egy biztos, ha szívsz, nem jó úton haladsz, és később nagyon nagy kárát fogod látni. arról nem is beszélve, hogy tényleg igaz, hogy ezután jönnek a kevésbé könnyű drogok is. Bármennyire hiszed hogy nem, tudnod kell, hogy rossz úton jársz.
2013. febr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
mások tapasztalataiból itélve akiket ismerek nemígyvan! Azzal meg negyere, hogy a fű kapudrog és aztán áttálsz a kemény drogokra mert nincs így! Füvezés után csak egy jó kajára vágyok es midnig is irtózni fogok a kemény drogokról a cigit meg az alkoholt is utálom!
2013. febr. 3. 20:33
 7/16 anonim ***** válasza:

Minden butafüves azt mondja amit Te de baromira nincs igazad.Nekem MINDEN ismerősöm,barátom,szerelmem aki szív/szívott küzd a szar memóriával,szorongással,zavartsággal

Aki nem, az csak magán nem veszi észre...sokuk teljesen elrugaszkodott a valóságtól.Nekem szerencsém volt,mert összeesek tőle...Mástól nem arról is vannak tapasztalatok :((


csináld csak...Nem kapudrog ez igaz.

2013. febr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%

mekkora egy kis szaros vagy. majd később megtudod mit vesztettél ezzel.


nem érted? nem önmagában a drogról van szó, hanem az életvitelről, amibe ez a szar belevisz. Az életfelfogásról, amire ez a szar megtanít. eltorzítja a személyed, rossz társaságba kerülsz majd, akik lehúznak.


Ahelyett, hogy most tanulnál, és komoly célkitűzéseid lennének, és olyan emberekkel barátkoznál, akiknek a társasága később is hasznos lehetne számodra, ahelyett link alakokkal lógsz, hülyeségeket csináltok és értelmetlen cél felé megy az életetek.


De erre majd akkor jösz rá, amikor felnőtt leszel. Hogy ahelyett, hogy most menő vállalkozó lennél, vagy tanult szakember, egy nagy NULLA leszel az ugyanilyen nagy NULLA haverjaiddal együtt, akik akkor sehol se lesznek már.


az meg hogy most milyen hatásokat tapasztaltok, az nem jelent semmit, mert még ez az idő nem elég ahhoz, hogy a fő kifejtse a hatását.


Emlékszem nálunk fiatal korunkban is voltak a lakótelepen füvesek, és csak erről áradoztak, semmi más nem létezett számukra. és fennhangon állították magukról, hogy ők milyen menők, aki meg nem szív az egy senki, az egy nulla ember. hát nem jól gondolták. Most ők a nullák, nekem elhiheted.


ez a szar elhiteti veled, hogy nem ártalmas, és hogy te ettől több vagy. de ez nem igaz.


egyébként meg azt csinálsz az életeddel amit akarsz. legalább egyel kevesebb akivel versenyezni kell ebben a szar világban :D csak legalább ne vagánykodjál itt olyanok között, akik tudják hogy mit okoz ez a szar, mert esetleg már jobban megtapasztalták mint te.

2013. febr. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%

nem feltétlenül kapudrog, de aki szív, az előbb utóbb kipróbálja az ekit, spurit, gombát, haska, d.drogokat.


nekem nagyon sok haverom kezdte füvezéssel, akik végül eljutottak ehhez a csomaghoz, és ezeket vegyesen fogyasztották, éppen ami kéznél volt.


Igen többségük nem jutott el a herkáig, kokszig, de a könnyebb drogokat mind kipróbálták. (korong, és trip is benne volt)

2013. febr. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

de lett olyan ismerősöm aki eljutott a kokainfüggőségig, továbbá egy meghalt a fürdőkádban, mert túladagolta magát valami szar szintetikussal.

én meg pár ekizéstől, spuritól pánikbeteg és szocfóbiás lettem. És mindannyian füvezéssel kezdtük.


de ugye veled barátom ez nem történhet meg!!! (ugye nem gondolod, hogy mi nem így gondoltuk???) :D:D:D csááá

2013. febr. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!