Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi van velem? Pánik vagy csak...

Mi van velem? Pánik vagy csak magnézium hiány?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron kezdődött, mikor egy este bevittek a kórházba, mert 150 volt a pulzusom. Sinus tachycardiát állapítottak meg, de nincs szervi oka.Reggel hazaengedtek, és Magne b6-ot javasoltak. Alacsony volt a magnézium szintem. Napi 2x1 szemet kellett szednem. Következő hét pénteken este, szédültem és légszomjam volt. vettem be egy szem Magne b6-ot 20percen belül elmúlt. Később egyik este csak a pulzusom volt magas, és szédültem, a Magne b6-tol elmúlt megint. Tegnap este úgy éreztem, mintha kevés lenne a levegő,de lehet csak bebeszéltem magamnak, mert meleg volt a szobában, és arra gondoltam, hogy mi lesz,ha rosszul leszek a melegtől. 2szem magnéziumtól elmúlt. Egyébként szedek multivitamint, amiben 100mg magnézium van, de az kevés, ezért szedek hozzá magnéziumot.
2013. febr. 3. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez tipikus pánikroham és a magnézium ezesetben inkább placebóként hatott.

Ennek ellenére szedd folyamatosan, mert elengedhetetlen a kiegyensúlyozott szellemi-agyi működéshez. Szedhetsz 3x1-et is! Plusz kálciumot (500mg) és C vitamin (1000mg).

Sportolj, az nagyon jó, levezeti a feszültséget!!

Relaxálni tanulj meg és egy nyugtató légzésfajtát is, neten van több is.

Jóga és tai chi is szuper!

Egyél banánt naponta és igyál tejet is, ezeknek magas a triptofán tartalma, a triptofán állítja elő a szerotonint, a pánikrohamok pedig azért (is) jelentkeznek mert lecsökken a szerotonin a szervezetedben.

2013. febr. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ősszel elkezdtem napi 3-szor szedni, akkor nem történt semmi. Ha kevesebbet eszek, mint amennyit általában szoktam, akkor szédülök. Mikor rendesen eszek, akkor jól vagyok, nem szédülök, a pulzusom sem lesz 100 felett.
2013. febr. 3. 17:00
 3/9 anonim ***** válasza:
Vérnyomásod, vércukrod rendben?
2013. febr. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azok rendben vannak.
2013. febr. 3. 17:09
 5/9 A kérdező kommentje:
Mikor tavaly nyáron este rosszul lettem ,akkor az több, mint egy órán át tartott. Mikor bevettem egy szem Magne b6-ot akkor elmúlt. 0,79 volt a magnézium szintem, 0,60-1,25mmol a tartomány. A kálcium szintem is alacsony volt. Emiatt is lehetek rosszul? Egyébként jutavit multivitamint szedek.
2013. febr. 3. 17:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is inkább placebóhatásra tippepek. Egyébként kár, hogy nem írtál nemet, és kort, ugyanis amiket panaszként írsz, annak egy 60 éves örvendezne...Az írásodból amúgy leányra tippelnék...
2013. febr. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
20/L
2013. febr. 3. 19:31
 8/9 anonim válasza:
Szia!Pánikbetegségnek hívják, és szorongásnak....szerintem olvas utána.....tipikusan minden bajom van de még sincs semmi bajom, betegség.....!kezelni kell mert ha elhatalmasodik.......nagyon nehezen gyógyítható...de gyógyítható :)
2013. febr. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Pszichológushoz kell menni?
2013. febr. 13. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!