Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy skizofrén tudja magáról,...

Egy skizofrén tudja magáról, hogy skizofrén?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 16. 19:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Többnyire ezt a betegséget a betegségbelátás teljes hiánya jellemzi, tehát ha egy idő után ki is mondja mások előtt, hogy "skizofréniában szenvedek", valójában ez csak felszínes, és valójában nem tartja magát betegnek.
2013. ápr. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi, már mindent értek.
2013. ápr. 16. 20:20
 3/14 anonim ***** válasza:
12%
állítólag ők nem tudnak a többi személyiségükről. Nagyon körmönfontak ezek a mentális betegségek. Én is volt hogy megilyedtem hogy mi bajom lehet, mert voltak ilyen paranoid dolgaim. De az csak személyiségzavar, am több szintje van. Aztán elmentem pszichomókushoz, és azok megállapították, hogy bipoláris affektiv zavarom van. ERről meg azt olvastam, hogy ez kizárja a skizoféniát. Szóval jobb ha te is elmész dokihoz, és megmondják hogy mi a pontos diagnózis, akkor megnyugodhatsz. Egy skizó sosem gondolkodik sztem azon, hogy mi baja lehet. Nincs betegségtudatuk, ahogy az előző írta. Pont azt hiszik, hogy mindenki hülye, csak ők nem. Senki nem látja azt a dolgot, amit ő lát egyedül, ami természetesen a szin tiszta igazság. Tehát sosem fogja belátni hogy nem ő látja jól a dolgokat. Ezért nehéz a kezelésük is. mert az ellenállítás csak megerősiti őket abban, amit ők állítanak, mert ugye mindenki hülye és vak. Ha meg helyesled amit mond, akkor meg még jobban elmélyül az eszmerendszerében. Csak terapeuták tudják ezt kezelni, magán embernek esélytelen velük bírnia.
2013. ápr. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
skizofrénia NEM egyenlő több személyiséggel, felejtsük már ezt el
2013. ápr. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Így van. A szkizofréniának nagyon változatos tünetei lehetnek, például paranoid téveszmék, hallucinációk, hangulati élet zavarai stb., de a többszörös személyiség az nem tartozik közéjük. Az a disszociatív zavar, az viszont igaz, hogy ők nem tudnak a többi "személyiségükről", nem emlékeznek vissza, mikor melyiket élik át.
2013. ápr. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

1 )Az orvos megmondja a diagnózist.

2) Észreveszi, hogy a gyógyszerektől jobban van.

Kevesebb 'zűrös' dolgai lesznek....

2013. ápr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Az a skizofrén, akit kezelnek, többnyire tudja, hogy beteg, máskülönben miért kezeltetné magát. Persze biztosan vannak, akik magát a kezelést is beépítik a paranoid téveszméikbe, pl. a titkosszolgálatok akarják kimosni az agyát a gyógyszerekkel, valójában megmérgezik, ilyenek. De a kezeltek között szerintem többségben vannak azok, akik többé-kevésbé tisztában vannak a betegségükkel. A kezdeti fázisban, kezeletlenül viszont egyikük sem tudja, hogy valami baj van.


A többszörös személyiség pedig NEM skizofrénia. A skizofréneknek nincs több személyiségük, az a disszociatív vagy multiplex személyiségzavar jellemzője. Egyébként közöttük is sokan vannak, akik tudnak a többi személyiségükről, általában csak a kezeletlen betegekre jellemző a személyiségváltással egybekötött amnézia. (=nem emlékeznek, mit csináltak, ismeretlen helyeken térnek magukhoz) A kezelt multik idővel kiépítik a kapcsolatot a személyiségeik között, képesek kontrollálni őket.

2013. ápr. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A bipoláris zavar egyáltalán nem zárja ki a skizofréniát, akiknél mind a kettő tünet megvan, azok skizoaffektiv diagnózist kaphatnak, de kaphatnak külön skizot is és bipoláris bajt is.
2013. jún. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
ismerem több szkizofrént, tudják magukról, hogy van ilyen betegségük
2013. jún. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem tudja. Mert ha nem szedi a gyógyszereit, fejtetőre áll a világ... Ebből pedig tudja, hogy baj van vele.
2013. jún. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!