Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szedjek antidepresszánst?

Szedjek antidepresszánst?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok és gyógyszert írt fel egy pszichiáter, de talán 20 évesen nem kéne.......
2009. szept. 27. 20:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
én 17 évesen szedtem, nem használt semmit.
2009. szept. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Valószinűnek tartom, hogy amennyiben pszihiáter irta fel, akkor meggyőződése, hogy egyedül nem fogsz tudni kilábalni a depresszióból. Ha úgy érzed, hogy elég erős vagy, és van melletted valaki, aki mindenben támogat, próbáld meg gyógyszer nélkül, de ha meg tudsz bizni valakinek a véleményében, akit nem is ismersz, akkor engedd meg, hogy azt tanácsoljam, hogy kezd el szedni a gyógyszert. meglátod, sokkal könnyebben fog működni a világ, és amint erőt, biztonságt érzel csökkentheted az adagot. Jó lenne valakit tudni melletted, aki akkor is rád figyel, ha már ez neked akár terhes is, mert a depressziósokkal a legnagyobb baj az, hogy az ő ajtajuk csak kivülről nyilik!

És még valami, csinálj egy fehér fagyöngy kúrát, ami abból áll, hogy első héten napi 3x egy csésze tea, második héten napi 2x egy csésze, és a harmadik héttől napi egy csésze egy hónapon keresztül.

Nagyon jó, a kúrám végére nem használtam sem antidepresszánst, sem nyugtatókat, pedig egy éven keresztül azokon éltem, illetve már nem is éltem!

Most meg itt vagyok, és azóta sincs kutya bajom sem!

Sok sikert kivánok neked is!

2009. szept. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
10%
Ebben az is benne lehet, hogy a felírt gyógyszerért neki megy a jutalék. Ma Magyarországon sajnos már ilyeneket is számításba kell venni. Én nem venném be amúgy. Mint ahogy nem is szedtem gyógyszert, mikor stresszes voltam. Valahogy jobb megoldásnak tűnik saját magamtól megoldani a problémákat.
2009. szept. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

21:07 válaszolónak

Akkor szerinted nincs is szükség egészségügyi ellátásra, és mindenki oldja meg a problémáját, ahogyan tudja?

Nem állitom, hogy nincsenek korrupt orvosok, de ugyanúgy butaság lenne azt állitani, hogy mindegyik az.

Egy pontig, biztosan sokat tudunk magunk is segiteni, de azon túl kell a szakember segitsége, kérlek ne ébresz kételyeket!

2009. szept. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Senki nem mondta, hogy nincs szükség egészségügyi ellátásra. Ne pánikolj. Az én véleményem pusztán az antidepresszánsokra vonatkozott. Szerintem az esetek nagy részében igen is meg lehet oldani a problémát magunktól is, ha igazán akarjuk. Ezen a téren nem hiszek a gyógyszerekben.

Azt pedig beláthatod, hogy az orvosnak sokkal kényelmesebb felírni valami bogyót, ami elvileg a depresszióra van. Nem minden esetben, ez tény, de a kérdező írásából pont nem egy "betegekért mindent" mentalitású pszichiáterre ismertem.

2009. szept. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
én szedtem, ittam is rá, viszonylag jól éreztem magam tőle, de én a helyedben nem kattannék rá, van olyan ismerősöm aki már több mint tíz éve ilyeneken él, ahhoz meg túl tré, nem okoz eufóriát, mint egyéb jó dolgok. :)
2009. szept. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én csak olyan embert láttam aki szedte de utána még rosszabb állapotban volt. Szerintem annak is van következménye ha az ember olyanokat tesz vagy mond amit "gyógyszer" nélkül nem tenne.
2009. szept. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Engem kezeltek már depresszióval,és pánikbetegséggel is.A tapasztalatom az,hogy a gyógyszerekkel el lehet érni egy optimális jobbanlétet,de lelassítanak,a normális életre képtelenné tesznek hosszútávú alkalmazás során.Igenis csak saját erőből és akarattal gyógyulhatsz ki a depresszióból,a gyógyszerek semmilyen betegségre sem hasznosak(olykor a mellékhatás rosszabb mint maga az igazi tünet).Próbáld magad elfoglalni,célokat kitűzni,találj hobbit,tereld el a gondolataidat,így elkerülöd a magadbazuhanást.Beszélgess másokkal a problémádról,jót tesz hidd el!!!
2009. szept. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ha a pszichiáter azt javasolta akkor érdemes szedni , nem örök életre szól. Ha már úgy látja , hogy nincs szükséged rá úgyis abba fogja hagyni az adását. A modern szereknek pedig már alig van mellékhatása.
2009. szept. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
19%

Ha nem akarsz magadon segíteni szedjed.

Ha zombivá akarsz változni szedjed.


Amúgy ne!

2009. szept. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!