Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 15 éves lány vagyok aki...

Barbushh98 kérdése:

15 éves lány vagyok aki vagdossa magát. Nagyon kevés az önbizalmam és akár hogy is nem tudok magamba bízni. Mikor ilyen nagyobb megpróbálttatásokon előtt voltam akkor kezdődött ez az egész. Mi legyen?

Figyelt kérdés
Egy két barátnőm tudja. De csak annyit mondanak:"szokj le! ". de nem megy.

2013. jún. 9. 17:30
 1/7 anonim válasza:
100%

figyelj.13 vagyok.. csaladi hatterem is olyan hogy huha..

es en is VAGDOSTAM magam.. de annyira h korhazba voltam miatta..

mara mar talaltam egy sracot.. meghallgat.. nem kell magamba folytani mindent... szeret es en is ot.. keress vkit aki meghallgat.. tamaszkodj ra.!!

es ezt hagyd abbaa!!!

nem segit semmin.kezd ott h megszabaldulsz minden targytol amikkel ezeket csinaltad.. korzo.penge..kes....stb...rakd el... dobd ki...

2013. jún. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Szivesen meghalgatlak ha akarod...

Tudni kéne hogy mi miatt kezdődött ez pontosan

"szokj le" ezt könnyű mondani ...

Ha szeretnél beszélgetni , keress fel itt.

2013. jún. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is beszélgetnék veled ha van kedved.
2013. jún. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak hasonló problémáim. Az hogy kérdést teszel fel ezzel kapcsolatban azt jelenti, hogy már sikerült felismerned, hogy ez nem helyes. Én sokáig tagadásban voltam, de eljött az a pont, amimkor éreztem, hogy ez már nem vicces...és véget kell vetnem neki mindenképp. A legfontosabb, hogy merj segítséget kérni. Igaz, hogy egyedül csak te oldhatod meg a problémád, de az nem jelenti azt, hogy senki nem kell támogasson ebben.
2013. jún. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De én már nem tudok bízni senkiben!mer vannak körülöttem olyanok akik segítenének..meg lássák hogy van valami..de azt mondom hogy:Semmi gond nics velem..csak fáradt vagy!
2013. jún. 11. 14:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia. Nemrég én is ilyen helyzetben voltam... Elmondtam két barátnőmnek, hogy vagdostam magam. Az egyik megértett és mellettem állt, nem nézett le ezért. A másik meg azonnal azt mondta "ne csinálj ilyet többet". Amikor összevesztünk én voltam a vagdosós k**va... Kár volt megbíznom benne! A másik bnőmnek nem bántam meg, hogy elmondtam. Nagyon nehéz időszak volt, elmondam a nagynénimnek, ő megértett engem és sokat beszélgettünk. Úgy voltam vele, h mégsem az anyum, de szeretem és bízom benne. A suliban vizsgálat volt és kiderült a titkom... Mivel anyum ott doldozik felkereste a védőnő ééés kész. Megtudták a szüleim. Ekkor màr senkiben nem tudtam bízni kb. Magamba folytottam a fájdalmamat. Nem vághattam meg magam, féltem, hogy pszichológushoz küldenek. Máig is szenvedek, néha nagyon nehéz... Sokszor szeretném mdgvágni magam, mert attól kicsit megkönnyebbülök. Láttad Demi Lovato Stay Strong című filmjét? Ha esetleg nem is szimpi neked, sztem érdemes megnézni, mert neki is hasonló problémái voltak...
2013. júl. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valamiért csak ide jöttél segítséget kérni! Tehát keresed a megoldást.

Azt mondod, vannak, akik meghallgatnának, te nem fogadod el a segítséget. Miért? Attól félsz, hogy nem értenének meg? Vagy hogy csalódnának benned?

Biztos, hogy van valami lelki problémád, és mindenekelőtt ezt kellene megoldani. Ha ez megvolna, leállnál a vagdosással is.

Ha senkivel sem tudsz őszintén beszélni - bár jó lenne, ha tudnál! - alternatív megoldásként javaslom, hogy írd össze egy papírra a problémáidat. Miért nincs önbizalmad? Mi az, ami zavar, akár saját magadban, akár másokban? Ez talán segít abban, hogy jobban átlásd a problémát - és akkor másoknak is könnyebben beszélsz majd róla.

2013. júl. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!