Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Pszichiáteremmel van a baj...

A Pszichiáteremmel van a baj vagy velem?

Figyelt kérdés

Pszichiáterhez járok 8 éve, eleinte kapcsolati probléma miatt kerültem hozzá. Most már fogalmam sincs. Tiltakoztam a gyógyszeres kezelés ellen, mert nem hittem, hogy szükségem lenne rá. Sajnos, idővel meggyőzött, mert annyi stigmát kaptam, hogy a végén már magam sem tudtam, hogy jól teszem-e, hogy nem hallgatok az orvosomra ő biztos tudja, én meg itt pattogok, „ teles tele mentális betegséggel a fejemben”.


A Diagnózisok, amiket kaptam:


- Disztimia, - Hisztrionikus személyiségzavar, - Mániás depresszió, - Bipoláris affektív zavar, - jelenleg kevert tünetek… később még hozzájött az Akut stressz reakció


Végig kóstoltam a gyógyszerek étlapját, hát nem mondom…


Miasterin Merc: egész éjjel vakaróztam, és nem tudtam aludni.


Effectin: menstruáció alkalmával ömlött belőlem a vér, és 1 hónap szedés után akaratlanul remegett a szám, és a szemem.


Tegretol: nagyon erős fejfájást okozott, zavartság.


Convulex: csomóban, hullott a hajam, és nem éreztem semmi javulást. (mondtam, hogy abbahagyom, mert hullik a hajam, erre az orvosom, hogy türelmetlen vagyok az csak átmeneti, és szedjem tovább, aztán ajánlottam neki, hogy szedje ő)


Xanax: amitől egész nap tompultam, közömbössé váltam, és egyre több kellett.


Edronax: nálam ez ütötte ki a biztosítékot, megmagyarázhatatlan feszültséget éreztem, agresszív lettem, és egész nap, azért imádkoztam, hogy múljon el a hatása, nehogy kiugorjak az emeletről. (itt nagyon kiakadtam, és megijedtem, mert ilyet még soha nem éreztem, kezdett megszakadni a bizalmam, ha egy orvos jót akar nekem, akkor nem ír fel mérgeket, amitől megakarok halni, szerinte itt is én voltam a hülye, és a vulgáris... kicsit hangosabban közöltem vele, hogy nem vagyok kísérleti nyúl)


Ezek mellett még írt Stilnoxot, hogy tudjak aludni ( helyette inkább már gyógyteával próbálkoztam, és kálcium porral, bevált. Írt még Zoloftot, azt már ki sem váltottam. De előfordultak rémálmok, volt, hogy azt álmodtam, hogy egy kapualjban fekszik egy kupac meztelen halott csecsemő. Volt, hogy azt álmodtam, hogy test szerte tele vagyok sebekkel, és az egyiket lehúztam, és folyt belőlem a genny… szuper „gyógyszerek”. Egy rémálom után kellett egy óra, azon gondolkoztam, hogy ez tényleg megtörtént vagy csak álmodtam.


Ezek után több hónapra abbahagytam a gyógyszereket, és a terápiázást, lett egy kapcsolatom, ami igen hamar zátonyra futott. Visszafutottam az orvosomhoz, hogy nem tudok aludni, enni, és állandóan agyalok, ideges vagyok. Doktorom utamra engedett, és ismét Xanaxot írt fel, esténként elkezdtem szedni, egy hét után csúnyán összevesztem az akkori párommal, és szétvertem a lakását (ilyen feszült soha életemben nem voltam), és utána bevettem a maradék gyógyszerem, másnap a toxikológián ébredtem. A felelősségemet vállaltam, ugyanis a volt párom beperelt, és ezzel egyedül nekem kell szembe néznem, és vállalnom a tettem, csak egyet nem értek, hogy a gyógyszernek elvileg azt a célt kellett volna szolgálnia (amit akkor már egy hete szedtem), hogy nyugodt legyek, és nem pont az ellenkezőjét. Itt a nagy kérdőjel a fejemben!


Magamtól jelentkeztem rehabilitációra, ott ismét kezdődött a gyógyszerezésem (rögtön kaptam Depakine-t, Xanaxot, és Stilnoxot). Mondanom sem kell, hogy elfogyott a maradék agyam. És akkor eldöntöttem, hogy ez így nagyon nem jó!! Kijöttem, és szép fokozatosan elhagytam a gyógyszereket… ez egy éve történt, azóta nem szedek semmit, problémáim ugyanúgy vannak, de nem vagyok tompa, zavart, agresszív, tudok aludni, van étvágyam! Az életem egy részét, azért osztottam meg, mert így szeretnék segítséget kérni...



2013. aug. 20. 16:01
 1/9 tetris ***** válasza:
61%

Kedves Nikol!

Nagyon sokféle tüneted van, és erre nem lehet egyszrű eltalálni, hogy milyen gyógyszer segítene.

Bár nem vagyok orvos, annyit tudok, hogy a pszichiátriai szerek lassú hatásmechanizmusúak, vagyis hónapokig kell szedni azokat, mire észrevehető hatásuk lesz. A mellékhatások azonban azonnal jelentkeznek.

Az orvosodnak igaza volt, amikor azt mondta, hogy türelmesebbnek kellene lenned, mert csak hosszabb idő eltelte után számíthatsz javulásra.

Mivel te továbbra is rosszul voltál, próbált segíteni neked, és felírt más szereket is. De ha nem szedted rendszeresen, és türelmesen, akkor nem csoda, hogy nem váltak be.

Csak azt tudom javasolni, hogy egy ideig, amíg bírod, próbálj meg kitisztulni a gyógyszerektől, addig ne is szedj semmi.

Ha már nagyon rosszul leszel, akkor keresd fel újra az orvosodat, és azt a gyógyszert, amit felír, nagyon pontosan, és hosszú időn keresztül szedegesd be. Akkor is tedd ezt, ha úgy érzed, mintha a tünetek rosszabbodnának. Ez ugyanis elég jellemző vonása a pszichiátriai gyógyszereknek, hogy először még rosszabbnak tűnik, és csak utána javul a beteg állapota.

A Zoloftot ismerem, engem tökre kiütött, ki kellett hozzám hívni a mentőt. A Tegretolt is ismerem, de nálam nem váltott ki semmilyen hatást. Mintha cukrot szopogattam volna. Természetesen a Xanaxot is ismeretm, engem is tökre letompított, még fogmosás közben állva is elaludtam egyszer. Arra ébredtem, hogy koppant a fejem a csempén.

Mivel én pánikbeteg vagyok, engem is többféle gyógyszerrel próbáltak kezelni, mire kialakult a mai gyógyszerem, és a szedése. Vagyis megint csak azt mondom, hogy legyél egy kicsit türelmesebb, várd ki, amíg beérnek a dolgok.

Mivel minden ember más és más, ezért minden embernek más és más gyógyszer/gyógyszerek válnak be. Ez pedig csak úgy található meg, ha az orvos többszöri próbálkozással kideríti, hogy melyik lesz számodra a legjobb. Ebből következik, hogy először nyilván csak megtippelni tudja, hogy melyik lenne a legjobb. Aztán ha az nem válik be, akkor ennek először ki kell ürülnie, és úgy jöhet egy másik fajta gyógyszer.

De csak azért, mert nem találta el elsőre a tiedet, még ne add fel. Ez nem az orvos hibája, ő csak a legjobbat akarja neked. Higgy benne, és előbb-utóbb jobban leszel.

Szia! Tetris

2013. aug. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kedves Tetris!


Köszönöm a válaszodat! Hidd el volt, amelyiket 8 hónapig szedtem és nem javultam sőt rosszabb lett... lehet neked van igazad nem hiszek a "gyógyszerekben", akkor inkább a terápia... de azt meg a dokik nem szeretik. Melyik kezel úgy, hogy nem ír fel valami bogyót??? És ez még csak az egyik probléma, sajnos láttam olyan lányt a rehabon aki 25 évesen 40kg-val több volt mint a normál súlya és napi 6mg Rivotril volt az adagja... hmm, mind-e mellett húsig rágta a körmeit, és ha nem kapta meg a napi drog adagját akkor megakart halni.. hát ezt én nem nevezném gyógyításnak! ja a rehabra már azért került, hogy leszoktassák arról, amire rászoktatták...most akkor ez hogy van!?

2013. aug. 20. 16:41
 3/9 tetris ***** válasza:
100%

Kedves Nikol!

Az a szerencsétlen lány a Rehabon nemcsak pszichésen volt beteg, de még drogozott is. A tüneteit ez okozta, illetve bonyolította. Nyilván sokkal nehezebb kezelni egy olyan beteget, aki még függő is.

Az az ötletem támadt, hogy megpróbálkozhatnál relaxa zenékkel. Itt a neten olyan szép melódiákat lehet letölteni teljesen ingyen. Csak rá kell keresni. Hátha jobban lennél tőlük.

2013. aug. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Cukor vagy! Már keresem is! :)
2013. aug. 20. 16:53
 5/9 dani900 ***** válasza:
100%

Nem hiszem el, hogy 8 éve képtelen megoldani a problémád a doki, én a helyedben soha többé nem mennék hozzá, a gyógyszerekben meg amúgy sem hiszek, egyszerűen egy olyan bonyolult dologban mint az agy szerintem képtelenség néhány vegyszerrel megoldani a problémákat.


De, hogy ne csak én mondjak valamit, és hogy tényleg valamit segítsek is: http://www.youtube.com/watch?v=3na0Cm0PzO0


Szerintem érdemes tőle tanulni.

2013. aug. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm Dani!

Feldmár András a kedvencem! :) talán nekem kellett volna abbahagynom a terápiát ezzel a doktorral, mert egy idő után mindent kezdtem kielemezni, és mindenkit betegnek láttam magam körül. Azt mondta úgy a 4 évben, hogy olyan vagyok, mint egy kezdő medikus ... :)

2013. aug. 20. 17:53
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen epizódom, amikor szó szerint elgurult a gyógyszerem és elkezdtem üvöltözni, törni zúzni, amit csak el tudsz képzelni. Amikor elmúlt, akkor meg bőgtem, mint aki nem normális, egy órán keresztül.


Akkor történt ez, amikor Cipralexet és Xanaxot szedtem...


Azóta a Xanaxot csak nagy ritkán, ha nagyon ideges vagyok, szedem be, de igyekszem elhagyni. A többi gyógyszer pedig már nem érdekel. Én 3 évnyi kezelés után mondtam azt, hogy elég volt.


Rajtam tudom, hogy segítene a pszichoterápia (mivel jártam egy ideig), de nincs rá pénzem, az orvosom meg nem volt hajlandó elküldeni tb alapon egy pszichológushoz sem.


Így most várok arra, hogy végezzek az iskolával és saját pénzemen mehessek el pszichoterápiára. Gyógyszereket pedig nagy ívben el fogom a jövőben is kerülni. Sokkal több bajt okoznak, mint amennyit használnak.


Szumma szummarum, nem te vagy a bolond, hanem nagyon rossz orvost fogtál ki.

2013. aug. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Végre valaki leírta! Sajnálom a történteket!

Remélem okulnak sokan a történetedből, azok is akik rögtön minden kis problémával rohannak Xanaxot, Rivotrilt és társait felíratni.

Tudom, hogy le leszek pontozva, de akkor is kikívánkozik belőlem.

Nekem az első 4 betegségem szerintem megvan, de én sose jártam pszichológushoz, "gyógyszerfóbiám van". Én ezt így neveztem el, de az is lehet, hogy létezik ilyen kifejezés és jelenség.


Az én történetem nagyon röviden, boldogtalan párkapcsolat, problémás drogos nevelt fiú, kényszeres gyűjtögető anyós, skizofrén sógor. Szóval egy ilyen családba sikerült betalálni nekem (aki egy normális, rendes, normális családból származik), ezáltal én is meghülyültem. IBS-em lett, refluxom, kiborulásaim, és még egy csomó történés, tünet amit most unok leírni, szóval megviselte az idegrendszeremet rendesen. És ki tudja még mik, amit nem diagnosztizáltak. De mivel mindig is az alternatív gyógymódokat részesítettem előnyben, ezért rögtön homeopata orvoshoz fordultam, aki rettentő sokat segített. Most már köszönöm szépen jól vagyok, nem 100%-os, de klasszisokkal jobb!


Ezt a kis cikket ha van időd olvasd el, kíváncsi lennék mit szűrsz le belőle. Én itt most nem szeretném a véleményemet kinyilvánítani.


[link]



Tervben van egy jó kineziológus felkeresése is, amit neked is tudnék ajánlani

2013. szept. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod, láttam a filmeket ... a Szcientológia meg végképp nem érdekel!
2013. szept. 6. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!