Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós lennék?

Depressziós lennék?

Figyelt kérdés
Sokat szeretek egyedül lenni itthon. Nem szeretek senkivel beszélgetni.
2013. szept. 6. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen ez elképzelhető.
2013. szept. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 LatDenRätteKommaIn válasza:

Ha ez hosszú ideje tart, akkor inkább antiszociálisnak mondható vagy - bár véleményem szerint ez nem negatív dolog a mai átlagemberek között.

Ha emellett érzed magadon a depresszió tüneteit (amit Google-be beírva rögtön meg is találhatsz részletesen), akkor az már nyilván depresszió, de az általad leírt 2 dolog még nem feltétlenül jelent depressziót.

Depressziót általában megelőzi valami komolyabb dolog (pl. szerelmi csalódás, kamaszkor, haláleset), mi azt nem tudhatjuk 2 rövid mondatból, hogy mi jár a fejedben.

2013. szept. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Eddig is zárkózott voltam, de amióta a barátom itt hagyott még jobban magam szeretek magamba lenni. De amúgy hogy ha anyámmal megyek valahova mindig sérteget, lehet ezért sem szeretek vele menni sehova.
2013. szept. 6. 19:39
 4/4 LatDenRätteKommaIn válasza:

Hát ez még mindig kevés információ.

Szakítás után nem meglepő dolog a depresszió, de az azért csak el fog múlni egy idő után.

Az viszont nem normális, hogy sérteget anyukád...


Én azt ajánlom - hogyha van valami célod a kérdéssel -, hogy fejtsd ki bővebben a problémád, mert ennyiből senki nem tud neked megnyugtatást, megoldást nyújtani. Még mindig nem derült ki, hogy van-e depressziós tüneted.

Nem vicc a depresszió és a magány (én tudom, rám illik mindkettő), főleg évek múltán, ha teljesen eluralkodik rajtad rossz dolgok történhetnek...

2013. szept. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!