Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiáterek mindig ragaszk...

A pszichiáterek mindig ragaszkodnak a gyógyszer felírásához? Meg lehet kérni őket, hogy ha lehet, inkább ne írjanak fel?

Figyelt kérdés
Mostanában készülök elmenni egy pszichiáterhez, de félek attól, hogy tartósan gyógyszert kelljen szednem.

2013. szept. 30. 01:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor Ne pszichiáterhez menj, ugyanis neki a gyógyszeres kezelés a szakmája, máshoz nem ért.
2013. szept. 30. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Balanus_concavus ***** válasza:
49%
Szerintem ha nem indokolt, akkor nem írnak fel, meg hát gondolom te magad döntöd el, hogy szedsz-e gyógyszert, vagy sem. Más megoldás esetleg, hogy menj pszichológushoz, ő még ha akar, akkor sem írhat fel gyógyszert.
2013. szept. 30. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Abból élnek, hogy gyógyszert írnak fel, mégis miért ne írna fel neked gyógyszert?


Másfelől, nem vagy köteles alávetned magad a betegségiparnak. De vigyázz, mert ha elmész, az ő területükön akár istenek lehetnek. Egy intézetben a szabadságodról is dönthetnek.. ne nagyon játszadozz velük, mert az átlag embert nagyon könnyen tönkre tudják tenni.

2013. szept. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Azért annyira rossz állapotban még nem vagyok, hogy bezárjanak :-D de gyógyszert szedni tényleg nem akarok, főleg nem egész életemben. Kell hogy legyen más megoldás.

Ugyanakkor szeretnék egy pontos diagnózist kapni, hogy mégis mi bajom van :-( Azt meg csak pszichiáter tudja felállítani. Mindegy, még gondolkodom rajta. Abban végül is igazatok van, hogy nem vagyok köteles beszedni semmilyen gyógyszert.

2013. szept. 30. 10:24
 5/16 homo ludensz ***** válasza:
Be csak akkor zárnak ha ön vagy közveszélyes vagy.Amennyiben megtaláljátok a közös hangot a pszichiáterrel ő csak javasolja az állapotod függvényében ha szükséges a gyógyszert,de ameddig te önként mész el hozzá mert teszem azt szenvedsz ugyan az mint mikor influenzásan a háziorvostól vársz segítséget. A pszichológus is a pszichiáter diagnózisára támaszkodik mikor elkezdi a terápiát.
2013. szept. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%

" ha szükséges a gyógyszert"


Tényleg van, hogy szükséges..? Az egész fikció, szerintem.


"mikor influenzásan a háziorvostól vársz segítséget."


Jó példa, influenzán is kb. ennyit számít az orvos.. meg a gyógyszer.

2013. szept. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Kedves TaplalkozasHarcmuves!


Te mit javasolnál gyógyszer helyett egy beteg embernek? Mondjuk egy olyannak, aki olyan súlyos beteg, hogy már szinte megmozdulni sem bír? (itt most természetesen nem magamról beszélek)

Én is azt vallom, hogy amíg nem szükséges, addig ne szedjünk gyógyszert. De annak azért örülök, hogy ma már nem halnak meg az emberek mandulagyulladásban, meg bárányhimlőben. Tudom, régen sem halt bele mindenki, de elég sokan... ma SENKI nem hal bele, köszönhetően a fejlett orvostudománynak.

Azért nem minden ördögtől való, ami/aki orvos és gyógyszer.

2013. szept. 30. 12:49
 8/16 anonim ***** válasza:
19%

Azért a többség eléggé ördögi, felesleges és káros.


Aki nem tud megmozdulni? Valószínűleg kell neki gyulladáscsökkentő táplálkozás és akupunktúra, moxa-köpöly terápia, aztán qigong gyakorlás. Ezekkel annyi elképzelhető betegségen lehet segíteni, mellékhatások elkerülésével, hogy igazából ez a pénz és gyógyszer központú orvoslás, amit ma láttok teljesen feleslegessé válik.

2013. szept. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ééééés a természetgyógyászat nem pénzközpontú? :-) Azért ölég súlyos pénzeket kell ám ott is fizetni egy-egy kezelésért. Hogy mennyire hatásos, azt nem tudom.
2013. szept. 30. 13:31
 10/16 homo ludensz ***** válasza:
Lehet természetesen hasznos a természetgyógyászat de aki azt műveli és nem orvos-természetgyógyász az ne állítson fel diagnózist inkább vegye figyelembe a szakorvosét. Némi rálátásom van pár természetgyógyászati módszerre ezért gondolom hogy az egyetemes és az alternatív gyógyászat nem egymás ellenében hasznos inkább egymást támogatva.
2013. szept. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!