Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék a depresszió ellen?

Mit tehetnék a depresszió ellen?

Figyelt kérdés

Sajnos vannak hullámvölgyeim. Most úgy érzem, hogy megint beköszönt a depresszió. Nem akarok gyógyszert szedni, a szívem nem bírja, van valami alternatív "gyógymód" erre?

A tél közeledte sincs jó hatással szerintem ilyenkor senkire. Tudnátok valami segítő tanácsot adni?


2013. okt. 4. 10:09
 1/5 anonim válasza:

Sok séta friss levegőn tudományosan bizonyított, hogy csökkenti a depressziót. Ugyanígy az is ha valaki macskát vagy kutyát tart.

Persze a jó társas kapcsolatok is fontosak.

Sőt bármennyire meglepő a MÉRSÉKELT alkohol-fogyasztók kevésbé depressziósak, mint az alkoholt egyáltalán nem fogyasztók. (Persze akik sokat fogyasztanak, azokra igaz, hogy az előző két csoporttal összehasonlítva a legdepressziósabbak)

A triptofán nevű aminosavban gazdag ételek olyan agyi folyamatokat indukálnak, ami egyfajta alap örömérzet meglétét kellően elősegítik.

Végezz legalább egy olyan tevékenységet, amiben örömöd telik és ki tudsz szakadni az időből, ha ezzel vagy elfoglalva.

2013. okt. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ötféle depresszió ismert. Abból egy nem betegség, az előttem író erre helyes választ adott. A depresszió maior kezelését antidepresszáns segítheti. A mániás depresszió kezelése gyógyszer nélkül nehézkes.

Nézd meg:

https://www.youtube.com/watch?v=UXo-DvY0N-k

2013. okt. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Meditáció, imádkozás, aktív spirituális élet mind segíthet. C-vitamin és B-vitamin is segíthet. Egyél sok gyümölcsöt, sétálj sokat vagy kirándulj és ha úgy érzed szarul vagy meditálj. Sok jó meditációs tippet találsz majd a neten, csak keress utána. A meditáció még a skizofréniát is gyógyítja. A vitamin hiány is okozhat depressziót. Táplálkozz egészségesen és mondom, egyél sok gyümölcsöt.
2013. okt. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem először is próbáld megtalálni az okát, mit gondolsz, miért vagy depressziós? Mivel foglalkozol, mik az előzményeid? Egy csomó kérdésem lenne, ha van kedved, privátban beszélhetünk, próbálok segíteni.
2013. okt. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Az okokat tudom, csak sajnos tenni nem nagyon tudok ellene egyelőre.

2013. okt. 5. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!