Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ez? Skrizofénia?

Mi lehet ez? Skrizofénia?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm sacc egy fél éve fura dolgokat csinál. Azt mondja, hogy a sátán utasításokat ad neki, beszél hozzá, letakarta a bútorokat fehér lepellel, meg mindent ami fekete illetve kidobta a fekete dolgokat a lakásból. Ez elmúlt nálla állítólag, de most az egyház és emberek összeesküdtek ellene szerinte. Én az internetről amit olvastam skrizoféniának gondolom. Sajnos nincs betegség tudata. Mit tanácsolnátok? Ez az amire gondolok?
2009. nov. 10. 12:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik, igen. Téveszméi vannak. A skizofrénoknak ritkán szokott betegségtudatuk lenni, általában nem azt látják, hogy ők változtak meg, hanem azt, hogy a világ változott meg körülöttük.


Anyósom is skizofrén. Kedves, rendes, jólelkű, szeretem, de azt képzeli, hogy Magyarországot sugárzással akarják elpusztítani, hogy minden betegséget a Candida okoz, hogy aki nem tér meg azonnal Isten oltalmába, azt utoléri az utolsó ítélet. Ráadásul missziós hajlama van, mindenkit meg akar menteni - képtelenség megmagyarázni neki, hogy nem a világ esküdött össze őellene, nem a férje meg a családja változott meg 14 éve, hanem ő maga.


Ha beveszi az orvos által felírt gyógyszereket, akár önként, akár úgy, hogy belecsempészik az ételébe, akkor tünetmentes lehet.

2009. nov. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azt mondta,hogy volt egy öreg nyugdíjas dokinál és az gyogynövényes bogyót adott neki,de Én ezt nem hiszem el.Egy orvos erre nem citromfüvet adna.Szerintem csak kitalálta.Szeretnék rajta,neki segíteni,főleg mert van egy pici gyereke.
2009. nov. 10. 13:08
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez valóban annak tűnik, márpedig ez a betegség csak állandó gyógyszerszedéssel tartható karban.
2009. nov. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom ez milyen betegség,de szerintem nem Skizofénia. A Skizofének akkusztikus hangokat hallanak a fejükben. Ilyesmit nem mondott neked?
2009. nov. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Többféle skizofrénia van, kedves utolsó, utána kellene nézned. Van, aki hangokat hall, van, aki tévképzetekben él, van, akinek üldözési mániája van. A közös bennük az, hogy másnak látják a világot, mint amilyen az valójában.
2009. nov. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
hmm. Nem hiszem h skizo lenne. Egyszerűen tényleg van vele vmi lény, ami miatt ezeket csinálja, csak ezt sokan nem hiszik el, mer h nem látják/velük nem történik ilyesmi. Persze h nem látják, mer ezek nem olyan lények mint az állatok v az emberek, csak az láthatja/hallhatja akinek akarja h lássa/hallja. Ha beszél hozzá vki, akk az nem a sátán, hanem egy démon lehet. És tényleg segítséghez kell fordulni, de nem iyenekhez h pszichiáter, orvosok stb., hanem oyanhoz aki ilyenekkel foglalkozik.
2009. nov. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Képzeld el,hogy az egyházhoz fordult először(aminek én semmi értelmét nem láttam.vagyis hamarabb járt a lelkészhez mint ahogy a probléma jelentkezett volna) és szerintem ezért gondolja,hogy a sátán beszél hozzá.Megzavarhatta ez a nagy áhitat a gondolatait.Lehet,hogy még a lalkész is rátett egy lepáttal.Lényeg,hogy látnoknak és világmegváltónak hiszi magát.Szeretnék neki segíteni,de nehéz olyannak segíteni aki nem érti miért kellene rajta segíteni.

2009. nov. 12. 08:55
 8/13 anonim ***** válasza:

nyilvan valoan kenyszerkepzetei vannak, amik leggyakrabban skrizofénianal ill. paranoianal jellemzoek. minden keppen pszichiátert(nem pszichologus!) javaslok.

remelem, javul majd a helyzet

2009. nov. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
upsz...nyilvanvaloan egybe. borzalmas a helyesirasom bocs
2009. nov. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is simán lehet skizofrén. Amúgy a skizofréneknek sosincs betegségtudatuk. (Ezért tartom nevetségesnek a kezelésről szóló szabályokat, pl hogy nincs bizonyos esetekben sem kényszerkezelés, csak akkor kezelik őket, ha a beteg akarja! :S És persze senki sem várja vissza a rendelőbe ellenőrzésre az ilyen embert és nem ellenőrzi, hogy szedi-e a gyógyszereit... Tehát ennyire érezzétek magatokat biztonságban ebben a fos világban...)

(Nekem van skizofrén ismerősöm.)

2010. jan. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!