Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen elmebetegségem lehet?

Milyen elmebetegségem lehet?

Figyelt kérdés

Abban a hülyeségben lelek örömöt ha egy bizonyos személyt "lelkileg terorrizálok". Nincs rá okom, gyönyörű, hihetetlen kedves nő akit bántok, mégis az elmúlt két évben amikor csak tehetem, "belerúgok". Eszméletlenül szemét dolgokat tettem vele, tavaly öngyilkosságot kísérelt meg ez a nő, elég durva módon, nem tudom leírni hogy miket mondtam, írtam neki, mert akkor úgyis az lenne az első válasz hogy kössem fel magam vagy ilyesmi, pedig volt eszemben öngyilkosság, de nem tudom megtenni, mert tudom hogy akkor a szüleim valamilyen módon megtudnák hogy milyen ember vagyok valójában.


Nem tudom megmagyarázni hogy miért teszem amit teszek, talán az egyetlen értelmes mondat erre hogy "élvezem hogy hatalmam van valaki felett".

Mostanában pedig már el sem tudom rejteni hogy megzakkantam, mindig olyan dolgokat teszek aminek tudom hogy következménye lesz, és nem érzek semmi lelkiismeretfurdalást (pl az iskolát otthagytam mert már nem vagyok tanköteles, pedig a legjobb oszt. társaim voltak a világon és egyéb felelőtlen dolgok) egyszerűen NEM ÉRZEK SEMMIT, a szüleimmel 2 szót nem tudok úgy váltani hogy ne legyen veszekedés és már az is jó érzés hogy mindenki haragszik rám. (ennek legalább van értelme az után amit tettem...)


Tudom hogy sosem leszek képes normális életet élni és sosem fogok megbocsájtani magamnak, meg sem érdemelném, de szeretnék segíteni a hülye agyamon mások érdekében és érdekelne hogy milyen pszihológiai bajom lehet, hogy valami személyiségzavar vagy ilyesmi...


16/L



2013. okt. 21. 12:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy ezt egy ilyen fórumon, ennyi adatból megállapítani lehetetlen lenne még egy szakembernek is. Orvoshoz kellene fordulnod, ha már változtatni akarsz a dolgaidon, az már egy nagy lépés a "normális" élet felé.
2013. okt. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

pszihiáternek ilyet mondanék akkor bezáratna valahova.


gondoltam hogy itt nem nem lehet erre szakvéleményt írni, vagy ilyesmi csak az érdekelne hátha valakinek van valami ötlete arról hogy milyen jellegű agybaj az amikor valaki élvezi hogy hatalma van más felett. hátha...

2013. okt. 21. 12:57
 3/17 anonim ***** válasza:
Ez nem elmebetegség. Inkább komoly lelki sérüléseid lehetnek. Nem hinném, hogy pszichiátriai kezelésre lenne szükséged. Egy pszichológus bőven elég lenne.
2013. okt. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is először egy jó pszichológus. Ez messze nem pszichiátriai eset.
2013. okt. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Még véletlenül se pszichiáterhez menj! Keress fel egy pszichológust, de mindenképp magánrendelésen!
2013. okt. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Semmi bajod! Az összes főnököm ilyen volt eddig :D Szóval nagy karrier vár rád még.
2013. okt. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon kedves hogy valaki tanácsol valamit ilyen történethez :S ...
2013. okt. 21. 13:25
 8/17 A kérdező kommentje:

-----13:22


:DD

2013. okt. 21. 13:26
 9/17 anonim ***** válasza:
Ja, igen, az szerintem is fontos, hogy magánrendelés legyen. Sokba fog kerülni, de nem ezen kell spórolni. Pszichológus nélkül nem fogod tudni megoldani ezt a problémát. 16 évesen gondolom még nincs saját kereseted, ha a szüleidtől kell pénzt kérned rá, nekik is beszélj nyíltan a problémádról, hogy tudják, tényleg fontos ez a dolog.
2013. okt. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
0%
Szerintem zsidó vagy.
2013. okt. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!