Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elvesztettem magam felett az...

Elvesztettem magam felett az irányítást, és megint túl fogom magam hajtani! Mit tegyek? Még csak 13 vagyok

Figyelt kérdés

Mindig többet vállalok, mint amennyit kéne: 8.os vagyok, felvételire készülök, mellette szavaló-, fogalmazásíró-, történelem-, kémia-, angol-, német- és nyelvtanversenyre, színészetre járok, rádióban az ifjúsági müsort csinálom, tanulok suli mellett angolt, németet, szerbet, spanyolt, svédet és hollandot, tartom a színötös átlagot, és sok embert korrepetálok. Rengeteg feszültség nehezedik emiatt rám, és nem tudok nemet mondani, be kell vállalnom mindent. Persze élvezem a feladataimat, csak nagyon nagy megfelelési vágy van bennem, mert kisebbségi komplexusom van, és ha valamit nem csinálok meg, büntudatom van. Annyira szeretnék teljesíteni, hogy bepörgök, 2-3 napig nem tudok aludni, remegek, nincs étvágyam, pánikrohamaim vannak, és elájulok. Mit tegyek, hogy ne üssem ki a szervezetemet már ilyen korán? Olyan rossz, hogy ilyen fiatalon már az egyetemi tananyagon gondolkozom kényszeresen. :( 13 /L

(bocsi néhány ékezethibáért, telefonon nincs pár)



2013. okt. 21. 19:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kényszeresen. Nagyon jó hogy ezt a szót leírtad. Vagyis ez egy kényszer. Nagyon ajánlok neked egy pszichológust, akivel áttudod beszélni a problémáidat. Azért is éri meg, mert elképzelhető hogy Te nem veszed észre épp a viselkedéseden, hogy hol a baj, de Ő rád néz és tudni fogja, mert ez a szakmája, ebben van tudása. Egy kérdés, a szüleid nem nyomnak el nagyon? Nem érzed magad kiszolgáltatottnak otthon?
2013. okt. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A szüleimet semmi nem érdekli, amíg jó jegyeim vannak, tojnak rá, hogy mit csinálok (szó szerint így modnták) és... igazából azt sem tudom, mit engednek, meg mert minden idömet a tanulás köt le, és nem is próbáltam elmenni pl szórakozni az osztálytársaimmal. Nem vagyok nagyon barátkozós, nem is lenne hova mennem...
2013. okt. 21. 19:29
 3/12 A kérdező kommentje:
És a legnagyobb problémám, hogy a feszütség miatt vagdosom magam... vagyis próbálom nem, de hát nem sikerül.
2013. okt. 22. 19:39
 4/12 anonim ***** válasza:
Fiúkkal mi a helyzet? :)
2013. okt. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Van egy legeslegjobb barátom, de semmi több. És még soha nem is volt ennél több.
2013. okt. 23. 15:27
 6/12 anonim válasza:
Én 12 vok, mindjárt 13, bróbálj meg nemet mondani, és menj el egy shpsihologushoz, ő mindenben tud segíteni. Kérd meg a szüleidet, hogy vigyenek el, mod el nekik is, hogy mi a baj, és kérd meg őket, hogy figyeljenek rád, mert ez fontos! Akarok neked segíteni, bár nem ismerlek.. de nagyon sajnállak :( remélem, hogy valamit ényleg segítettem...
2013. okt. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, jó-e ez az ötlet... :/ A szüleim szerint teljesen normális vagyok, nem nagyon vinnének el.
2013. okt. 24. 07:17
 8/12 anonim válasza:
Biztos, hogy jó ötlet! Kerd meg őket, ne tedd tönkre magad! Nekem is voltam dolgok, ami miatt elkellett mennem, és segített. Mond h elkell menned!
2013. okt. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Miért vállalsz el ennyi mindent? Úgy érzed, mások elvárják, vagy te várod el magadtól?

Egyébként tökjó, hogy ennyi minden érdekel, és ennyi mindenben benne vagy, még irigy is lennék, ha nem írtad volna, hogy mi ennek az ára. Nem jó, hogy ennyire stresszelsz és ilyen magas fordulatszámon pörögsz már ennyi idősen - persze, ha bírod, az oké, de úgy látom, nem. Néha pihenni is kell.

Nem kell tökéletesnek lenned! Nem baj, ha valami nem sikerül! Gondold meg jól, hogy szükséged van-e erre, hogy ennyi mindent csinálj, ha közben tönkreteszed magad!

2013. okt. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, egyvalamit még hozzáteszek: SZÖRNYŰ, hogy manapság már a gyerekek is ekkora nyomás alatt vannak! Eleve nagyon magas a követelmény az iskolában is, rengeteg házi stb., és ha emellett még valami hobbija is van a gyereknek, szakkör stb, akkor szabadideje már végképp nem marad. Aztán csodálkozunk, hogy milyen "beteges" a mai fiatalság...

Pedig én sem vagyok még olyan öreg, 25 vagyok, de nálunk még nem volt ekkora a hajtás. Manapság viszont egyre több mindennel terhelik a gyerekeket... tudom, mert van egy még iskolás húgom.

2013. okt. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!