Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen betegség? Egyáltalán...

Ez milyen betegség? Egyáltalán lehet betegségnek nevezni? Ellenkezésről van szó.

Figyelt kérdés
Apámról van szó. Annak idején 25 évvel ezelőtt becsukták 3 évre börtönbe, ezalatt jártam én gimnáziumba és mivel pénzt kellett keresnem, nem mentem el főiskolára. Aztán kijött a dutyiból és kijelentette, hogy ő a "rácsos akadémián" megtanulta, hogy semmi olyat nem tesz, ami másnak jó. Ezt be is tartja azóta. Mindent fordítva csinál, az tetszik neki, ami minket bosszant. Írok példákat. Egy ideig ott lakott a húgom náluk, apám minden hajnalban felkelt és addig ütögette a teáskanalat a csészéhez, amíg a húgom fel nem ébredt. Aztán rájött, hogy nem szeretjük a darazsakat, azóta direkt rothadó gyümölcsöket tesz ki a teraszra, amiket persze ellepnek a darazsak, még félbe is vágja neki, hogy még több jöjjön! Szereztem a kisfiamnak egy lábbal tekerős Moszkvicsot, azt eladta 1000 Ft-ért, mert az már úgyse kell! 9 éves kisfiam egy hétig sírt emiatt. Ja és a legfontosabb, hogy okosnak tartja magát, mert neki van 3 diplomája. Közben meg olyan hülyeségeket csinál, amit egy 6 általánost végzett nem csinálna. Hárman vagyunk testvérek és már mindenki elmenekült onnan, de ha visszamegyünk meglátogatni, akkor gondoskodik, hogy égnek álljon a hajunk.
2013. okt. 31. 10:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Hagyd őt! Ez már pszichés probléma nála. A gyereknek elszenvedett fájdalmat sajnálom nagyon :'(


Ez pszichés baj,de ha tudsz beszélni vele akkor elmúlhat nála ez,de úgy látom nem lehet.

Sajnos ez mindenre kiterjed ahogy látom.

2013. okt. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem lehet vele beszélni. Meghallgatni meghallgatja ugyan, de aztán amikor észreveszi, hogy mi lenne a szándékunk homlokegyenest az ellenkezőjét csinálja és tetszik neki,hogy ez bosszant minket, a 3 gyermeket és anyut (no meg az 5 unokát, akik már nem is akarnak odamenni)
2013. okt. 31. 10:49
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen ez amúgy tényleg betegség ez pszichés.
2013. okt. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez nagyon durva. Történhettek vele dolgok a börtönben, és ezek után nem tudott visszailleszkedni a normális életbe. Mint a gyereke, szerintem nem nagyon tehetsz mást, mint hogy ha teheted, elkerülöd, és ha találkoztok, akkor is minél kevesebb alkalmat adsz neki arra, hogy bántson. Nem tudom, anyukád él-e még, illetve együtt él-e apukáddal. Ha igen, ő talán tudna hatni rá, és rábeszélhetné, hogy menjen orvoshoz. Nehéz menet lesz, az biztos...
2013. okt. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy nem normális, de ha ő nem akar meggyógyulni, akkor nem tudsz vele mit csinálni. Ha annyira nem lehet elviselni, akkor ne Ti menjetek hozzájuk, hanem anyukádat (csak őt!) hívjátok át magatokhoz, hátha észbe kap apád, hogy így teljesen egyedül fog maradni.
2013. okt. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát ez a baj! Nem is tudom, hogy ez egyáltalán betegség-e és ha az, akkor mi a neve? Anyukám él. Nyugtatókon, így bírja csak ki, de ő félti meg szereti. Mi már sajnos nem.
2013. okt. 31. 11:08
 7/10 anonim ***** válasza:
Írtam,hogy pszichés betegség alakult ki nála. Külön neve nincs ilyeneknek ez az érzésekkel kapcsolatos.
2013. okt. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jó ezt értettem, de pszichés betegség van több is. Gondoltam, hogy ennek van egy konkrét meghatározása. Amúgy köszönöm!
2013. okt. 31. 11:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Orvosnak kéne látni, ő tudná megmondani, milyen betegség lesz. Persze az is biztosan komoly harc lesz, hogy egyáltalán hajlandó legyen elmenni...
2013. okt. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem fog elmenni orvoshoz.
2013. okt. 31. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!