Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyha mindenkinek segítek,...

Hogyha mindenkinek segítek, és ha megbántanak és mégis hamar megbocsátok akkor gyenge vagyok és nem állok ki magamért?

Figyelt kérdés
Összevesztem szobatársammal, az ok mindegy. De én egyből megbocsátottam neki, csak felkaptam a vizet hirtelen. De a barátnőm szerint nem állok ki magamért, és nem kéne mindenkinek segítenem ha szívességet kérnek... De nem szeretek másokkal veszekedni, nem is szoktam , csak elmondom hogy ezt nem így kéne csinálni, de miért legyek akárkivel is haragban? Az engem nem tesz boldoggá hogy fúrjuk egymást, hiszek abban, hogy mindenki azt kapja amit érdemel. 20/F

2013. dec. 16. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez rendben van, csak ne legyél közben áldozat. Vedd észre, ha hülyét csinálnak belőled. Ettől még megbocsáthatsz, de tudatosítsd, hogy nem hülye vagy, hanem egy kedves, megbocsátó természet.
2013. dec. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy kiállsz magadért, azt jelenti, hogy képviseled az igényeidet, tehát ha pl. nem tetszik, hogy a szobatársad mindig rumlit hagy maga után vagy 11-kor zajongva-dobogva robog be a szobába stb., akkor ezt megmondod neki, és ha egy hét múlva még mindig fennáll a probléma, akkor újra szólsz neki, és eléred nála, hogy megváltozzon. Persze nem bunkó módon beszólsz neki ezekért, hanem elmondod, hogy téged ez zavar stb. stb., lehet ezt udvariasan.


Ettől alapvetően független az, hogy hány embernek és miben segítesz. De persze ha nem vagy képes nemet mondani, amikor már igazából nem lenne időd segíteni, az tényleg gond, akkor ugyanúgy meg kéne mondanod, hogy te most nem érsz rá, mint a fenti példa zajos és rendetlen szobatársának.

2013. dec. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

hát a szobatársamra rá szoktam szólni mikor 11 kor skypeolni akar, és még parancsolóan mondja nekem, hogy tedd már be a füldugót , mert én most skypeolok. oké hogy még nem késő 11 óra, de én pihenni szeretnék, és ehhez jogom van. az alapállapot a csend, bármi ami ezt megzavarja, luxus.


de ezzel nem is van gond, rászólok és abbahagyja. jó cöcög egy kettőt , de azt leszarom.


csak az idegesít , hogy én mindig segítek másokon, meg nem a saját bajommal foglalkozom, de jó lenne néha, ha rám is gondolna valaki, és nem kérne pofátlan dolgokat.

2013. dec. 16. 14:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Szervusz!


Akkor itt nem pont az a kérdés, amit eredetileg feltettél, tehát nem az a lényeg, hogy a barátnődnek nem tetszik, hogy ilyen jószívű vagy, hanem hogy neked nem tetszik, hogy mások nem jószívűek cserébe veled: " jó lenne néha, ha rám is gondolna valaki, és nem kérne pofátlan dolgokat"


Ez ugyebár két vágy: (1) "rám is gondolna valaki", (2) "nem kérne pofátlan dolgokat".


Namármost, az (1) felé jó úton haladsz, annyival kell még kiegészítened, hogy megfelelő barátokat keresel. Akivel mindig kedves vagy, és ő sosem kedves veled, arról inkább akadj le. Fontos még, hogy mondd el másoknak, hogy te miből éreznéd, hogy gondolnak rád. Ezt úgy is hívják, hogy szeretetnyelv: mindenkinek más a szeretetnyelve, másból érzi, hogy szeretik. Kb. 6 fő típusa van (elismerő szavak, szívességek, együtt tölött és igazán rád figyeléssel töltött idő stb.), és jó, ha a körülötted élők tudják, hogy neked mi.


A (2) esetén pedig tényleg az kell, hogy kiállj magadért. _Mindig_ lesz valaki, aki pofátlan dolgokat kér. Legjobb esetben csak azért, mert nem tudja, hogy ezt neked nem olyan egyszerű megcsinálni, vagy nem gondolta át a feladat nehézségét. Ilyenkor megmondod, hogy sajnos ebben nem tudsz vagy nem szeretnél segíteni. Ha felháborodik, az az ő baja.

2013. dec. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez nagyon hasznos válasz volt :)
2013. dec. 19. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!