Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, akinek skizofré...

Van itt olyan, akinek skizofrén a férje/felesége, barátja/barátnője?

Figyelt kérdés
A barátom skizofrén. Sajnos kórházba került, mert le akarta tenni a gyógyszerét. Fokozatos is csinálta, de így sem lett volna szabad neki.
2014. jan. 2. 19:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
és mi a kérdés? amúgy gyerekkori legjobb barátom skizó, de mentális bajom nekem is van.. Deperszonalizációs személyiségzavar
2014. jan. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Kérdés, hogy van e jövőm vele.
2014. jan. 2. 19:58
 3/16 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Erről talán az orvosával kellene beszélgetned, nem?
2014. jan. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Igen, utolsó kérdező.

Gondoltam azért van itt olyan látogató, akinek a családjában van skizofrén.

2014. jan. 2. 20:12
 5/16 anonim ***** válasza:
Erre a kérdező saját kommentjének ismeretében csak durván lehet egyszerű választ adni. Ha a kérdezőnek hajlama van a mazochizmusra, akkor hosszantartó boldogságban lesz része, mert a skizofrénia nem gyógyítható, a kezelések meg a személyiség lassú leépülésével járnak, tehát a kérdezőnek egész életre ad feladatot és szenvedést, érezheti folyamatosan, hogy őrá van szorulva valaki, akiért fel kell áldoznia magát.
2014. jan. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én ismerek olyan skizofrént, akivel normális családi életet élnek. Szóval egyáltalán nem lehetetlen. Ráadásul úgy tudom (nem vagyok benne biztos), hogy ő nem szed gyógyszert, viszont bajt se csinál. Úgy tudom, vannak olyan kezelések, ahol megtanítják őket "együtt élni a hangokkal", elválasztani a valósat a nem valóstól. És ezzel együtt kontrolláltan (!!!!!) lejönnek a gyógyszerről. Nem tudom, hogy ez mindenkinél alkalmazható-e, de állítólag sikeres szokott lenni, ő szerintem valahogy így élhet. Sajnos nem tudom, hol olvastam erről a kezelésről.
2014. jan. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Megvan, egyfajta pszichoterápia, itt írtak róla:

[link]

2014. jan. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
És így most elolvastam és javítok: sokan nem jönnek le a gyógyszerről, de van aki igen.
2014. jan. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A barátom teljes életet él, ha szedi a gyógyszereit. Le akart állni fokozatosan, mert félti a máját a gyógyszertől.

Életvidám fiatalember, felelősségteljes munkája van.

2014. jan. 2. 20:38
 10/16 anonim ***** válasza:
3-mas vagyok. Szerintem magától nem kellene próbálkozni a gyógyszerről való leszokással, csak ha azt előtte az orvosa javasolta/jóváhagyta, hiszen nem beláthatóak a leszokás következményei.... Ha az orvosával ezt megbeszéli, talán találnak egy járható utat a leszokásra (milyen ütemben kell leállni), de önhatalmúan nem javaslom, hogy abbahagyja. Kitartás! S látod, kórházba is került, ahogy írtad! Saját érdekében mondom, hogyha szedni kell a gyógyszert, akkor szedni kell... ez van. S ha szedi, akkor jól van? Gyógyszer mellett is vannak tünetei?
2014. jan. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!