Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érez valaki hasonlóan: "Vagyok...

Érez valaki hasonlóan: "Vagyok én, és vannak a többiek"?

Figyelt kérdés
Távolinak érzel mindent, és nem akarsz tartozni sehova. Nem érdekel semmi igazán. Nézed a rokonaid, családtagjaid arcát, és egyszerűen mintha nem is ismernéd őket. Mindent felszínesnek tartasz, és taszítanak az ilyen jellegű beszélgetések. Ugyanakkor mérges is vagy, mert te más vagy, és mert az is maradsz, egyedül más. Kívülállónak érzed magad mindig és mindenhol. Próbálsz küzdeni ez ellen, de az agyad és a tested nem engedi. Bizonytalan a jövő, bizonytalan vagy te magad. Senkire nem számíthatsz, pontosan azért lettél ilyen. A körülötted lévők a minimális empátia szintjén sem állnak, ezért elveszett vagy, minden el van cseszve. Nem tudsz új emberek felé nyitni, mert előre tudod, hogy ők úgyis mások (hiszen elég elkapni a beszélgetésükből fél percet, vagy egy kacajt). Kilátástalannak érzed magad, rettegsz a jövőtől. Félsz, hogy örökké elcseszett maradsz, és egyszer csak bekövetkezik az összeomlás...
2014. febr. 16. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Eléggé borítékolható a depresszió nálad.

De ez inkább okozatnak tűnik, mint oknak. Lehet, hogy ritka típusú ember vagy, ezért különbözöl is másoktól, és azt gondolod, hogy veled van baj. Innen eldöntheted:

[link]

Még ha a legritkább csoportba is tartoznál, akkor sem vagy teljesen egyedül.

2014. febr. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem változtatsz és nem akarod látni a pozitív dolgokat magad körül,egyenes út vezet az összeomláshoz.Csak onnan már sokkal nehezebb felállni,változtatni,mert ott az a törés,hogy egyszer elbuktál.Nem lehet mindenki negatív körülötted,csak TE érzed úgy.Az ,hogy más vagy lehet előny is,az,hogy esetleg a környezetedben nem fogadnak el,változtatni kell,új dolgokat ,embereket keresni akikkel jól érzed magad.Ha jelenleg nincs lehetőség változtatni,pont azért legyen erőd,hogy később sikerülhessen.Most ki nézek az ablakon és süt a nap,kék az ég a hosszú szürkeség után,ennek is lehet örülni:)
2014. febr. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hidd el, próbálkozom ilyesmivel. Ha ki is megyek a friss levegőre, a napsütésbe, nem érdekel...
2014. febr. 16. 12:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Időnként én is így érzem.
2014. febr. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A felét mintha csak én írtam volna. A másik fele, hogy én nem félek és nem küzdök.
2014. febr. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!