Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi segíthet a kissebség...

Mi segíthet a kissebség komplexuson?

Figyelt kérdés
2009. dec. 10. 05:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Viccesen: semmi.

félig komolyan: próbáld elképzelni, a másik is u.o. gyarló ember. hibákkal, tévedésekkel.

Ha konkrétan félsz valakitől pl.főnök, tanár: gondold valamilyen vicces helyzetbe. otthon papucsban az asszony előtt. meztelenül. wc-n ülve.(ez utóbbi szerelmi csalódásnál is bejön)

használható?

teljesen komolyan: Te is u.o. értékes vagy, mint a többi ember. egyszeri, megismételhetetlen. nem több és nem kevesebb. Szégyenkezni aljasságért, bűnözésért kell(ene). SEMMI másért.

2009. dec. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadni magad minden hibáddal. Mások sem tökéletesek, mégis elfogadják őket.
2009. dec. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

önbizalomönbizalomönbizalom!


én is szenvedtem tőle kb 14 évig tudom milyen. néha még most is érzem de le lehet küzdeni. nagyon nehéz de nem lehetetlen!

2009. dec. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nagyon rossz érzés, de elmúlik idővel, ha dolgozol érte, hamarabb.Nekem is ez volt, kamasz és fiatalabb koromban, de nagyon.Aztán figyeltem önmagam, és az összes pozitív vonásomat megkerestem.Fontos a tanulás, hogy legyen egy olyan magasszintű végzettséged, amit csak el tudsz érni, de nem úgy, hogy átbukdácsolva, hanem a lehető legtöbbet teljesítve. A jó vizsgázások sora növeli az önbizalmat, és a szereplés is. Utána ha egy unkahelyre bejutsz, és megállod a helyed, elfogadnak, már sínen leszel.Ehhez még kell egy jó társ, gyerekek, harmonikus családi élet.Tudom ez így túl soknak és távolinak tűnik, de sokat kell érte tudatosan dolgozni, kellő önismeretre szert tenni, és apró lépésenként előre haladva az önbizalmadat fejleszteni.Akár szakember segítségét is lehet kérni, ha egyedül nem megy.Én ezeket felépítettem, elértem, nem volt könnyű, de ma már nincs kisebbségi érzésem egyáltalán. Igaz nem lettem önbizalom túltengő, de az nem is jó.Egy kicsi önbizalomhiány ha van, az normális és kell a továbbfejlődéshez, ahhoz hogy ne szálljon el az agyunk.
2009. dec. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Kis komment: Kisebbség egy s!
2009. dec. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne legye,és törekedned kell rá..Tégy meg mindent hogy szépnek,boldognak,és elégedettnek kell hogy érezd magad,és hogy lássanak..Ha súlyos,akkor pszichológushoz fordulj.Egyébként kismértékben mindenkiben lehet.a baj ha nagyfokú.
2009. dec. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az is egy megoldás lehet, ha olyanokkal barátkozol és próbálsz, olyan környezetben élni, ahol olyanok vannak mint te, nálam ez sokat segített.
2009. dec. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

A legfontosabb, hogy tudd: MINDENKINEK vannak kisebbségi komplexusai, félelmei, félelmek a kudarctól, ugyanúgy mint neked. Gondolj ebbe bele, szerintem már a tudat is segíthet, hogy senki se különb mint te. Mindössze annyi történik, hogy eltitkolják, elrejtik illetve újra meg újra legyőszik, felülemelkednek rajta. Ezt viszont meg lehet tanulni, az önbizlaom tanuható és megerősíthető. Ez a könyv jó példa rá:


[link]


És fontos amit a többiek írtak: elfogadni magad, pozitívönértékelés, csinálni vmit (pl tanulás, munka) amitől magadat becsülheted. Ez nem csak munka lehet, lehet sport, vmi általad kitalált dolog, hobbi, gyűjtés, bármi amit szeretsz,amibe energiát fektetsz, az hosszú távon növeli az önbecsülésedet, és legyőzi a kisördögöt, aki azt súgja: "nem tudod meg csinálni". Mindannyiunknak le kell győzni, sok siker és bátorság!!! :)

2009. dec. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!Sokat segített.
2009. dec. 28. 05:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!