Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki küzdött már hipochondri...

Valaki küzdött már hipochondriával? Sikerült legyőznie?

Figyelt kérdés
Karácsonykor anyukám 8 hónapos terhesen kórházba került súlyos tüdőgyulladás miatt.Megcsászározták majd válságos állapotban 9 napig az intenzív osztályon mesterséges kómában tartották! Szerencsére teljesen felépült és a pici is jól van! Nekem a múlt héten mondta a háziorvosom hogy viszér gyulladás van y kezemben amitől iszonyatosan megijedtem és elkeztem utána olvasgatni a neten amitől mégjobban :( Azóta folyton félek valami új betegségtől szorongon nem tudok aludni és már megőrülök!!! Valaki küzdött már ezzel a problémával??? Hogy tudnám leküzdeni???
2014. febr. 19. 07:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is fennáll már ideje egy probléma, bár ez valószínűleg valami olyasmi, ami már kiskoromtól "belém ivódott", mert anyukám is ilyen. Múltkor kicsit berúgtam, és rossz lett az emésztésem, mindjárt kitaláltam, hogy hasnyálmirigy gyulladásom van. Aztán a kórházban megállapították, hogy az egyik petefészkem meg van nagyobbodva, én pedig rögtön rosszindulatú daganatra gondoltam. A legrosszabb, hogy tudja az ember, hogy irreálisak a félelmei, mégse nagyon tud ellene mit tenni. Nekem az szokott segíteni, hogy lefoglalom magam a mindennapokban, tanulok az óráimra, eljárok a barátaimmal, így kevesebbet gondolok a dologra. Általában egy-egy stresszes időszak után szokott ez előjönni, és utána fennáll egy darabig, amíg mindennel ki nem vizsgáltatom magam, megnyugszom, aztán egy évig megint semmi. A nyugtalanságban, szorongásban egyébként a relaxáció is segít.
2014. febr. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*már egy ideje a probléma
2014. febr. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen iszonyatos hogy nem bírom elterelni a gondolataimat és már halálfélelmem is van! Tudom hogy 20 éves vagyok minden rendben velem de nem tudok mit kezdeni ezzel! Tegnap voltam pszichiáternél aki azt mondta hogy járjak pszichológushoz de könyörgöm akikkel eddig beszéltem mind 9000 forint/alkalom hát ezt nem tudom most kifizetni :( Nálam szerintem az is rátesz egy lapáttal hogy már lassan 2 éve itthon vagyok munka nélkül :( Csak alkalmi munkáim voltak :(
2014. febr. 19. 08:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, akkor az lehet a baj, hogy túl sok a szabadidőd, és csak jár az agyad. Egyébként tudtommal állami intézményekben is hozzá lehet férni a pszichológushoz, ha a pszichiáter kirendeli melléd. Ilyen lehetőséget nem vetett fel a pszichiéter, akinél voltál? Mindenesetre annyiban igaza volt, hogy nem rá és a gyógyszereire van szükséged.
2014. febr. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem ezt nem mondta :( mindenképpen utána érdeklődöm :) Adott egyébként frontint amitől legalább az éjszakát átaludtam és nem gyomorideggel keltem :) Szívem szerint elmennék egy teljes kivizsgálásra de azt mondták ezzek teret adok a hipochondriának :( De lehet megnyugodnék :)
2014. febr. 19. 08:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én attól inkább megnyugodni szoktam, hiszen azért annyira bízom az orvosokban, hogy tudjam, ha ők megállapítják, hogy nincs semmi elváltozás, akkor tényleg nincs :) A nyugtató tabletták helyett szerintem igyál inkább hasonló hatású teakeverékeket. Ha néha rám jön a stressz, én is megiszom egy csészével, és nagyon jókat szoktam aludni. Bár nyugtatót még nem szedtem sose, azt mondják, elég hamar függővé tudsz válni tőle..
2014. febr. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem megoldhatatlan a probléma. Lényegretörően fogok írni:


- eddz többet, kevesebb időd lesz 'hülyeségekkel' törődni és aggódni

- legyen olyan edzésed, ami a lelki egyensúlyodat, lelki egészségedet is segít javítani, tehát kis futkosás az nem egy építő jellegű megoldás edzésre

- ismerd meg a holografikus világmodell elméletét. elég viccessé válik a betegségektől vagy akármi mástól való félelem ha összeszeded a bizonyítékokat rá, hogy a világunk NEM VALÓSÁGOS. miért félnél egy visszérgyulladástól vagy más betegségtől, ha a tested nem valódi? nyilván a betegség sem valódi.


- folytathatnál olyan egészséges táplálkozást és életmódot, ami mellett túl sok betegségre egyébként sincs esélyed. ha a szervezetedben lecsökken a gyulladásszint, akkor jóval kevesebb egészségügyi problémával fogsz találkozni.

2014. febr. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a jó tanácsot :)
2014. febr. 19. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!