Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ideges vagyok az elmúlt pár...

Ideges vagyok az elmúlt pár napban, és szúró fájdalmat érzek a végtagjaimban, mitől van?

Figyelt kérdés
Elmúlt pár napban elég feszült vagyok, érzem, hogy magas a vérnyomásom, feszült vagyok, és néha enyhén szúrnak az izmaim nyakamban, kezemben, lábamban (szívemen szerencsére nem érzem). Nem tudom meghatározni, hogy most mitől vagyok ideges, de elég szocfób voltam serdülőkorom óta (feszült voltam a suliban, nem voltam barátkozós, így csajokhoz se volt sok közöm), ma már nem vagyok olyan, de a feszültség még mindig megvan sokszor (előadások előtt már napokkal úgy érzem, hogy be fogok pánikolni, remegni fog a fejem az emberek előtt, és ez mennyire ciki lenne, stb). Néha úgy érzem, hogy sikerült levetkőznöm már a gátlásaimat, de erre most megint feszült vagyok, és nem értem, hogy mitől. Ilyenkor nem nagyon van kedvem beszélgetni, utána meg rosszul érzem magam, hogy nem beszélgettem anyummal pl, mikor hazajövök. Az a baj, hogy próbálok nagyon megfelelni viselkedésileg, de ezen hogy változtassak, ha egyszer folyamatosan ez érdekel, hogy ki mit gondol? Ez egy kicsit túlzás, de tényleg ez határozza meg a létemet, hogy ki mit lát rólam éppen. :/ Ez mennyire normális, hogy jónak akarok tűnni? Azért félek pl az előadástól is, mert úgy érzem, hogy nem illik hozzám az, hogy zavarban legyek, mert ránézésre sztem sokkal több önbizalmat várnának el tőlem az emberek (nem vagyok igénytelen, alacsony se), és ilyenkor úgy érzem, mintha vmi hiba lenne a gépezetben, hogy nem vagyok laza, társaságkedvelő, stb. Remélem lehet érteni nagyjából

2014. márc. 20. 18:56
 1/1 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz!
2014. márc. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!