Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bulimiából, depresszióból...

Bulimiából, depresszióból hogy sikerült kigyógyulnotok? Elsősorban azok segítségét szeretném kérni, akiknek sikerült kigyógyulniuk a bulimiából, depresszióból, vagy esetleg még mindig ilyen problémákkal küzdenek. Részletek lent.

Figyelt kérdés
Évek óta bulimiától (falásrohamok, hashajtózás, önhánytatás) és depressziótól szenvedek, azonban az utóbbi hónapokban folyamatosan stresszben élek (és ez még egy darabig nem fog változni), és ez idő alatt elhatalmasodott rajtam ez a betegség, illetve legutóbb egy pszichiáter dependens személyiségzavart állapított meg. Attól félek, hogy megőrülök, ez így már nem élet. Úgy érzem, már nem bírom tovább. Állandóan ideges, feszült vagyok, és a zabálás-hányás ciklusok uralják az életem, állandóan a kajákon jár az agyam, ahelyett, hogy értelmes tevékenységet folytatnék, amire elvileg képes is lennék, de így nem megy, most fel is jött jópár kiló (160/58). A baráti kapcsolataimat is ez miatt hanyagolom :( Néha van pár jobb napom, ekkor szépen nekiállok egészségesen étkezni, le is megy 2-3 kg, majd kezdődik elölről.. Feszültség, zabálás, hányás... Még tanulok, és az előző vizsgaidőszakom pocsékul sikerült, ezért most a közelgő vizsgaidőszabkan fontos, hogy minden vizsgám sikerüljön, különben bukom az egész sulit. Családban volt feszültség korábban, de most mellettem állnak, mindent megbeszéltünk, szóval ez a része rendben van. Azonban télen volt egy nagy szerelmi csalódásom, ez viszont sajnos még mindig nagyon fáj, pedig próbáltam elfelejteni, továbblépni.. :( Ezért is mondták, hogy dependens személyiségzavarom van, túlságosan függök érzelmileg másoktól. Ha valaki volt már hasonló helyzetben, kérlek írjátok meg, hogy sikerült átvészelnetek ezt az időszakotokat, hogyan sikerült továbblépnetek, kigyógyulnotok! Előre is köszönöm a válaszokat!
2014. márc. 27. 23:49
 1/4 anonim ***** válasza:

"stresszben élek (és ez még egy darabig nem fog változni)"

Az ilyen kijelentéseddel megakadályozhatod a gyógyulást.

Jobban tennéd, ha keresnél egy mélylélektani módszerekkel kezelő (KIP, regresszió, ego-state, stb.)terapeutát, és gyorsan meggyógyulnál.

2014. márc. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem hallottam még ezekről a módszerekről amiket említettél, szívesen kipróbálnám, biztos jók, de ilyenre sajnos nincs pénzem.

Abban igazad van, hogy mégha valóban stresszes a helyzetem, ez a legrosszabb, ha ezen pörög állandóan az agyam. :S De hogyan tudnám ezt az energiát értelmes tevékenységbe fektetni?

2014. márc. 30. 20:47
 3/4 anonim válasza:
Egy életünk van, nem szabad , hogy ez uralja a tiédet. A legjobb amit tehetsz, hogy beosztod az idődet. Napirend, amibe a hánytatás nem fér bele. Beosztod a tanulást, mettől meddig eszel, napi fél óra edzés, heti 2-3 alkalom baráti tali. Ha esetleg emellett még pschiologushoz is eltudsz járni kifogsz tudni gyógyulni. Át kell látnod azt, hogy a hánytatással többet ártasz mint hiszed. A gyomrodat a nyelőcsövedet is tönkreteszi, nem szívódnak fel a tápanyagok, nem lesz elég energiád se tanulni, se élni. Tudom, bonyolult, de kalóriatáblázat? Vagy diéta, heti egy megengedett csalással. Nagyon nehéz kigyógyulni belőle, de az elszántság és az akarat sokat segíthet. Ne arra gondolj, hogy mennyit hízhatsz hanem arra, hogy kiegyensúlyozott és egészséges ételeket fogyassz. Ha eszel az járjon az eszedben, hogy most hogy örülhetnek a sejtjeim, ilyen finomat eszek. Szeresd magad, és nem műveld ezt se a testeddel, se magaddal, se a szeretteiddel.
2014. márc. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ebbol probalok en is kigyogyulni.Amorexiatol kezdve a bulimiaig ,falasrohamokig mindenen keresztul mentem.Nagyon elegem van mar mindenbol, pokoli egy folyamat,kor!
2014. dec. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!