Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vitatható-e a gyógyszerszedés?

Vitatható-e a gyógyszerszedés?

Figyelt kérdés

Sok mentális problémás esetet olvasgatok itt a gyakori kérdéseken. Minden másodikban azt olvasom, hogy, de bogyókat nem akarok szedni.

Mi ennek az oka? Vannak negatív tapasztalatok a szorognás, depresszió elleni gyógyszerekkel? Van akinek elmélyítik a problémát, vagy újakat hoz elő? Vagy mi ennek az oka?

Kell a gyógyszer, vagy hiába az orvos javasolja nem kell a gyógyszer?


Kérem szépen aki egy picit ért a dolgokhoz az ossza meg a véleményét.


2009. dec. 28. 14:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
sztem azért, mert az antidepresszánsokra rá lehet szokni, és ezek a gyógyszerek nem mindig gyógyítanak, csak elnyomják a tüneteidet, és amikor abbahagyod a szedésüket nagy az esélye h megmarad a tünet, plusz még a gyógyszert is igényelni fogod mellé, mert rászoksz.
2009. dec. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Az antidepresszánsok nem okoznak függőséget, viszont komoly változásokat okozhatnak az agyi működésben, ami nem mindíg pozitív hatást eredményez, hanem inkább negatívat. Általában szoktak mellé szorongásoldókat is adni, az viszont már okozhat hozzászokást, függőséget, és akkor már nagyon nehéz lesz leállni velük. Nem állítom, hogy soha nem indokolt a használatuk, de ésszel! Márpedig akinek súlyos pszichés problémái vanak, az hajlamos lesz össze-vissza szedni a gyógyszereket, ami nagyon csúnya dolgokat eredményezhet. Bizonyos nézetek szerint az antidepresszánsoknak semmi pozitív hatása nincs. Én azért ezt vitatnám, de akit komolyaban érdekel a téma, olvasgassa a következőt:

[link]

2009. dec. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Akkor ti is azt mondjátok, hogy kellhet a gyógyszer, de nem csak magában, hanem megfelelő pszichoterápiával? Sőt az elsődlegesen a pszichoterápiápia, és mellé a hatékonyabb megoldáshoz a gyógyszer?
2009. dec. 28. 14:45
 4/23 anonim ***** válasza:

Nekem volt ebben a kategóriában több kérdésem is, és meg szoktam említeni, hogy nem akarok bogyókat szedni.

Ennek pedig oka van. Még fiatal vagyok (a18 éves), szóval nem vagyok hivatalosan hozzáértő, de beleástam magam a témába, olvastam róla, meg meghallgattam mások véleményét, és ezek alapján formáltam meg a saját véleményem.

Ha például szorongsz, vagy depressziós vagy...stb, annak legtöbbször mélyrehatoló okai vannak, amiket felszínre kell hozni. Így az egyén szembesül a valódi problémáival, és meg kell tanulnia élni velük, vagy akár megoldani őket. Erre való a pszichológus (meg még sok más dologra). Úgy gondolom, hogy a gyógyszer viszont az ilyen esetekben teljes mértékben felesleges, és undorító. Becsapja az ember saját magát, saját lelkét és még az agyát is, mivel ezek igencsak "átprogramoznak" ott néhány dolgot. A problémák, a tünetek valódi okát nem szüntetik meg, az ott marad, és ahogy abbahagyod a gyógyszert (ha egyáltalán képes vagy abbahagyni), újból kísérteni fognak.

Arról még nem is beszéltem, hogy hogyan tesznek tönkre a nyugtatók fizikailag... Ugyanúgy drog, mint bármi más, amit ennek neveznek. Elveszíted valamilyen szinten a szabadságodat, mivel nem tudsz egy idő után nélkülük létezni, és azon múlik, hogy milyen napod lesz, hogy bevetted-e a napi bogyó-adagodat. Szerintem szörnyű.

Nem szeretnék soha ilyen gyógyszerekre fanyalodni, inkább próbálok gondolkozni, magamba nézni, és megoldást keresni a problémáimra. Ha majd egyszer úgy érzem, hogy képtelen vagyok bármire is, akkor keresek egy pszichológust.


Még annyit, hogy félreértés ne essék: Elismerem, hogy vannak olyan esetek, hogy a problémák megoldásához elkerülhetetlen a gyógyszerszedés (pl.: mániás depresszió, skizofrénia...stb.), de ez a ritkább eset. Szerintem a mentális/lelki betegek kb. 90%-a feleslegesen tömi magát gyógyszerekkel.

2009. dec. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

A pszichoterápia nagyon fontos lenne, csak azt sajnos az orvosok hajlamosak lespórolni (nem magánorvosra gondolok). Saját példámból kiindulva, két havonta megyek a gyógyszert feliratni. Az orvos megkérdezi: Hogy van? Mondok két-három mondatot, már írja is fel a gyógyszert és aláírok egy papírt, hogy mindenféle pszichoterápiás kezelésen részt vettem. Ha szeretnék leállni a gyógyszerrel, abban nem partnerek( "szedje csak, egyensúlyban tartja"). A legnagyobb baj, hogy úgy látom, mostanában minden pszichés zavarra antipszichotikumot írnak fel, ami egyébként elsősorban skizofréniára és másodsorban mániás depresszióra hat). Vagyis nagyágyúval bombázzák a szorongásos zavarokat is.

Most őszintén, ez így rendjén van??

2009. dec. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Jaj, pont erről beszéltem... BORZALMASAN áll Magyarországon a pszichiátria!!! Az orvosok még partnerek is abban, hogy a "betegek" tönkretegyék magukat... illetve ők teszik őket tönkre...

Olyan középkori szinten áll ez az egész, ha nem a borsos árú magánhoz megy az ember...:S

2009. dec. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Én nem tudom jól van-e, csak látom ezt a nagyfokú gyógyszer ellenességet. Eközben az antibiotikumot és a fájdalom csillapítót nem ellenzik, sőt a reklámok is azt mutatják, ha fáj a fejed/hátad/lábad szedjed!

Na most ismerek nem egy embert aki évekig drogozott, és mellette tanultak, dolgoznak, és nem azt látom, hogy belepusztultak volna.

A gyógyszerek nem abban az esetben okoznak problémát, ha beteg magára a betegségre szedi? Hisz ettől nem gyógyul meg, csak a tüneteket csillapítja. De ilyenkor van esélye, megkeresni a problémája okát. Vagy rosszul látom?

2009. dec. 28. 15:16
 8/23 anonim ***** válasza:

Szerintem rosszul látod... Én speciel az antibiotikumot is ellenzem, és fájdalomcsillapítót is csak akkor szedek, amikor már úgy érzem, hogy nem bírom tovább...

De ha most te így állsz a drogokhoz is, hogy "nem pusztultak bele", akkor felesleges még jobban beleásni magunkat ebben a gyógyszer témába.

2009. dec. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Nem akarlak bántani, de az utolsó mondatomat nem olvastad el: Kérem szépen aki egy picit ért a dolgokhoz AZ ossza meg a véleményét.

Tehát aki sík laikus, és hobby orvos az inkább ne.

Vagy legalább ne minősítsen.

2009. dec. 28. 15:33
 10/23 anonim ***** válasza:

Biztos nagyon sok szakember van ám ezen az oldalon...:D


Most elmondom neked, hogy 99% a valószínűsége, hogy aki ide ír, az "sík laikus". Mint ahogy te is az vagy, méghozzá a hülyébbik fajtából... Mert ugye nagyszerű érv a drogok mellett az, hogy nem pusztultak bele...-.-'

2009. dec. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!