Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aggódnom kéne a barátom miatt?

Aggódnom kéne a barátom miatt?

Figyelt kérdés
Az apja nemrég végzett magával, és a barátom is eléggé életuntnak tűnik. Semmit sem élvez igazán, kevés igazi kapcsolata van, folyton azt mondja, hogy nem tud igazán boldog lenni, mert "nem talál valamit, ami igazán boldoggá teheti". Azokhoz a dolgokhoz, amiket szeret (pl. én) nagyon durván ragaszkodik, mintha nélkülük nem tudna tovább élni. Eléggé elvont, és nagyon aggódom, hogy talán (titokban) szuicid gondolatai is lehetnek, amik később jobban elhatalmasodhatnak rajta.. Ez örökölhető? Mennyire hajlamos valaki az öngyilkosságra, ha esetleg fordult már elő ilyesmi a családjában? 23/L
2014. máj. 17. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindenki meghal így is úgyis. Szóval annyira sokat ne aggódj emiatt.


Én azt mondanám el neki, hogy a boldogság nem feltétele az életnek. Sok szép élet van, amiben az aki végig csinálta nem volt boldog. Nem kell nagyon zavarba jönni, ha a dolog nem egy habos torta. Ha jó a történet, akkor az felülírja ezt.

2014. máj. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hektorr7 ***** válasza:

Kérdezz rá hogy miért akar öngyilkos lenni. Beszélgessetek a témáról és mondd el neki hogy az öngyilkosság halálos bűn és Jehova nem azért teremtette őt hogy elpusztítsa önmagát.


Az apja nyilván a pokolban van most mert nem tudott megtérni halála előtt. Az öngyilkosság olyan bűn ami miatt egyenesen kárhozatra jut minden ember sajnos!


A barátod is ilyen túlvilági létet szeretne magának? Jobb lesz neki ha pokolra jut? Imádkozzon Jehovához hogy jobb élete legyen és könyörögjön azért hogy az apja esetlegesen megbocsátást kaphassan a jóságos Istentől!

2014. máj. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hahahaha, nagyon könnyű préda vagy, Kedves utolsó válaszoló, hirtelen nem is tudom, mibe kéne belekötnöm.. Javaslom, hogy haladjunk szépen sorban.. Ah, a bőség zavara (nagyon izgatott vagyok)

1.)"az öngyilkosság halálos bűn" - Igen, mind tudjuk, hogy isten igazából nagyon gonosz, egy csepp empátiát sem találhatunk benne, továbbá egy nyilvánvalóan szenvedő, depressziós embert megbüntet, amiért a halál gondolatával játszadozik. "Öngyilkos akarsz lenni? Mit szenvedsz? Majd én móresre tanítalak, te nyomorult! Nem tetszik az élet? Megöllek, te mihaszna, hálátlan paraszt!" Hagyjátok abba a munkálataitokat, ha nem tudtok normális képet festeni Istenről, kérlek..

2.) Ha már ennyire dobálózol a Jehova névvel, nézz utána, hogy Jehova Tanúi szerint létezik-e egyáltalán pokol. (abban az esetben, ha esetleg egy másik valláshoz tartozol, de elismerted, hogy Istennek van neve, és használod is, nincs miről beszélni, én kérek bocsánatot.)

3.) Mielőtt térítenél, kérlek győződj meg róla, hogy a helyzet magaslatán állsz-e! Nagyon fontos, hogy ne csak az érzelmeid vezessenek a hitedben. Szép dolog szeretni Istent, de roppant röhejes tud lenni, ha valaki k u r v a buta is mellé. További szép sikereket Isten szolgálatában! :)

2014. máj. 18. 18:21
 4/5 hektorr7 ***** válasza:

Kedves Utolsó!


Imádkozni fogok érted is hogy jobb életed legyen, és a barátodért is hogy ne kacérkodjon az öngyilkosság gondolatával. Értelmes embernek tűnsz, ezt a nagy tudást és logikai készséget amit kaptál Jehovától használd fel jóra és speciel próbálj meg segíteni másoknak. Jelen esetben a barátod életét tedd jobbá. Mert rólam lepereg amit írsz, nem vagyok megbántva csak szomorú vagyok hogy kigúnyolod az egy igaz Istent aki mindenek fölött uralkodik! Benne élet és halál ura!!!

2014. máj. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Csak egyetlen kérdés: HOL GÚNYOLTAM KI ISTENT? Idézz, kérlek! Nagyon kíváncsi lettem (segítek: nem Jehovát, hanem téged, és a hozzád hasonló, hatalmas bruklini vácstávörös urakat vakon, mindenféle értelem nélkül követő túlbuzgó "rólam ez lepereg, világi vagy, de azért este bekapok 2 xanaxot" típusú embereket gúnyoltam ki) ismerem a "fajtátokat", egyikőtök sem élvezi igazán ezt az istenszolgája dolgot... na jó, én elmegyek aludni, a plejádok legyenek veled! :)
2014. máj. 19. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!