Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha egy fiu barátom...

Mit tegyek ha egy fiu barátom szerintem depresszios? Hogyan tudnék neki segiteni? (nagyon surgoss lenne! Továbbiak lent)

Figyelt kérdés
van egy srac aki szerelmes belém (mondjuk ez most mellékes) de azt veszem észre rajta hogy nagyon zárkozott és az élete a drogbol és a piábol áll és elég rossz érzés öt igy látni mert amugy meg egy kedves jofej aranyos srác!!

2014. máj. 19. 23:40
 1/10 szántóvető ***** válasza:

hm.. a legnagyobb pozitívuma hogy szerelmes beléd.

beszélj a szüleivel+az igazgatóval,mondd nekik hogy a hapsi kokainfüggő alkoholista,talán tesznek valamit.minél előbb kap segítséget annál jobb.egyebet segíteni nemigen tudsz.

2014. máj. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszii csak tudod az a baj hogy nem egy suliba jarunk és az apja meg tudja rola már egy páran meg lettek bizna hogy vigyázzunk rá és az apjával én nem szivesen beszélgetnék még a végén képes rá hogy rám vagy akár a barátaimra hivja a reendoroket
2014. máj. 20. 09:43
 3/10 hektorr7 ***** válasza:
nem segíthetsz rajta. Vannak önpusztító, önsorsrontó figurák, ezek szerint a barátod is közéjük tartozik. Ha kiskorú szólj a szüleinek ha felnőtt akkor a drogozás miatt a rendőrségre menj! De egyebet nem tehetsz mert a végén téged is behúz a drog és alkohol pusztító világába!
2014. máj. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 szántóvető ***** válasza:

remélem kapsz azért pénzt hogy vigyázol rá.konkrétan hogy vigyázol rá?

írj névtelen levelet a szüleinek címezve meg az igazgatónak is.utóbbit ijesztgetheted azzal hogy a rendőrségez fogsz fordulni,ennél többet szerintem nem tehetsz.

2014. máj. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 homo ludensz ***** válasza:
Nem depressziós "csak" drog és esetleg alkoholfüggő.Amikor magába fordul akkor vagy a drog lecseng és letargiában van,de a pia utóhatása is lehet. Most szerelmes beléd de már nem biztos hogy te leszel a fontos a droggal szemben mert a rendszeres fogyasztó csak arra fókuszál. El kellene vinni időben valami elvonóra mert nem sokáig találod aranyosnak ha folyik a nyála és a tekintete a semmibe mered.
2014. máj. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!! a hejzet az hogy nem csupán csak fuggö és nem csak azért csinálja mert szerelmes belém egyszuen pontosan még senki sem tudja de én azt veszem észre hogy beszélgetésre és oda figyelésre lenne szuksége amit szinte senkitöl nem kap meg mert ha ugy vesszuk nincsenek olyan barátai akikkel beszélgethetne mert nem nyilik meg és nekem talán megnyilna de nem tudunk mikor találkozni mert mindig ott van valaki mas is altalaban és tudom hogy nem igazan tudok neki segiteni de valami megoldas még is biztos hogy van
2014. máj. 20. 13:17
 7/10 hektorr7 ***** válasza:
akkor beszélgess vele sokat, legyél empatikus vele és talán könnyebb lesz az ő lelkének!!
2014. máj. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
igen erre en is gondoltam de miröl?
2014. máj. 20. 18:20
 9/10 hektorr7 ***** válasza:
hadd hogy ő beszéljen te csak hallgasd meg!!
2014. máj. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ÉS MI VAN HA MEGINT HOZZAM SE SZOL? am arra gondoltam hogy azt mondom neki hogy hogy latom hogy baj van elmondod? vagy valami iesmire gondoltam szerintetekj az ugy jo lesz?
2014. máj. 20. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!