Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez normális, kezdek megijedni?

Ez normális, kezdek megijedni?

Figyelt kérdés

Nagyon nagy terveim vannak, és tudom,hogy ehhez tanulni kell rendesen. Meg is teszek minden tőlem telhetőt. Idén mindenből 5,0 az átlagom. De nagyon félek az iskolától és a dolgozatoktól. Ha haza jövök, előre rettegek attól,hogy tanulnom kell, mikor másnap valamiből doga van, éjszaka nem alszom. Remegek, izzadok, görcsöl a hasam és hányingerem van. Nagyon félek attól a ténytől,hogy írásban kell felelnem. Borzasztó érzés, hisz ezek a rohamok az iskolában is rámtörnek.

Mindig mindent megtanulok, sosem megyek felkészületlenül órára, ha azt érzem sürgetnek, vagy nem fogom tudni megtanulni, rögtön rám tör a sírás. Nagyon rossz ez az egész, és nem tudom mit tehetnék ellene.

Kérlek segítsetek! Pszichológushoz kellene mennem?

14/lány :(



2014. máj. 26. 12:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem pszichológus, mert az egyetem sokkal-sokkal keményebb lesz, mint a középiskola. Addig meg KELL tanulnod kezelni ezt a fajta stresszt, különben nem fogod bírni.
2014. máj. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az jó hogy a tanulást komolyan veszed, de azért ne akarj mindig, mindenben tökéletes teljesítményt nyújtani.

Pl. ha már felvettek egy jó középsuliba, akkor most nyugodtan lazíthatsz kicsit, legyél többet a friss levegőn, mozogjál sokat, legyél kortársaid társaságában, ettől felszabadultabb leszel.

Középsuliban már arra helyezd a súlypontot, amik később továbbtanulás szempontjából pontként számítanak, keresd a kötelesség mellett a téged szórakoztató, pihentető elfoglaltságokat is, hogy jól érezd magad a bőrödben.

2014. máj. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!