Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ennyi depressziós...

Miért van ennyi depressziós és egyéb mentális beteg mostanában?

Figyelt kérdés
sajnos úgy veszem észre rengetegen kűzdenek komoly depresszióval. És itt nem a "2 napja rossz napom van van, tini vagyok, szar a világ" félékre gondolok, hanem a ténylegesen betegekre.
2010. jan. 1. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az egészségügyi ellátórendszer sorvadása miatt sok mentális beteg kerül ki a kórházi osztályok védelméből.

Az otthon élőknél viszont a nappali ellátórendszer hiánya, a védett munkahelyek minimális léte miatt bolyong egyre több mentális beteg az utcákon.

Az intézményi elhelyezésre éveket kell várni és gyakori az is, hogy a család az utolsó pillanatig vár az intézeti elhelyezéssel, amikor pedig már halaszthatatlan lenne, akkor éppen nincs hely.

A depressziósoknál, fórumokat olvasva, azt hiszem, hogy az általános - országos - lelkiállapot tükröződik vissza, kicsit megtoldva azzal, hogy a pszichiáterek drága orvosok és egyre kevesebb betegnek van pénze magánúton fizetni az ellátásért.

2010. jan. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Mert vezető pozíciókban (nem politikára gondolok) 90%-ban oda nem való főnökök vannak, akik miatt az ember agyonstresszeli magát a munkahelyén. Onnantól meg már egyenes az út...
2010. jan. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Utolsónak: teljesen igazad van, ma olvastam egy orvos válaszol-levelet, amiben a pszichiáter orvos írta le, hogy bizony ő is bekap egy-egy Rivotrilt, ha stresszes és a munkahelyen agyonstresszelt betegnek sem tud mást javasolni
2010. jan. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert sok a rosszindulatú,gyökér ember,mert az ember örül,ha az életében egyvalaki van,aki szereti,mások visszaélnek vele,megbántanak a legjobb barátok,család,ha megteszel értük mindent,a lelkedet kiteszed,azért vagy sz@r.Én ezért vagyok depressziós,rengeteg emberben(saját szüleimben,nagyszüleimben,legjobb barátnőmben)csalódtam és csak 20 éves vagyok.A sok lelki seb megnehezíti az életem többi részét,kihat mindenre és hátráltat.Azt hiszem az emberek közti szeretet hiánya a fő gond.
2010. jan. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem is fő ok az emberek közötti szeretet hiánya. Nem olyan összeborulós szeretetre gondolok, hanem az alapvető szeretet és tisztelet a másik ember iránt, arra, hogy nem rúgok bele egy emberbe csak azért, mert éppen olyan helyzetben vagyok, hogy megtehetetem
2010. jan. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
bocs, az utolsó szó: megtehetem !
2010. jan. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ez mind igaz de mikor kezdödöt ez nem a rendszrváltáskor ?válaszokat kérünk ? tt. zl.
2010. jan. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vagyok abban, hogy a rendszerváltás nagyon sok addig stabilakak hitt életutat tett tönkre. Ebbe egy érzékenyebb idegzetű ember ( akinél eme törés nélkül sosem jönne elő depresszió ) beleroppan. Az állandósuló bizonytalanság is tetéző körülmény. Szóval, tuti, hogy hibás ebben a rendszerváltás is.

A mentális betegek már más kérdés, ott csak egyik ok a rendszerváltás, másik a kórházi kezelések és egyáltalán a pszichiátriai osztályok hiánya, és a pszichiátriai intézetek hiánya, a nappali ellátó rendszer hiányosságai.

Arról nem is szólva, hogy a fejlődéssel együtt jár az is, hogy egyre kisebb súlyú koraszülötteket mentenek meg az orvosok, akiknél az idegrendszer nem kellően fejlődött ki vagy erősödött meg és ők is érzékenyebb emberek lesznek.

Ez a felgyorsult világ, a szinte kötelező kapkodás és rohanás, a türelmetlen életstílus, mind hozzájárulhatnak.

Vedd a filmeket, míg régebben a hosszú jelenetek alatt nyugodtam megfigyelhetted a látnivalót, addig manapság szinte villámlás-szerűen gyors a váltás, alig tudod követni a látványt. Ezért nincs is mód az alapos megnézésre.

Így van az emberi kapcsolatokban is. Nincs idő beszélgetni. Mire jók az internetes fórumok ? akkor ülök le csevegni, amikor éppen időm van. Egy baráti találkozót összehozni sokkal nehezebb. Meghallgatni a nyűgeit, problémáit ? Mikor ?? Inkább írja le, amikor időm engedi elolvasom és válaszolok. Nincs személyes kontaktus.

Ezek apróságok, de egy olyan embernél, akinek ezek sokkal fontosabbak, mint a többségnél, ott összegeződve okoznak depressziót.

2010. jan. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nagyonszépet irtál pl az én gyomrom összerándul mikor csengeni kezd a mobilom már átálitotam egy ritkában csipenö hangra igy csak az elsö csipenés halata stresszel a többi már nem elöte ijen indulo egyre gyorsulo csengö volt rajta,hasonlo mint amikor kezdödik a hiradó a fene enné meg,tt.zl.
2010. jan. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Látod,pedig ezek is csak apróságok. Nem szeretek a múltban nosztalgiázni, de most mégis azt teszem. Vedd a parasztokat. Iszonyat, hogy mennyit dolgoztak , nem napi 8 órát és nem volt fizetett szabadságuk. De, akármilyen nehéz is volt, egy megszabott menetben teltek a napok, volt ritmusa. Nem kapkodtak. Tudták, hogy azt a mit tudom én mennyi sor szőlőt aznap be kell kapálni, akkor úgy osztották be az idejüket, hogy meg tudják csinálni.

A ma embere állandóan rohan, kapkod. Arról nem is szólva, hogy azok a szolgáltatások, amik a regenerálódást hivatottak megvalósítani, olyan drágák, hogy igen sokan nem tudják megfizetni. Olvastál statisztikát arról, hogy a magyarok milyen magas százaléka anyagi okok miatt nem jár nyaralni ? Ez is mind hozzájárul az idegi és fizikai kimerüléshez, és, aki arra hajlamos, a depresszióhoz.

Ismerek egy embert, aki most már hatvan valahány éves és pszichiátriai beteg. Jól dolgozott, szépen haladt is a ranglétrán, amikor kb 15 év együttélés után meghalt a felesége betegségben. Tehát, nem hirtelen, hanem volt idejük felkészülni rá. Ilyen esetet sokszor hall az ember. Mi történhet ezt követően ?

1 - a férj, immár özvegy, alig leplezi örömét, hogy végre megszabadult az asszonytól és a vagyont is megkapja

2 - nehezen, de gyógyul, végig megy a gyász reakciók során és visszatér az életbe

3 - sosem heveri ki

3/a - sosem heveri ki,nem létesít új kapcsolatot, magányosan él.

3/b - sosem heveri ki, szenvedélybeteg lesz, iszik, hiszen magányos és ez nagyon jó ok, mindig van megértő haver, aki fizet egy-egy fröccsöt.

3/c - sosem heveri ki, összeroppan - ez történt az ismerősömmel is.


Ezzel csak azt akartam érzékeltetni, hogy mennyire egyéni és mennyire szerencse dolga. Van, akiben ott a hajlam, de mégsem lesz beteg, mert szerencsés és van, aki nem szerencsés, de nincs meg benne a hajlam. A harmadik variáció a legrosszabb.


Nem tudom, milyen szempontból érdekel ez a kérdés, nem írtad.

Arra kérlek, hogy, ha csak kíváncsi vagy és nem érintett, akkor sohase felejtsd el, ez a zászló mindenkinek áll. Ne bánj úgy ezekkel az emberekkel, ahogy nem szeretnéd, hogy veled bánjanak, ha beteg leszel.

2010. jan. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!