Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Befogadtam egy 3 evés kisfiút,...

Befogadtam egy 3 evés kisfiút, Akinek az apja 2 éves korában meghalt, és az anyukája meg a múlt hónapba. A gyerek nem tudja hogy az édesanyja meghalt . Hogy mondjam meg neki a rossz hírt, vagy elmondjam egyáltalán, vagy meg várjak vele?

Figyelt kérdés
2010. jan. 2. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha érdeklődik az anyja iránt, akkor mondj neki igazat, de az ő korának megfelelő szinten és mértékben. Pl hogy az anyukája elköltözött az angyalokhoz, és onnan fog vigyázni rá mostantól. A halál fogalmát még valószínűleg nem ismeri, nemigen fogná fel azt a szót, hogy meghalt.


Minden tiszteletem a tiéd, amiért felvállalod ezt a gyereket.

2010. jan. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Még várj vele egy kicsit.
2010. jan. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, mert az apjára nagyon emlékszik és mindig sír magába, elvonulva. A szívem szakad meg és kérdi az anyukáját . Olyankor azt mondom neki hogy a kórházba van és a jövőhetén fog jönni haza, Mert ott is volt és vastagbélrákban szenvedte, ami akkor jött ki neki, mikor megtudat hogy a férje kerékpárbalesetbe meghat .
2010. jan. 2. 11:03
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
tegyél ki a szölőkről egy képet szép keretbe,és mondd neki,hogy ők onnan figyelik őt,és ha hiányoznak,puszilja meg a képet,és hogy nagyon szeretik őt,és te is nagyon szereted,és mostantol már te vigyázol rá,a szülei pedig fentről nézik
2010. jan. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2 éves voltam amikor meghalt az apukám. Anya nem titkolta el, gondolom finoman elmagyarázta.
2010. jan. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
mi úgy tanultuk pszichológiából, hogy az örökbefogadott gyereknek mindig tudnia kell, hogy örökbefogadott, persze az ő szintjén megmagyarázva. Nem szabad várni az igazsággal, mert később annál inkább összezavarodik.
2010. jan. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bármennyire nehéz, muszáj egy ilyen kicsi gyermekkel is őszintének lenni, ugyanis megérzi, ha titkolunk valamit. Én is azt javasolnám, hogy a maga szintjén beszélgess vele erről. Mérhetetlen mennyiségű szeretet és türelem fog kelleni, hogy ezen túljussatok. Én a helyedben keresnék egy gyermekpszichológust, akivel konkrétan meg lehet beszélni a teendőket. 1-2 konzultáció is elég lehet ahhoz, hogy hasznos tanácsokat kapj.
2010. jan. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

­Én egy nagybácsija vagyok a kisfiúnak , meg van kettő kislányom 14 és 12 evések így nagyon sokat foglalkoznak vele. A gyermekpszichológus az nehezebb lesz mert én Erdélyben élek . Megpróbálom neki elmondani, de nem tudom miért nagyon nehezen megy .Mert nagyon szép emlékei vannak az édesanyáról. Hallgassatok végig ezt a linket és utána is ez lesz véleményetek ?

Koszi tanácsokat !

2010. jan. 2. 19:06
 9/10 A kérdező kommentje:
2010. jan. 2. 19:08
 10/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan mondhatsz neki igazat, úgyis csak oylan mértékben fogja fel, amennyire képes, egy gyereket pedig úgyis csak az fog érdekelni, hogy te ottvagy neki, nem pedig, hogy ki a vér szerinti szülője.

Ha viszont titkolsz előle valamit, abból nagyon sok baj lehet.

2010. jan. 6. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!