Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexiás vagyok?

Anorexiás vagyok?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert így a BMImről nem nagyon lehetne elmondani (176,5 cm, 57kg, lány), de kissé mégis úgy viselkedek. Pl.: nagyon megnézem hogy mennyit eszek, ha (szerintem) túl sokat ettem akkor le akarom mozogni, és valamikor el is kezdek itthon tornázni. Amúgy rendszeresen járok aerobikra, meg úszni is. Ha a tükörbe nézek nem látom magam soványnak de kövérnek se. Valamikor ha már nagyon megkívánok valamit, megrágom és képes vagyok zsepibe kiköpni. Direkt kisebb tányért és kisebb kanált használok hogy kevesebbet egyek, és néha darabokra szedem az ételt. Ha "eleget" eszek érzem hogy rakódik rám a zsír, ami talán nem is látható, de engem nagyon zavar( néha már az is ha tele a gyomrom). Nem tudom hogy ez kell e de a legnagyobb súlyom 67 kg volt, és én ezt nagyon soknak tartom. Régebben tudtam annyit enni amennyit akartam és mégis mindig 55-56 kg voltam. Ja és nézem a kalóriákat de nem mondanám hogy a kalóriaszegény ételeket eszem csak, sőt inkább csokit, sütit meg olyanokat amik épphogy sokat tartalmaznak. Sokszor van olyan is hogy este/éjszaka nem tudok elaludni, és csak arrra tudok gondolni hogy az éhségtől (valamikor érzem is) ,és fel kell kelnem és ennem kell néhany falatot :( Szerintetek anorexiás vagyok? Ha igen, és beszélnék pszichológussal akkor ő hogyan segíthet, mit várhatok? Ja amúgy (elvileg, azt mondják) maximalista is vagyok és nem tudom írtam e már a koromat de 17 éves vagyok.

2014. jún. 30. 18:16
 1/7 A kérdező kommentje:
És amúgy nem is eszek olyan keveset. Ma pl egy szelet főttojásos kenyeret, néhány szelet sütit, egy doboz kefírt fél szelet kenyérrel, egy rumos golyót és egy 7days-t ettem.
2014. jún. 30. 18:18
 2/7 anonim válasza:
Nem vagy anorexiás egyáltalán! Az egy betegség, ami annyit takar hogy folyamatosan kövérnek látod magad, fogyni szertnél, hánytatni is képes vagy, de szerintem neked nincsenek ilyen képzavariad, csak szimplán tini kori elégedetlenség!
2014. jún. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján nagyon keveset ettél ma, és szinte csak szemét kaját.


Nem teljesen normális, amit csinálsz. A kaja kiköpése már nagyon gyanús. Innen már hamar jön a hánytatás és a többi.

2014. jún. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha ez még nem is anorexia/bulimia, de annak a kapuja, ez teljesen biztos. A kaja kiköpése már totál nem normális. A pszichológus nem fog gyógyszerezni, mert nem orvos, hanem csak segít feltárni ennek a fajta viselkedésednek az eredetét és normális útra vezetni a dolgot. Ajánlom, hogy menj el, mielőtt jobban beleesel ebbe!
2014. jún. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez konkrétan még nem anorexia, de semmiféleképpen sem normális étkezés. És az ilyen evésproblémák könnyen átfordulhatnak anorexiába. Én a helyedben beszélnék pszichológussal.
2014. jún. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ha normális kajákat ennél nehéz lenne annyit enni abból hogy elhizzál főleg, hogy mozogsz stb ha gondolod irj üzit leirom miket egyél. ne félj ennyire ettől, hogy elhizol stb
2014. júl. 1. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még nem az, de sajnos jó úton haladsz felé: a súlyodon való állandó agyalás már a belépő. Egyél normális kajákat (csokik, sütik helyett zöldség, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, gyümölcsök, tejtermékek, fehér húsok, halak-vagyis amiben valódi tápanyag van) megfelelő mennyiségben és nem ártana egy pszichológussal sem konzultálnod.
2014. júl. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!