Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet abból később valami...

Lehet abból később valami probléma, ha a szülő a fiát lányosan öltözteti, hosszú hajat hagy neki, így sokan kislánynak nézik?

Figyelt kérdés

Több ismerősömnél is tapasztaltam már azt, hogy nem vágják le a kisfiú szőke/göndö haját, mert "szép", ráadásul ráadják a rokonoktól kapott rózsaszín ruhákat. Ebből nem lehet később baja a gyereknek?

Igazából a páromról is láttam kiskori képeket és ijesztőek voltak, mert ő is kislánynak nézett ki. Én vagyok neki az első barátnője, 27 éves volt, amikor összejöttünk. Tudom, hogy szeret és azt is tudom, hogy biztosan nem meleg, de voltak problémák az együttléttel a kapcsolat elejénelején. Esetleg lehet ehhez köze vagy teljesen véletlen hogy voltak szexuális problémái?

Tényleg bizarr, hogy hagyták megnőni a haját a háta közepéig.


2014. júl. 4. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt régebben ez volt a szokás, ennek ellenére a férfiak nagyon nagy többségének semmi problémája sem lett.


Másrészt nem mindegy, hogy hány éves korig van hosszú haja. A ruhák színének semmi jelentösége sincs, a "lányos" az lenne, ha csipkés-fordos szoknyás ruhákba lennének öltöztetve.


Harmadszor egy csomó férfinek van hosszú haja, csak felnött korában nem lányosnak, hanem hippinek, rockernek, stb nevezik.

2014. júl. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, de egy gyerekről 4-5 éves koráig -ha csak az arcát nézzük -, nem lehet megállapítani, hogy kislány vagy kisfiú, egy felnőttnél viszont ez elég egyértelmű. Szerintem nem tesz jót a gyerek énképjének, hogy folyton kislánynak nézik.

De én nem értek hozzá, ezért örülnèk, ha valaki, aki a szakirodalmában is jártas, válaszolna.

2014. júl. 4. 09:20
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam kiskoromban, sokszor mondták rám, milyen szép kislány vagyok, pedig nem volt hosszú a hajam, olyan közepes kb.

Az viszont biztos, hogy mivel nem voltam nyírva, közrejátszott abban, hogy nem lett erős a hajam, finoman fogalmazva...

A szexuális problémákhoz biztos nem lehet köze, legfeljebb később némi viselkedésbeli problémák lehetnek, nehezen illeszkedik be olyan közösségbe, ahol csak férfiak vannak, ez nálam is így van pl.

De homoszexuális nem lesz, az 100%

2014. júl. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én pszichológiából tanultam,hogy a nemi beállítottság az velünk született vagyis akik az azonos neműekhez vonzódnak azokban már születésüktől fogva benne van egy "hibás gén".Sok esetben később derül ki,hogy más beállítottságú a személy pl már családja van és azért hagyja ott a családját mert rájött hogy az azonos neműekhez vonzódik.Általában nem rájönni szokás erre hanem a személy ezt vagy nem meri kinyilvánítani,mert fél az emberek véleményétől vagy már olyan szintem nem meri kinyilvánítani,hogy ő maga is úgy próbál tenni ,mintha az ellenkező nemhez vonzódna.(saját magát is becsapja)
2014. júl. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
ezzel azt akartam mondani,hogyha barbie babát csinálnak a kisfiúból akkor se fog megváltozni a nemi beállítottsága mert ez vele született hogy az ellenkező vagy az azonos nemhez vonzódik. előző voltam
2014. júl. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!