Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lesz valaki alkoholista?

Mitől lesz valaki alkoholista?

Figyelt kérdés

Ne írjátok kérlek, hogy a körülményektől, mert akkor én is lehetnék az, mégsem iszok. (gyógyíthatatlan betegségem van, nincs állásom, jövedelmem, nincs párom).


Van egy haverom, akinek mindene megvan: szerető, szép feleség, családi ház, jól fizető állás, céges autó,laptop,2 szép gyerek (fiú, lány) és totál alkoholista. Mindennap innia kell, mondvacsinált indokkal lelép az abc-be és több liter borral tér vissza, amit persze megiszik mindennap.



2014. aug. 17. 17:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem ismeri a határokat. Ez olyan, mint a cigizés..., mindenki tudja, hogy milyen következményei vannak, mégis "mindenki" szívja.
2014. aug. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Többsége azért mert nincsen munkája... stb! De akadnak -mint írod olyanok is! Sokan a jómódban -ismered? Kutya is jó módjában... AZ ember is! Én is az voltam ~5-évig, majd amikor beteg lettem átrágtam a dolgokat... Azóta is boldogan élünk...
2014. aug. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Személyiségfüggő, családfüggő a dolog. Az egyetemen mondtak valami fura elméletet, hogy akinek születéskor oxigénhiánya volt, pl a nyaka köré csavarodott a köldökzsinór, azok között több alkoholista van. Pszichológusok azzal magyarázták, hogy ezek az emberek eszméletlenre isszák le magukat, mert tudat alatt ebbe az oxigénhiányos állapotba akarnak kerülni. Hogy ez tényleg így van-e nem tudom, mindenesetre érdekes elmélet, mondjuk ez nyilván nem magyarázat az összes alkoholistára nézve.
2014. aug. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Beszélgettem vele: családjában nem volt alkoholista (tehát nem genetika, vagy családi hajlam), kérdeztem van-e problémája, azt mondta nincs, de bevallotta, h sajnos nem tud leállni az itallal.


Nem lesz részeg! Nem rúg be! Jó sokat kell innia ahhoz, h berúgjon, a szervezete hozzászokott a piához, így napi 3 liter bor meg se kottyan neki, tehát nem látszik rajta, ha ivott. De! ha nem jut alkoholhoz, vagy a hűtőben kifogyott a pia, akkor legyen bár éjjel, vagy hajnal, neki mennie kell a boltba venni!Reggel már hajnalban meg ivással kezdi a napot!

2014. aug. 17. 17:38
 5/11 anonim ***** válasza:
Még nem az , de 2-3 év és totál padlón lesz!Minden tekintetben-munka, család anyagiak-ezek vonzzák egymást.
2014. aug. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És hogyan tudna rajta segíteni a felesége, aki nagyon szereti őt, vagy én, mint haver, vagy bárki más? Mert addig már eljutott, h bevallja, h alkesz, de megrántja a vállát, hogy na és akkor? Nem akar leszokni, neki ez így jó.
2014. aug. 17. 17:47
 7/11 anonim ***** válasza:

Én azt vettem észre,hogy egyrészt vannak azok akiket elnyomtak,nem kaptak elég szeretettet,vagy sok nehézség volt az életükbe,vagy ilyen környezetbe nőttek fel,esetleg sok kiközösítést kaptak az életük során és később se találtak olyan barátot,társat aki mellettük lett volna.Illetve láttam olyat akiknek az életük mindig arról szólt hogy nincs soha semmi jóra pénzt,csak lemondás vn nekik,csak nélkülözés,és azt látják hogy mások akik semmit nem tesznek érte azoknak jár és emiatt harag van bennük és emiatt mivel tudják sose lesz jobb nekik,csak szépen megöregednek,felnőnek és csak a munka marad nekik az alkoloba menelülnek. Tehát van ez és vannak a depressziósok.


A másik amit észrevettem vannak emberek most nem feltétlenül kell alkesznak lenniük,akiknek egész életükbe viszonylag kényelmes életük volt,tehát a házhoz,autóhoz hozzásegítették a szülők,házimunkát gyerekként is alig kellett otthon csinálnia,simán tudták a suliját fizetni,ha szép ruhát akart,cuccot kamaszként megkapta,tehát egy viszonylag anyagilag jó családban nőtt fel és később is jó volt az élete,vagy jó lehetne.Na ezen emberek sokszor mást nem csinálnak mint panaszkodnak vagy úgy gondolják nekik minden jár.


nekem is van ilyen szomszédom 3 éves eladói munkaviszonnyal ott volt a családi ház,berendezve neki(szüleim 8 évet meloztak hogy összehozzák a lakás első részletét majd fizettek még évekig,anyám 2 gyerekkel 3 évig volt csak otthon,én mentem bölcsibe 1 évesen már,kellet a pénz,+ otthoni munkát végzett még gyes alatt is anyu,támogatást semmilyen nem kaptunk,karácsonyra a nagyszülőktől kiskoromba annyi volt az ajándék hogy nadrágra ha kellett adtak pénzt,tehát nem 20-50000 vagy 100.000 ft-okat kaptunk)na neki a húst is ingyen hozták mert a párja is jó családból való volt,amikor elvált kifizették helyette a pasit(2 gyerek született a kapcsolatból,pénzzel mindig nyomatta őket a nagymama),(gondold meg hány milla volt az is)aztán fizettek a szülők új tetőt,tetőteret,két szobát,fürdőszobát,autót,új fakerítést,karácsonykor a gyerekek(19,21 évesek,luták mint a dög,100.000 ft-okat kapnak,a számítógép a mama pénzén szintén,meg a srác folyton 40000 cipőket vesz)második házasság után is vállás után bőr ülőgarnitúra,új hálószoba bútor stb..Szóval anyagilag minden odanyomtak neki és amikor nem vált el akkor is csak panaszkodott,most meg nyomja a szöveget hogy egy keresetből milyen nehéz megélni(mi éltünk munkanélküliség miatt iskolás koromban 1 fizetésből,2 sulis gyerekkel,na hidd el ott ki kell számolni napi szinten mire tudsz költeni,mindenkinek összefogni,ha a gyerek pénzt kap akkor oda kell adni hogy megéljetek)a gyerekek meg mekibe szórják a pénzt,anyuka avonból rendel folyton,a srác ugyanúgy rendeli a drága cipőket,meg balatonra mennek a gyerekek.Na ezt a szöveget hallgatni amikor tudod hogy milyen életet élnek már sokszor durva,volt hogy már szóltam hogy hagyja abba és megmondtam hogy ha valaki valóban 1 fizetésből él az hogy néz ki,meg megmondtam hogy 1 fizetésből élni annyit tesz hogy senki se téged se a gyerekeket nem tömi pénzzel.Na jól meg is sértődött.Aztán meg amikor még nem volt vállás nála akkor is hallgatni kellet hogy a másik nagyszülők,apuka révén mért nem adnak annyi pénzt mint az anyja


Szóval én ezt tapasztaltam hogy könnyű,jó életet lehetne,vagy van is,de totál természetesnek veszik és csak panaszkodnak folyton.Nem értem őket,szívem szerint kicsit beraknám olyan helyre,olyan családdal cseréltetném ki az életüket akik igen nagy nehézségekkel küzdenek,mert csak akkor értenék meg hogy maradjanak már csöndbe és vegyék észre hogy milyen szerencsések valójában.


Gyönyörű háza van,két szép gyereke,jól élhetnének,más meg minden nap küzd és ha egy heverőt akar venni hónapokat kell küzdenie akár érte.

2014. aug. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Alkolizmushoz nem tudok annyira hozzá szólni,de több jó létben felnövő haverom van,volt és az egész életük arról szólt hogy nekik nem kell igazán küzdeni mert van aki mindig segít nekik,és totál természetesnek veszik és folyton panaszkodnak,hogy nekik milyen nehéz.Néha nagyon idegesítő hallgatni,miközben elmesélik ezt meg azt kaptam stb.Van aki zúgivó már most.
2014. aug. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kérdező!


EGy alapos fejmosás kellene neki,hogy döntse el hogy fontos a családja vagy sem,mert az alkolistákkal az a baj,hogy egy idő után már senki és semmi nem számít nekik és áldozatnak tekintik magukat.


Akik csoróként nőttek fel,sok nehézséggel ott hallottam sokszor hogy jajgatnak hogy így meg úgy volt gyerekként,ez meg az fájt,és igen értem is,de nem veszik észre hogy ők is tönkre teszik a családjukat.át mennek önsajnálatba,meg hazudnak maguknak is.

2014. aug. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
addig nem tudtok neki segíteni, amíg ő rá nem jön, hogy nem jó, amit csinál és segítségre van szüksége. Ha erre rájön onnantól kezdve támogathatjátok a leszokásban. de ha nem fogja fel, hogy ezzel árt magának és a családjának is, akkor sajnos nem lehet mit tenni. Hiába költöztetnétek be a pszichiátriára is, ha kijönne ugyanott folytatná. Az elhatározás kell, hogy meglegyen benne, hogy igenis le akar szokni.
2014. aug. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!