Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha nem bírom...

Mit csináljak, ha nem bírom már ezt? Ez nem normális.

Figyelt kérdés

Érettebb vagyok a koromnál, ezt rengetegen alátámasztották, még egy pszichológus is (amúgy nem járok oda, csak ismerősöm). Ami azt jelenti, hogy a saját korosztályommal nem találom meg a közös hangot. Vannak barátaim persze, akikkel jó hülyülni, bulizgatni, elmenni ide-oda, beszélgetni is..de mégse érzem azt, hogy ezek ilyen komolyabb, hasznos beszélgetések lennének. Szóval idősebb barátaim is vannak (nagyrészt nők, mert azért nekem is van eszem, hogy a férfiakkal vigyázok, hisz azoknak 90%-ba megfordulna a fejükbe más is, nem azért, mert olyan jó nő lennék, de azért ez bennük van)Szóval vannak idősebb "barátaim", de az a baj, hogy az összesbe ilyen pótanyukát keresek vagy nem is tudom és iszonyatosan kötődök hozzájuk. De már nagyon durva tényleg.. Nem bírom pár napnál tovább, hogy egyikőjükkel se beszéljek, az a pár nap is szenvedés komolyan. Akármi történik velük szeretném megbeszélni. Igazából, ha az egyikőjükkel beszélek már nem is hiányzik a másik, szóval mindig van egy aki épp úgy aktuális. Na és a találkozók, ugye csak felnőtt emberek és nem találkozok velük minden héten, mint a többi barátommal és ha megbeszélünk egy találkozót, akkor még el nem jön addig várom, majd mikor ott vagyunk nagyon jól érzem magam, és mikor eljön az a mondat, hogy "na lassan menjünk" akkor nagyon rossz érzés fog el, majd utána még aznap nagyon nagy hiányérzetem van, nincs kedvem semmihez, csak nézek ki a fejemből és úgy érzem, hogy most jönnek a szürke hétköznapok és nincs mit várni.. AZ összes ilyen ismerősöm, nagyon kedves, sőt az egyikőjüknek el is mondtam ezt az érzést, mert nem tudtam magamba tartani (a pszichológusnak:D) és teljesen jól fogadta, mondta, hogy ez előfordul és nincs velem semmi baj és tök jólesik neki ez az egész, még csak meg se lepődött. Meg mondta, hogy nem vagyok neki teher, sose voltam és, akármi van nyugodtan írjak neki/hívjam, meg ő is szokott keresni, sőt magáról is sokszor mesél. És a többiekkel is így van. Van példa arra is, amikor valakinek teher voltam, de észrevettem rajta és hálistennek őt pont el tudtam felejteni, talán pont azért, mert emiatt annyira sose voltunk jóba. Szóval ezek a "barátok" mindent jól csinálnak, nem is várnám el, hogy több időt szakítsanak rám, az nem normális ami velem van és próbálok tenni ellene, de nem tudok. Ezt érzem és kész és nagyon nehéz így:( Nem is akarok már találkozni velük, az utána lévő érzés miatt.. Legszívesebben megszakítanám minden ilyen emberrel a kapcsolatot, de erre is képtelen vagyok. A pszichológus ismerősöm aztmondta, hogy kinövöm és jobb lesz, de olyan rossz. Mit csináljak?

15/L


2014. szept. 16. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A szüleiddel milyen a kapcsolatod,az anyukáddal főleg?

Lehet arról van szó,hogy ezektől a felnőtt emberkéktől kapod meg az odafigyelést amit otthon nem.És mivel figyelnek rád,ez jó érzés.Nem lehet hogy szeretett hiányod van?


Lehet bennük látsz egy olyan anya vagy szülőképet amit szeretnél akár!


Valamilyen hiányod van ami az odafigyeléssel és szeretettel,a törödéssel függ össze és amikor velük vagy úgy érzed tőlük kapod ezt meg.

2014. szept. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Dede...:)) Ezekről van itt szó, erre már rájöttem, már csak azt kéne kitalálnom, hogy mit kezdjek ezzel.. A szüleimmel/anyukámmal nem lesz jobb a kapcsolatom, ez teljesen kizárt és valahogy neki sose tudnék úgy megnyílni.
2014. szept. 16. 19:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen meg sokszor hiába is probálnád elmondani neki mit érzel,mi fáj van sajnos olyan amikor a családdal nem lehet beszélni,nem is olyan mint egy család,hanem csak egymás mellett élnek,egymás melletti szobában.


Van hogy egy barát közelebb áll mint a család,mert a család valahogy idegen.


Sajnos te egy pótcsaládot keresel,sokan vannak ám így,egyik barátnőm az tv sorozatokba képzelte bele magát,elgondolta hogy a címszereplők közül ki az anyja,apja,milyen a viszonyuk.Csak erről sokan nem beszélnek.

2014. szept. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos az van hogy idővel szépen felnősz és eltűnnek a barátok is mellőled hiszen lesz barátjuk,párjuk és akkor már kevesebb az idő.Tehát kénytelen leszel felnőni.


Túl rámenős ne legyél mert akkor idő folyamán is megmaradhatnak barátságok,lehet majd találsz te is társat idővel és akkor tőle fogod a szeretettet,megértést,odafigyelést megkapni.


Sajnos nem figyelünk egymásra.

2014. szept. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Most mennem kell,de majd kíváncsi leszek hogy jönnek még válaszok vagy sem.

Jó éjt és semmi baj,csak egy egészséges határt tartsál meg.

2014. szept. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!