Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus szükséges?

Pszichológus szükséges?

Figyelt kérdés

Apukàm azóta bántalmazott fizikailag és lelkileg, amióta csak tudok beszélni.

Anyukám nem állt ki mellettem, ha iskolában a tanár kérdezte töle, vannak e gondok otthon, mindent letagadott, engem meg leszidott, hogy ne találjak ki kamutörténeteket arról, hogy otthon bántanak meg hasonlók.

Már nem laktam otthon, de anyu még akkor is mindent tagadott, szerinte az egész megsem történt, spha egy hangos szó el nem hangzott, csak én találgatok ki ilyen meséket.

Anyu kétszer járta meg apu miatt a pszichiátriát, de még akkor sem volt hajlandó válni.

Apu detto ugyanazt a logikát használta, mint anyu. Ok nélkül nekem esett, ordított, fenyegetett, rosszabb esetben megütött (maradt nyoma), majd 5 perccel késöbb mindent letagadott. Anyu és a kishúgom rettegtek töle, ezért ha megkérdezte, bántott e (ami a szemük láttára történt), a saját érdekükben letagadták. Ezután apu elkönyvelte, hogy elmebeteg vagyok, ès elmegyógyintézetben a helyem, mert olyanokat állítok, ami meg se történt.

20 évesen leléptem otthonról, most a barátommal élek.

Sosem voltak öngyilkos gondolataim, szerintem mentálisan rendben vagyok. Iskolában végig jól tanultam, kitünöre érettségiztem.

Kétszer volt depresszióm, másodjàra elég durván, hallucinációkkal.

Sosem voltam pszichológusnál, bár többen mondták, hogy már csak azért is el kéne mennem, mert ezt lehetetlen egyedül feldolgozni.


Valóban ajánlott?


20l


2014. okt. 24. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen,feltétlenül szükséges pszichológus.Egyébként annak idején sajnos gondolom nem tudtad,hogy mindent elintézhettél volna egy látlelettel meg egy felnőtt segítségével és egy feljelentéssel...:(


Igazán sajnálom,hogy így nőttél fel,tényleg!De ajánlom a pszichológust.

2014. okt. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz menni valóban helyes, de csak olyanhoz, aki kiképzett terapeuta, különben csalódhatsz.
2014. okt. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Kétszer volt depresszióm, másodjàra elég durván, hallucinációkkal."


És ez így saját magától meggyógyult? Mikor voltál depis?

2014. okt. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Egyszer 14 évesen, egyszer fél éve.

Miután már nem vagyok, esélyes. Másodszor az segített, hogy elköltöztem.

2014. okt. 24. 17:56
 5/7 anonim válasza:
Es a kishugod ezt hogy birja? Arra pl nem gondoltal h neki is szuksege lenne egy szakemberre?
2014. okt. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 sanyika007 válasza:

Apukád bűncselekményt követ el írásod alapján ez gondolom. A másik, hogy dönteni kell. Ha erőszakról van szó. Én magam is tapasztalok ilyent a környezetembe, mégis a gyámhivataltól kezdve a rendőrségig bezárólag nehezen mozdulnak meg. Azt gondolom, hogy segíthet a nyilvánosság ha az őszinte és nem próbálod szépíteni a dolgokat. Ajánlom neked: [link] Lényege: A kislányt a nevelő apja bántalmazta sanyargatta stb. A kishúgával együtt.. Kitty segítség hiján megelégelve a dolgot leölte a nevelőapját álmába. A bíróság elítélte volna 2 évre, mert segítséget is kérhetett volna... De tudjuk, hogy nem kapott... Az ügyvédje azt kérte a kislánytól, hogy kerek perec mondja el az őszintét. Ezután Kitty kálváriáját az egész ország ismerte. Tehát nem elég beszélgetni a bajról

hanem igen is cselekedni kell.

2014. nov. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Fábián András válasza:
Ilyen esetben feltétlenül szükséges egy pszichológus.Az apád egy veszélyesen hülye alak volt hogy így durván bánt veled,gonosz és bunkó volt, fel is jelenthetted vagy jelenthettétek volna.Még jó hogy már nem vele hanem a barátoddal élsz.Feltétlenül menjél pszichológiára.
2014. nov. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!