Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A skizofrémia öröklődhet? 15L

A skizofrémia öröklődhet? 15L

Figyelt kérdés
Nagymamám volt kezelve tudathasadással,de nem akar nekem beszélni róla. Azért érdekelne,mert mostanában egyre többször esik ki 1-2 perc és van olyan,hogy magamban beszélgetek. Kb egy éve költöztünk németbe és a suliban mindenki utál mert nem német vagyok. Lehet,hogy a magány miatt kezdek becsavarodni?

2014. nov. 16. 09:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, igen örökölhető. De hogy neked mi okozza bajt, azt nem tudom, találgatni meg nincs értelme.
2014. nov. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Persze! Éppen ezért aki hajlamosabb, azaz a családban előfordult skizofrénia, az nem igyon, ne drogozzon, mert azok előhozzák.
2014. nov. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Helyesbítek,lehet genetikai hajlam.
2014. nov. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Örökölhető-e a skizofrénia?


Egyes családokban több generációt is sújt a szkizofrénia. Ebből nem következik az, hogy ha bárki rokonai közül valaki skizofréniában szenved, akkor ez a betegség a család többi tagján is kialakul. Az sem helytálló, hogy a skizofréniával élő embernek nem szabad családot alapítania és gyermeket vállalnia. Amint azt korábban már említettük, az átlagnépességben mintegy 0,5%-ra tehető a skizofrénia gyakorisága (vagyis 1:200 az esélye, hogy valaki skizofréniában betegedjék meg). Elsőfokú rokon (pl. szülő, testvérek) betegsége esetén kb. 5-10% a kockázata annak, hogy bárki is megbetegszik. Ennél nagyobb a megbetegedés veszélye, egypetéjű ikertestvérek esetén vagy ha mindkét szülő skizofréniában szenved.

Úgy tűnik, hogy maga a betegség nem, csupán a kialakulására való hajlam örökölhető. A skizofrénia kialakulása szempontjából fokozottan veszélyeztetett egyének agyából valószínűleg hiányzik valamilyen, a biokémiai működések egyensúlyzavarának kialakulását gátló vegyület. Skizofrénia csak abban az esetben alakul ki, ha a betegségre fokozottan fogékony egyént bizonyos stresszhatások érik.

2014. nov. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!