Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elfordulhat ilyen eset az agynál?

Elfordulhat ilyen eset az agynál?

Figyelt kérdés

Nem vagyok biológus, és egyáltalán nem is értek a témához, csak sokat szoktam gondolkozni, és néha jutnak eszembe furcsaságok :)

Szóval: ugye vannak az agyra ható gyógyszerek, többek közt a nyugtatókra gondolok, amik általában az agy egy bizonyos részét 'kapcsolják' ki. Legyen most szó a természetes nyugtatókról, amik gyógynövényekből állnak.

A kérdés: elképzelhető olyan eset az agynál, hogy egy ilyen bogyó folyamatos szedése után az agy egyszerűen 'megtanul' ellenállni neki, és azt mondja, hogy: "hohhóó tudom mi következik ezután, le kéne nyugodnom, de nem fogok"?


Nem tudom mennyire érthető :)



2014. dec. 13. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, hozzá lehet szokni bizonyos gyógyszerekhez, ilyenkor nagyobb dózist kell alkalmazni, ha pedig nem lehetséges, akkor más hatóanyagú gyógyszerre váltani.
2014. dec. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, ezt hívják úgy, hogy tolerancia a gyógyszerrel szemben. Központi idegrendszerre ható szerek nagy részénél (altatók, nyugtatók) ez sajnos előbb-utóbb bekövetkezik, ha sokáig szedik őket.
2014. dec. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez a "sokáig" egy egyénenként változó időtartam, vagy mindenképp hosszabb távra értendő? Tehát mondjuk mindenkinél kell minimum mondok-egy-számot 5 hónap.
2014. dec. 13. 21:01
 4/4 anonim ***** válasza:

Altatót maximum egy hónapig szokták javasolni, ennél hosszabb ideig, illetve nagyobb menyiségek szedése esetén már kialakulhat a tolerancia.

Nyutatót sajnos általában ennél hosszabb ideig is kellhet szedni, de ha már nincs szükség rá, csak apránként csökentve szabad abbahagyni az elvonási tünetek elkerülése érdekében.

2014. dec. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!