Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a jele annak, hogy...

Mi lehet a jele annak, hogy egyre inkább nem tudok különbséget tenni az álom és a valóság között?

Figyelt kérdés
Ez annyit tesz, hogy éjszaka álmodok, és olyan valóságszerűen, hogy reggel, mikor felkelek, ellenőriznem kell, hogy valóban megtörtént-e, mert fogalmam sincs róla. Pl. azt álmodom, hogy egy olyan dolgot osztok meg valakivel, amit senkivel sem szeretnék (egyelőre), és nem tudom, hogy tényleg elmondtam-e. Ez nem vicc, kérlek, ne is vegyétek annak! Nagyon is kellemetlen, és egyre valóságszerűbben jön elő, és lassan már tényleg nem tudok különbséget tenni az álom és a valóság között... Mit tegyek?
2015. jan. 29. 12:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Hasonlót én is régebben átéltem, nem tudom igazából, hogy kell-e tenned vmit ellene, én nem törődtem vele, és elmúlt magától, de ha nagyon félsz, akkor pszichológiai segítséget kérhetnél.
2015. jan. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet amiatt is, mert valami nagy dolgot titkolsz el valaki elől. Talán ha beszélsz róla valakivel jobb lesz, ha nagyon zavar, és nem múlik el egy idő múlva, akkor menj el egy pszichológushoz, lehet, hogy nem is szükséges járnod hozzá, csak ad valami tanácsot. :)
2015. jan. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nos a az agyad alváskor kiszelektalja a nem kellő infókat, vagy amiket nem szeretnél megosztani, stb és ezeket még feldolgozza, boncolgatja. Az hogy nem tudod igaz-e csupán annyi az oka, hogy nagyon mélyen álmodsz (2. Vagy 3. Szint) és ha mást álmodnál arra is azt hinnéd, igaz. Nem kell túl komolyan venni. Én konkrétan imádok álmodni, mert mindig jókat álmodok és sokszor alig várom az estét. Ja és általában azzal álmodsz, amivel aznap sokat foglalkoztál, befolyásolt vagy az volt a nap csúcspontja, stb szóval érted.
2015. febr. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!