Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akut, Döntően paranoid pszicho...

Akut, Döntően paranoid pszichotikus zavar. A skizofrénia előszobája?

Figyelt kérdés
Egy éve ezt a diagnózist kaptam már túl vagyok három hónap pszichoterápián és egy éve szedek antipszichotikumot és antidepresszánst

2015. jan. 30. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom nem feltétlen. Milyen tüneteid voltak/vannak?Mármint, hogy hogy kell ezt elképzelni?
2015. jan. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azzal kezdődött hogy úgy éreztem mindenki rólam beszél meg néz. Utána meg hogy van egy szellem mellettem aki éjjel nappal bámul, aztán nem hittem el az ismerőseimnek hogy ők nem a valóság show részei, és a szüleim is csak le vannak fizetve hogy játszák el ők a szüleim. Be vagyok kamerázva. Meg a lerosszabb az volt amikor meg rettegtem hogy el fognak rabolni, jön értem a gonosz. Utána ez elmúlt miután gyógyszert szedtem. De mostanában sokszor olyan szagokat érzek ami nincs ott, meg úgy érzem belelátnak a gondolataimba gyakran. Tudom hogy nem így van de erősen érzem és néha teljesen elhiszem. Meg az is új hogy néha úgy érzem mintha almodnék vagy egy kamera lennék és elfelejtem ki is vagyok és kis túlzással gondolkodnom kell hol vagyok.
2015. jan. 30. 19:58
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha tudod, hogy nem így van, akkor nincs nagy gond. Három hónap terápia nudli, járj tovább! (Vagy csak rövidterápia volt? Akkor keress olyat, aki hosszúterápiát folytat!)
2015. jan. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék menni mostanában pszichoterápiára nekem elegem lett belőle.
2015. febr. 2. 18:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Ennyire nem volt jó? Egyébként nekem is hasonlóak a tüneteim, mint amit leírtál. Egyes v. vagyok. Bár egy éve voltam és akkor csak" generalizált szorongás diagnózist kaptam. Teljesen őszinte sosem voltam, nem ment. Bizalmatlan vagyok még velük is. Meg nehéz megfogalmaznom is hogy mit érzek vagy gondolok.Bár egyszer véletlen kerültem egy pszichiáterhez aki mintha arra akart volna kilyukadni , hogy a szkizofréniához is van közöm. De nem vállalhattam be akkor a befekvést uh. nem derült Anyám szkizoaffektív zavaros .Valami megmagyarázatlan ok miatt nem mertem visszamenni eddig a pszichiáterhez. Te milyen gyógyszert szedsz? antipszichotikumot? Neked nincs/ nem volt olyan mintha transz állapotban lennél, hogy olyasmiket csinálsz amiket egyébként nem akarsz, de mintha nem egészen lennél jelen vagy csak valamelyest , közben bevillan hogy rossz lesz akár tragédia ,de még is mész előre. És nem egészen vagy magadnál? A test és a tudat közt a kapcsolat megszakad. Vagy mintha lenne olyan részem amit nem érdekel, ha bajom lesz, sőt..
2015. febr. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is volt tavaly a beborult időszakomban olyan hogy nem is tudtam mit csinálok akkor tértem észhez amikor láttam hogy tiszta vér mindkét combom, össze karcolgattam az egészet. Invega antipszichotikumot szedek meg stimuloton antidepresszánst. Meg ha szorongok beveszek egy frontint.
2015. febr. 3. 18:50
 7/9 A kérdező kommentje:
A terápia meg bentfekvős volt tündérhegyen három hónap. Azért volt elég mert már jobban lettem és egyébként is intenzív terápia ment. Egy héten két egyéni három nagycsoportos, és három kiscsoportos foglalkozás volt.
2015. febr. 3. 18:53
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja meg muveszetterápia is volt. És el kellett mondanom mit mert rajzoltam
2015. febr. 3. 18:55
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon jó tündérhegy nem is mondtam az üldözési érzéseket csak apoloktol tudták meg. Mindenkire figyelnek.
2015. febr. 3. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!