Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha gyógyszert szeretnék...

Ha gyógyszert szeretnék szedni kihez kell forduljak?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul vagyok. Egyre többet. Eddig is voltak hangulatingadozásaim, de most kezd nagyon rosszabbodni. Semmi nem jó. Próbáltam már olvasni, tévézni, facebookozni, pihenni,futni de nem jó. Folyton csak sírok, meg akarok halni. 20 éves vagyok.

Szeretnék gyógyszert szedni, mert már ezt nem bírom tovább. És félek nehogy rosszabbra forduljon a dolog...

Ha a suliban szólok az ifjúságvédelmisnek, aki egyben mentálhigiénés szakember, ő fogja tudni, hogy kihez kell forduljak?


Segítsetek kérlek! :'(


2015. jan. 30. 21:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg ő fog tudni valami tájékoztatást adni, de a háziorvosodhoz is fordulhatsz ezzel és ő biztosabban fogja tudni, hogy hova tartozol a TB-s ellátások terén. Vagy ha magadtól ki tudod találni (mondjuk tudod, hogy melyik kórházba szoktatok járni ha nagyobb gond van és szakorvos kell) hogy hova tartozol, akkor rákereshetsz a neten, felhívod őket (pszichiátriai gondozó néven fut az a hely, ahol az ambuláns ellátás van), időpontot kérsz és beutaló nélkül mehetsz is hozzájuk.

De remélem tudod, hogy a gyógyszer csak tünetet enyhít és nem gyógyít meg. Tehát amíg szeded, lehet hogy jól leszel, de a problémád ugyanúgy meg lesz, ha leállsz vele. Ettől még nagyon hasznos tud lenni, csak érdemes mellette valami terápiára is járni, ha a diagnózisod olyan, hogy egy terápia segíthet rajta. Hallottam olyan embert, akinek egyszerűen a testének a kémiája működik rosszul, tehát egy agyturkász nem tud javítani a helyzetén, de azért a mentális betegségek többségénél nagyon hasznos, ha nem csak pszichiáterhez jársz és gyógyszerrel tömöd magad. De talán ha elmész a pszichiáterhez, majd ő be is utal pszichológushoz is, van ilyen. Velem így volt.


Sok sikert és kitartást!

2015. jan. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Arobi ***** válasza:

Hihetetlen ! Ezt neked 20 évesen kérdezni kell ? Fordulj a tanárhoz,a pedellushoz,az udvartakarítóhoz ! De ők is csak azt fogják mondani: Menj Orvoshoz ! ! !

Mi ez.a mai.ifjúság ?

2015. febr. 7. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
#2 Na beléd aztán nagyon sok empátia szorult öcsém!!! Az ilyen te fajtád miatt jutott oda a világ ahova...
2015. febr. 9. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!