Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez depresszió, vagy más?

Ez depresszió, vagy más?

Figyelt kérdés
Szeretet, dicséret hiányos, fel a jövőtől, sokat foglalkozik a múlttal, teljes étvágytalanság, néha fejfájások, indulatos, ideges, néha erőszakosabb, de nem durva, kezdi utálni az embereket, retteg tőlük, szorong, fél, üldözési mániája van, néha már undorodik magától, gondolkozott már az öngyilkosságon, de nem tenné meg. Halálról szóló verseket is írt már, betegesen ügyel egészségügyi állapotára, nem tud egyértelműen dönteni, fél a megaláztatástól is, túl szégyenlős, fél megnyílni, kezdeményezni, nehéz beilleszkednie, nehezen társalog idegenekkel, zárkózott, néha hangulatingadozások, és olyan hülyeség, hogy néha azt akarja, hogy valami baja legyen, hogy figyeljenek rá. Nem tudja kimutatni az érzelmeit, de nem is sír, csak sokszor dühkönnyek, csapkodás. Nehezen fejezi ki magát. Mániákus rendtartás, igazítás. Nem szeret egyedül lenni, de mégis keresi az egyedüllétet.... Ez depresszió?

2015. jan. 31. 11:43
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, és az életkora: 13<_<16! Lány!
2015. jan. 31. 11:45
 2/13 anonim ***** válasza:
Inkább valamiféle szorongás, nem hiszem, hogy depresszió. De ezt inkább orvos tudná megmondani.
2015. jan. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Csak a sport hiányzik az életéből.
2015. jan. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Sőt, inkább a figyelmet szeretné magára felhívni. Szerintem szeretet és figyelemhiányos, emiatt szorong az illető. De nem vagyok orvos, közvetlen környezetemben meg nem találkoztam ilyennel.
2015. jan. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

3-as: nem, nem hiányzik úgy neki a sport az életéből, mert mikor sportolt, akkor talán rosszabb volt, hisz ott sem tudott beilleszkedni rendesen... Lehet, hogy mozognia kéne, de azzal nincsen baj!

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2015. jan. 31. 12:04
 6/13 anonim ***** válasza:

2. és 4. válaszoló vagyok. Még annyit fűznék hozzá, hogy én úgy gondolom, hogy nem tudnál ilyen pontos leírást adni valakiről, aki depressziós. Szerintem egy depressziós ember nem osztja meg ennyire részletesen, hogy mitől fél, miket ír, mit érez ha itt vagy ott van. De ez csak az én véleményem. Sok baromságot lehet olvasni a neten, itt-ott depresszió teszt van, ami ha úgy jön ki, hogy depressziós vagy, akkor el is hiszi az ember, bebeszéli még a tüneteket is magának. Ha ennyire a gondolataiba merül az ember és nem kapcsolódik ki, ha nem is sporttal,de mondjuk csak egy mozi, akkor tényleg annál mélyebbre jut ebben az állapotban.

Van fenn a neten egy Csernus videó, hogy ki depis, ki nem (valami ilyesmiről szól) és megmondja, hogy nem biztos, hogy azok vagyunk, ha ilyen-olyan tüneteink vannak.

Eszembe jutott,hogy beszéltem egy nővel, aki depressziós volt régen. Ő azt mondta, hogy akkoriban csak ült a szobában és nézte a radiátort egész nap, senkinek se tudta elmondani mi is a baja...bááár kinél mi a tünet. Szóval nem értek hozzá, de szerintem nem depresszió, inkább szorongás, főleg, ha ilyen részletesen tudod a tüneteit. A szüleivel mi van? Ennyire nem figyelnek rá, hogy lássák, hogy baj van?

2015. jan. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egy alakuló személyiségzavar is lehet, de ebben a korban még nem lehet egyértelműen kijelenteni semmit, hiszen éppen formálódik a személyiség.

A depresszió amúgy is inkább csak egy TÜNET, ami együtt jár a legtöbb személyiségzavarral, és ilyenkor nem a depressziót kell kezelni, hanem a személyiségzavart.

2015. jan. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Utolsó: egy szóval sem mondtam, hogy külsőleg ismerem... Nem akartam úgy írni... remélem érted..

De nagyon sokat segítettél eddig is, köszönöm!

A szülőkről nem szeretnék beszélni, az is külön téma, nincs komoly baj velük. (Értsd: nem bántanák fizikailag, stb.)

De ha írnál egy privátot....

2015. jan. 31. 12:20
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg számít, hogy ez most épp depresszió, vagy valami személyiség zavar, vagy akármi? Amit én a leírásban látok, hogy ez a tini nagyon magányos és boldogtalan most és valószínűleg nem is tudja hogyan javíthatna a helyzetén. Érthető például ha bezárkózik, hisz magát próbálja védeni, és igen, ezt annak ellenére is teheti, hogy közben mások társaságára vágyik. Valószínűleg sokkal több önbizalomra lenne szüksége, de ez ugye nem születik csettintésre. Viszont manapság már egyre több suliban van iskolapszichológus, én elmennék oda beszélgetni egy kicsit, mert segítséget kérni nem szégyen, viszont hasznos. És nem csak annak lehet pszichológushoz rohangálni, aki depressziós. Hidd el, sokkal jobb még akkor foglalkozni a problémával, amikor az kialakulóban van. Ezekről a gondolatokról és problémákról amiket leírtál, határozottan érdemes beszélgetni legalább egy kicsit egy szakemberrel. Attól, hogy mi itt tippelünk neked egy diagnózist, ez a lány még nem lesz boldogabb ember.


És még egy szó a szülőkről: Értem, nem akarsz belemenni, de a család rendkívül meghatározó dolog amíg felnövünk, bármilyen szomorú tény is ez néha. Az én szüleim tök normálisak, sosem bántottak még egész támogatóak is és mégis hihetetlenül sok minden félrecsúszott nálunk. Pedig a jó szándék meg volt, de ugye a pokolba vezető út is azzal van kikövezve. Attól még hogy nem vernek, lehet nagyon rossz, akkor is ha ezt nem mindenki érti. Ilyen esetben meg még hasznosabb lenne más felnőttek (tanárok, pszichológus, felnőtt ismerősök) támogatása. A gyerek ritkán tudja egyedül orvosolni, ha otthon valami nem oké.

2015. jan. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsóval értek egyet, és még ha sikerülne is orvosolni a problémát, a család visszahúzó ereje nagyon erős!
2015. jan. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!