Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok a helex sr...

Mit gondoltok a helex sr retard tablettáról?

Figyelt kérdés

Ma kaptam ezt a gyógyszert a szorongásomra. Van valakinek valamilyen tapasztalata a gyógyszerról?


Mennyire erős stb..



2015. márc. 3. 18:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az, h ne szedd rendszeresen, mert hozzaszokik a szervezeted nagyon gyorsan.

En 5 eve kaptam kb. szinten szorongasra/depresszio...szedtem stb....aztan egyszercsak radobnentem, h gyogyszerfuggo vagyok, es ha utana kihagysz egy adagot pl. olyan rosszul leszel, h omfg, fokent testileg, hanyimger, gyomorgorcs, fejfajas, szedules, hallas/lataszavar es meg sorolhatnam. Nagyon jol gondold meg, h szukseged van-e gyogyszerre, vagy menni fog-e vhogy anelkul is, mert ha egy mod van ra, nem javasolnam, h barmilyen ilyen addiktiv hatasu szert szedjel huzamosabb ideig rendszeresen. Pl. ha nagyon rosszul vagy, es szorongsz, ezert pl. nem mersz kimenni, vagy nem tudsz aludni, akkor ALKALOMSzERUEN stem ok, de rendszeresen, h pl. napi 1 stb. ugy NE szedd, mert olyan, mint egy drog kb....nem csak ez, hanem az osszes benzodiazepin, nagyon nehez utana ugymond leszokni, es gondolom nem eleted vegeig szeretnel ilyesmiket szedni, amugy is ha tobb eve szeded nem csak, h erosen fuggove valsz, hanem egyreszt feledekenyseg, enyhebb kognitiv zavarok jelentkezhetnek, meg hat sok idot toltesz viszonylag alvassal, de meg 100 mas negativ oldala van. Egyebkent jobb gyogyszer sztem, mint a Xanax pl.,tehat alkalomszeruen ok sztem, de rendszeresen egyaltalan nem ajanlom, mindegy, h mit mond az orvos. Jol gondold meg!!!!

2015. márc. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A Helex ugyanaz, mint a Xanax.
2015. márc. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Igen a Helex, Xanax, Frontin egy és ugyan azon hatóanyagot tartalmazza... Első paszmek, legalább gugliznál :D


Nos kérdező, én szedem a Helex Sr-t már lassan fél éve. x0.5mg-ot írt fel az orvos, szorongásra, insomniára, meg hogy csillapítsuk picit hiperaktív tüneteim. Nekem jól bevált, az elején elnyomott nyilván, de magamnak belőttem én a megfelelő adagot, ami egyébként 2xfél 0.5mg. Én nekem több eszem van, mint az elsőnek, így én elég sűrün kihagyok napokat, így csökkentve a hozzá szokást. Egyébként is kellene ilyet csinálni szerintem, csak az orvosok nagy része telibe leszarja, hogy mit csinálsz. Nekem is vannak tüneteim, ha nem szedem sokáig, de ez inkább a szorongás vissza térése.


viszont vannak negatív mellék hatások, mint mindennek. Fogytam 12kg-ot, mert egyszerüen nem vagyok éhes. Nagyjából ennyit vettem észre, nekem iszonyatosan sokat segít.

2015. márc. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Jól írja a 3-as. Szedd a gyógyszered, ahogy az orvos előírta. Nem erős gyógyszer. Ettől függetlenül csak annyit, amennyit a doki felírt.
2015. márc. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mindharom alprazolam alapu, megsem teljesen ugyanaz, foleg a Helex ter el az elso kettotol, inkabb te "guglizz paszmeg" mielott ezt-azt irkalsz, kulonben is kicsit ellentmondasos, amit irsz, de mindegy, nem ez a kerdes most itt.
2015. márc. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Miben tér el??? Azon kívül, hogy Frontinból nincs SR.
2015. márc. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Olvasd el az osszeteteluket, egyebkent meg mikozben a Xanax-ot adott esetben szokasos Frontinnal helyettesiteni, vagy forditva, addig a Helex-nel ezt nem teszik, kvel nem egy egyszeru generikum.
2015. márc. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
kvel=mivel
2015. márc. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A Xanax az originális készítmény, a Frontin és Helex generikum, vagyis másolat. A hatóanyaguk ugyanaz, így azonos hatóanyag-tartalommal egymással helyettesíthetőek.

A segédanyagokban lehet csak eltérés, ami viszont nem befolyásolja a gyógyszer hatását.

Terápiás szempontból egyformák.

Amennyiben az alkalmazási előirat nem pont ugyanazt tartalmazza, az csak azért van, mert más a gyártó és a törzskönyvezésük időpontja is eltérő de még egyelőre nincsenek egységesítve a dokumentációk.

2015. márc. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Természetesen a sima és az SR változat közötti különbség nyilván egyértelmű. Mint írtam, Frontinból nincs SR.
2015. márc. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!