Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeretnék meghalni, állandóan...

Szeretnék meghalni, állandóan az öngyilkosságon gondolkozom, van itt olyan, aki hasonló nagy bajban van?

Figyelt kérdés

Évek óta vagdosom magam, nem old meg semmit, de legalább nyugodtabb leszek tőle. a problémáimat senkivel se tudtam soha megbeszélni, mert senkim sem volt, és most is teljesen egyedül vagyok. Nem számíthatok szó szerint senkire sem. A környezetemben mindenki utál, pedig nem is tettem semmit, mindig csak szitkozódást hallgatok és azt, hogy mennyire gonosz, elviselhetetlen, ronda kövér ember vagyok, és hogy tényleg oka van mindenkinek arra, hogy utáljon, mert nincs bennem semmi szerethető.

26 éves nő vagyok, de úgy érzem, már nem bírom sokáig. pszichiáter vagy pszichológus nem értene meg, csak egy páciens lennék, nekem egy igazi társra lett volna szükségem, aki tényleg szívből érdeklődik irántam, és nem egy pácienst, vagy beteget lát bennem, aki fizet, hogy valaki meghallgassa őt.


2015. máj. 7. 21:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy senki nem kíváncsi már a másikra. Egy beszélgetés pedig, ha őszinte akkor csodákra képes. Az a baj, hogy nincs kivel őszintének lennem...
2015. máj. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
egyetértek veled. igazi beszélgetésekre nincs lehetőség. kivel is beszélhetnénk, ha a közeli ismerőseink se akarnak?
2015. máj. 7. 22:53
 13/20 anonim ***** válasza:
Írj rám, segítek.
2015. máj. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Szia!

19 éves lány vagyok és sajnos én is hasonló gondokkal küzdök már elég régóta. Az elején még azt hittem, hogy majd kinövöm, de nem így lett. Néha jobb, néha rosszabb a helyzet. Mindenesetre tudom milyen érzés. Szeretnék veled megismerkedni és beszélgetni. Jót tenne mindkettőnknek. Ha gondolod, írj :)

2015. máj. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
OK. Írtam nektek privát üzenetben.
2015. máj. 8. 19:05
 16/20 anonim ***** válasza:
Én is így érzek, most már kb 4 éve. Holnap futok össze az emberemmel aki szerzett nekem egy .44-es magnumot. Nagyon várom már... közel a megváltás.
2015. máj. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

„hogy mennyire gonosz, elviselhetetlen, ronda kövér ember vagyok, és hogy tényleg oka van mindenkinek arra, hogy utáljon, mert nincs bennem semmi szerethető”

Pl. Isten biztos nem külsőségek alapján ítél… szerintem a hit is tud segíteni!

Az öngyilkossági gondolatok és vagdosás miatt szükséges lenne viszont pszichológus felkeresésére. Vagy másik lehetőség a diakónia, reformátusoknál van pl. ilyen, lelki gondokkal küzdőknek segítenek.

2015. máj. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Óriási tévedés, hogy EGYIK pszichológus sem értene meg !!!!

És az sem helytálló megállapítás, hogy MINDIG jogunk van a másik ember teljes, odaadó figyelmére.

És nem is szükséges !


Ha éppen dolgozom és tényleg csak félvállról figyelek éppen oda arra, hogy mit kerdez a fiam, de olyat kérdez, amit a kisujjamból kirázok, de őneki az ott, éppen komoly gond - bizony, hogy tudok segíteni 1/2 figylemmel is !

(Ez persze nem azt jelenti, hogy soha nem figyelek rájuk teljes odaadással...)

2015. máj. 11. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Miért múlt időben írod, hogy igazi Társra lett volna szükséged ?

Ennyire búcsúzol az életedtől ..... ?

2015. máj. 11. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Pontosabban az utolsó előttit, tényleg hasznos.

Utolsó is jó, csak ez a duma nem válik be nála.

2015. jún. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!