Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ismer itt valaki borderline-ba...

Ismer itt valaki borderline-ban szenvedő embert?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a neten le vannak írva a tünetei, de azok elég felszínesek. Én arra gyanakszom, hogy ebben szenvedek.

Van, aki ismer ilyen embert? Tudna róla mesélni néhány dolgot? Ezért kérdezem, mert így jobb képet tudok róla kapni, mintha egy netes cikket olvasnék.

Ja, és nekem ne jöjjenek itt tizenévesek azzal, hogy ők abban szenvednek! Mert 18 év alatt nem diagnosztizálják.


2015. jún. 15. 08:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem egy lakótársam volt ilyen, egy 30-egy-két éves nő. Kiszámíthatatlanabb volt, mint a vadállatok, a legváratlanabb pillanatokban (gyakran éjszaka) voltak rohamai. Ugyanakkor volt valami nagyon gyerekes is a viselkedésében, egy 12-14 éves gyerek érzelmi szintjén állt.

Egy hónapig volt bent a pszichiátrián, ott diagnosztizálták és kapott gyógyszereket (szóval nem önmagát diagnosztizálta egy netes cikket olvasva).

2015. jún. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%
Te is ismersz ilyet, legfeljebb nem tudsz róla és Ő nem "szenved" benne (Gyurcsány Ferenc volt KISZ titkár és volt miniszterelnök). A politikusok között mindenféle kezelt és nem kezelt pszichiátriai beteg felismerhető.
2015. jún. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy így van, de ne keverjük már ide (is) a politikát. Nem ez volt a kérdés.
2015. jún. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem csak netes cikket olvasva jutottam el idáig, engem is kezelnek, csak nem mondják meg konkrétan a problémám, és idegesít, hogy nem tudom.

Köszönöm a választ!

(a politikát meg hagyjuk már el...)

2015. jún. 15. 09:02
 5/12 anonim ***** válasza:
A politikus azért jó példa, mert mint egy oktató filmen, lehet látni a megnyilvánulásait, gesztusait, viselkedését, reakcióit.
2015. jún. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Ilyen határeseti viselkedést kb. minden általában normálisnak tartott ember produkálhat, ha az élet durván kemény pofont ad neki. Egyébként a pszichiátria nem egzakt tudomány, akkor lenne az ha elektroszkóppal kimért neuronrendellenességeket tudnának viselkedészavarhoz kötni, de az emberi elme ennél sokkal szabadabb.


Faterom pl. azt mondta, hogy egy átlag vezetőnek valamilyen szinten paranoidnak kell lennie (gyanakodnia kell hogy versenytársaira, beosztottjaira, súlyos sérelmeket nem szabad megbocsátania).

Egy bizonyos szint felett az a félelmetes, ha valaki nem az. Pl. egy Sztálint is meg tudott roppantani az amikor a német csapatok Moszkva kapuinál voltak, egy Hitlert is Sztálingrád, majd Berlin ostroma.

2015. jún. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Minden borderline más, szóval ugyanannyira nincs értelme itteni sztorikból diagnoztizálni magadat, mint cikkekből. Ha úgy érzed valami nem oké, menj orvoshoz.
2015. jún. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat.
2015. jún. 15. 21:11
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, többet is.
2015. jún. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9-es, és biztosan tudod róluk, hogy borderline-osok?

Hogy viselkednek társaságban, milyen a többi emberhez való viszonyuk?

2015. jún. 15. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!