Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka a szedülesemne...

Mi lehet az oka a szedülesemnek? Panikbetegseg, gyogyszer utohatas, vagy csak mar tudatalatti?

Figyelt kérdés

(Ellnezest az ekezetek miatt, külföldi gepröl tudok csak irni.)


3 honapig szedtem antidepresszanst (pontosan quetiapine-t 50mg-ot), keves adagot panikbetegsegemre, ami mar elmult, 7 honapja volt. 3,5 honapja meg mindig felmerül a szedüles, ami a gyogyszer fö mellekhatasa volt. Meleg idöben kevesbe, vagy egyaltalan nem jön elö akar egy hetre sem, de esös, borus sötet idöben nagyon idegesittö, bizonytalansag erzes jön elö. Pszichologus szerint tudatalattim rögzitette a szedölest, es a depresszio, stressz, panikhoz kötötte, igy jön elö.

Es ne fixaljam, ne gondoljak ra, mert csak elöhozza.


Mi a velemenyetek, lehet az utobbi? Normalis ez? Volt aki hasonlo cipöben jart?


Es meg egy kerdes: hipnozisba belemenjek, hogy ez eltünjön, vagy hagyjak neki idöt?



2015. jún. 29. 00:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszer elhagyásának is ugyanez a tünete. Meg annak is, ha túl hamar hagytad abba a szedését. Én nem vagyok orvos, csak gyakorló pánikbeteg, de az általános szabály, hogy még annyi ideig kell szedni az antidepresszánsst, mint ameddig a "gyógyulásig" szedted, de legkevesebb 6 hónapig. (összesen)
2015. jún. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elsőként tisztázzuk, a quetiapin nem antidepresszáns, hanem antipszichotikum. Elég baj, hogy már pánikbetegségre is felírják, bár tény, hogy hatásos szorongásoldó.

Elhagyása sajnos járhat szédüléses tünetekkel, de az 50 mg olyan alacsony dózis, hogy nem túl valószínű, hogy ennyi idő után még elvonást okozzon.

Valószínűleg az orvosnak van igaza, inkább pszichés eredetű a dolog, a rossz közérzetre rápánikolsz.

Én is hasonló cipőben járok, de én jóval magasabb adagot szedek. Egyszer megpróbáltam leállni vele, apránként és bizony szédelegtem. Sajna így tovább szedtem, már kb. 2 éve.

Hipnózisról nincs tapasztalatom, de abban, hogy ne jöjjön elő a szorongás, pánik, egy jó pszichoterapeuta tud segíteni.

2015. jún. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Köszönöm, hogy tisztáztad nekem ....de voltaképp ugyanazt írtad le, amit én is. Megerősítettél.
2015. jún. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2015. júl. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, inkáb még az érdekelne, hogy normális-e 4 hónappal az elhagyás után ez a szédülés abban az esetben, ha a gyógyszer utóhatása. És ha pszichés eredetű, akkor mikor "felejtik" el a betegek ezt...
2015. júl. 2. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!