Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez szociális fóbia?

Ez szociális fóbia?

Figyelt kérdés

Az osztályomba már nyugodt vagyok, viszont ismeretlen emberek előtt nem merek beszélni, félek, hogy beégek. Ha megállít valaki az utcán akkor nem tudok megszólalni. Fogalmam sincs mit kéne mondanom, ha sok ember vesz körbe általában össze-vissza beszélek és remegek.

Ez már az, vagy egyszerűen félős vagyok?



2015. júl. 30. 02:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Ez lehet az, igen. Nekem is ez volt, én gyakoroltam és végül kinőttem. Ma sem fecsegek mindenkinek, inkább hallgatok, idegenekhez csak akkor szólok ha van mit, de azt normálisan és nem habogok össze mindent.
2015. júl. 30. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Annak tűnik. És minden szociális fóbia alapja a gyenge önértékelés. Keress fel pszichológust.


Hány éves vagy?


Én annó akkor mélységes zavarba jöttem, ha 10 deka párizsit kellett kérnem a közértben. De én szerencsére kinőttem.

2015. júl. 30. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
0%
Gatlasos vagy es talan lassan oldodo tipus, de ez se fobia, sem felelem. Tutyimutyisag, semmi tobb.
2015. júl. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%

#3: Ez nem tutyimutyiság, hanem tipikus szociális fóbia.

Ugye nem vagy pszichológus? Igazén nemes gesztus valakibe belerúgni, ugye? Pont az ilyen parasztok miatt fél, mert nincs annyi bőr az arcán, mint neked.

2015. júl. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%

Nem hinnem, hogy paraszt ellen, azt sem tudhatod pszichologus vagyok-e. Te probalsz meg masokat leugatni, en csak oszinte voltam.


(ha utana neznel a fobia szo ertelmenek, Te sem beszelnel butasagokat kedves "kollega")

2015. júl. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
0%
Jajj, nem ellen (valami mast akartam irni, csak ujraterveztem) ... helyesen: nem hinnem, hogy paraszt lennek.
2015. júl. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%
Aki fel, az el sem megy a tarsasagba. Aki a gatlasai ellenere megis elmegy a tarsasagba, az nem fel csak nyafog.
2015. júl. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
60%: akkor tervezd még párszor újra, mert továbbra is érthetetlen, mit akarsz írni.
2015. júl. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%
Neked erthetetlen! (hiba az on keszulekeben)
2015. júl. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

Megprobalom a Te szinteden megmagyarazni kedves ertelmetlen 71%-os :)


Ha felsz az oroszlantol, akkor bemesz a ketrecbe megsimogatni? Nem. Tehat felsz.

Ha megnyugtatnak, hogy a jatekoroszlant megsimogathatod, mert nem fog bantani es ennek ellenere sem simogatod meg, akkor az fobia, mert az oroszlan minden formajatol felsz meg akkor is ha az csak egy jatek.


(pokiszonynal is a jatekpoktol ugyan ugy irtozik a beteg, mint az igazitol ... csak a pelda kedveert ... nem emlekszel, hogy Aurelio milyen hisztit csinalt, pedig csak egy jatekpokot dugtak az agyaba?)


Remelem mostmar Neked is ertheto :)

2015. júl. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!