Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy hívják ezt a betegséget?...

Hogy hívják ezt a betegséget? Betegség egyáltalán? Többi lent

Figyelt kérdés
Szóval, amikor az ember nagyon rákattan egy adott témára, és sehogy nem bír tőle elszakadni, folyton azon jár az agya, kb. aludni sem bír ettől. Csak az használ, ha talál valami más témát, amire hasonlóképpen rákattanhat, akkor viszont kezdődik minden elölről... Ja, és mindig valami negatív vagy félelmet keltő témáról van szó. Az idegeim már tönkre vannak ettől.
2015. aug. 8. 14:34
 1/3 anonim válasza:
Obszesszív-kompulzív zavar(OCD) esetleg?
2015. aug. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van. :( És mondjuk, elég kellemetlen, hogy azt hiszem, betudom őket vonzani, ha például nem csinálok meg egy adott dolgok, nem mosok kezet, nem nyúlok oda háromszor egy tárgyhoz, nem tartom vissza a lélegzetemet, stbstb., félek, hogy olyankor megvalósul. És közben tisztában vagyok, hogy butaság, de félek. Ez OCD lesz szerintem....
2015. aug. 9. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kicsit utánaolvastam a témának, azt hiszem, a rögeszmés gondolkodáshoz áll ez a legközelebb.

Nekem kényszercselekvéseim nincsenek, csak gondolataim.

2015. aug. 9. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!